Єгоров, Михайло Васильович

Михайло Васильович Єгоров
7-й Міністр суднобудівної промисловості СРСР
19 липня 1976 - 9 січня 1984
Попередник: Борис Євстафійович Бутома
Наступник: Ігор Сергійович Білоусов
Народження: 17 січня 1907 ( 1907-01-17 )
Гатчина
Смерть: 27 травня 2000 ( 2000-05-27 ) (93 роки)
Москва
Партія: КПРС
Нагороди:
Герой Соціалістичної Праці - 1963
Орден Леніна Орден Леніна Орден Леніна Орден Леніна
Орден Леніна Орден Леніна Орден Червоної Зірки Орден Червоної Зірки
Орден Жовтневої Революції Орден Вітчизняної війни I ступеня Орден Вітчизняної війни I ступеня
Орден Трудового Червоного Прапора Орден Трудового Червоного Прапора
Ленінська премія - 1981

Михайло Васильович Єгоров ( 17 січня 1907, Гатчина, Росія - 27 травня 2000, Москва) - радянський державний діяч, міністр суднобудівної промисловості СРСР (1976-1984), віце-адмірал-інженер ( 1964).


Біографія

Народився в сім'ї робітника.

У 1930 р. закінчив Вище військово-морське інженерне училище імені Ф. Е. Дзержинського в Ленінграді.

З 1930 р. інженер-механік лінійного корабля Балтійського флоту.

У 1930-1939 рр.. старший інженер, начальник відділу науково-дослідного інституту в Ленінграді.

З 1939 р. головний інженер Головного управління, заступник начальника головного управління, начальник Головного управління наркомату (з березня 1946 р. - міністерства) суднобудівної промисловості СРСР.

З березня 1953 начальник Головного управління міністерства транспортного і важкого машинобудування СРСР.

З 1955 р. заступник міністра суднобудівної промисловості СРСР.

З 1958 р. перший заступник голови Державного комітету з суднобудування СРСР.

З жовтня 1965 перший заступник міністра суднобудівної промисловості СРСР.

З липня 1976 міністр суднобудівної промисловості СРСР.

З січня 1984 персональний пенсіонер союзного значення.

Член КПРС з 1938 р. Член ЦК КПРС у 1981-1986 рр.. Депутат Верховної Ради СРСР 9-10 скликань.


Нагороди та звання

  • Герой Соціалістичної Праці (1963).
  • Нагороджений шістьма орденами Леніна (1939, 1950, 1963, 1970, 1977, 1982), орденом Жовтневої Революції (1974), двома орденами Червоного Прапора (1945, 1956), двома орденами Вітчизняної війни 1-го ступеня (1945, 1985), двома орденами Трудового Червоного Прапора (1959, 1966), двома орденами Червоної Зірки (червень 1944, листопад 1944), медалями.
  • Лауреат Ленінської премії (1981).
  • Почесний громадянин Северодвінську (26.07.1978).