Іоанн (Митропольський)

Єпископ Іоанн
Єпископ Аксайського,
вікарій Донський єпархії
12 серпня 1889 - 9 квітня 1910
Церква: Православна російська церква
Попередник: Августин (Гуляницький)
Наступник: Гермоген (Максимов)
Єпископ Алеутська і Аляскінський
5 липня 1870 - 12 квітня 1877
Попередник: кафедра заснована
Наступник: Нестор (Засс)
Ім'я при народженні: Стефан Митропольський
Народження: 27 вересня ( 9 жовтня) 1836 ( 1836-10-09 )
Калуга
Смерть: 2 (15) травня 1914 ( 1914-05-15 ) (77 років)
Прийняття священного сану: 21 червня 1862
Прийняття чернецтва: 29 серпня 1861
Єпископська хіротонія: 5 липня 1870

Єпископ Іоанн (в миру Стефан Митропольський; 27 вересня 1836, Калуга - 2 травня 1914) - єпископ Православної російської церкви, в 1889-1910 роки - єпископ Аксайського, вікарій Донський єпархії. Церковний історик.


Біографія

Народився в сім'ї паламаря. Навчався в Калузької семінарії, в 1858 вступив до Московську духовну академію, яку закінчив у 1862 зі ступенем кандидата богослов'я. У період навчання 29 серпня 1861 прийняв чернечий постриг. 21 червня 1862 були хіротонісаний у ієрея, а 28 вересня того ж року отримав ступінь магістра богослов'я. Викладав у Московській духовній академії на кафедрі церковної археології, а потім загальною церковної історії.

27 жовтня 1868 був зведений в сан архімандрита. 5 липня 1870 був хіротонізований на єпископа на новостворену Алеутську і Аляскінський єпархію з центром у місті Ситка1872 кафедра була перенесена в Сан-Франциско). Провів на кафедрі 7 років. В 1877 повернувся в Москву і 12 квітня був призначений членом Московської Синодальної контори. 26 березня 1881 єпископ Іоанн був призначений настоятелем московського Симонова монастиря.

12 серпня 1889 призначений єпископом Аксайського, вікарієм Донський єпархії. 9 квітня 1910 по власним проханням звільнений на спокій і призначений керуючим Астраханським Покрово-болдинское монастирем. В 1913 був звільнений від управління монастирем. Помер 2 травня 1914.


Наукова діяльність

Почесний член Казанської1897) та Московської1902) духовних академій.

Головні праці єпископа Іоанна:

  • "З історії релігійних сект в Америці" ("Чтения в суспільстві любителів духовної просвіти", 1875 - 1878);
  • "Історія вселенських соборів" (Новочеркаськ, 1896);
  • "Відпадання західної церкви від східної" ( Новочеркаськ, 1899).