Ак Барс (хокейний клуб)

Хокейний клуб "Ак Барс" Казань (в перекладі з татарської мови - білий барс) - команда по хокею з шайбою з Казані.

Клуб заснований в 1956. З 2008 виступає в Континентальній хокейній лізі. Дворазовий володар Кубка Гагаріна. Один з кращих клубів Європи та КХЛ [2].

1. Історія родоначальників "Ак Барса"

Родоначальник команди був сформований в 1956 під назвою "машстрой". Перші два сезони команда брала участь у першості Казані, змінивши на початку своїх виступів назву на "СК імені Урицького". У чемпіонатах країни виступає з 1958.

Назви: "СК імені Урицького" (1958 - 1990), "Ітіль" (1990 - 1995).

Кінець 1970 - початок 1980-х років - найбільш успішний період "СК імені Урицького". Команду очолював Сергій Столбун. Після розпаду Радянського Союзу команда була перейменована, нова назва з 1990 року - "Ітіль".

2. Історія "Ак Барса"

Саме після створення російської Суперліги в 1996-му році почався золотий вік хокею в Татарстані. Був утворений клуб під назвою ХК "Ак Барс" на честь традиційного символу Татарстану - білого барса. З цього часу почалася історія команди.

У сезоні 2004/05 Ак Барс підписав контракти з 11 гравцями НХЛ, в тому числі з такими зірками, як Олексій Морозов, Ілля Ковальчук, Венсан Лекавалье і Дені Хітлі. Все це було зроблено в спробі відсвяткувати "тисячоліття" Казані. Однак планам не вдалося збутися. У першому раунді плей-офф Ак Барс зазнав поразки від ярославського Локомотива.

У 2006 році Ак Барс став чемпіоном Росії, в основному завдяки блискучій грі Олексія Морозова. У цьому сезоні в 54-х іграх було здобуто 35 перемог і було забито 214 шайб. Кращою трійкою нападу вважалася перша трійка нападу казанців "ЗЗМ". Це великі хокеїсти: Даніс Заріпов, Сергій Зінов'єв, Олексій Морозов. У поєднанні з ветеранами, такими як Віталій Прошкін, легіонерами, такими як Раймон Жиру, Петро Чаянек, Юкка Хентунен, команда стала однією з кращих в лізі. Сьогодні ХК Ак Барс є одним з грандів вітчизняного хокею.

3. Головні тренери

4. Досягнення

4.1. Національні

Казанський "Ак Барс" завоював золоті медалі чемпіонату Росії з хокею, ставши першим в історії країни володарем Кубка Гагаріна

Татнафта-Арена

Домашня майданчик - " Татнафта-Арена ", її загальна місткість 11 900 (10 000 під час хокейних матчів) глядачів. Першу гру на новому майданчику" Ак Барс "провів 26 грудня 2005 проти чеховського " Витязя "і виграв її з рахунком 4:2.

Раніше казанці виступали в Палаці спорту ( тат. Спорт сараї ) Місткістю 3900 глядачів.

9. Цікаві факти

• "Ак Барс" став черговою командою-династією у вітчизняному хокеї поряд з ЦСКА [3] [4]. За 2006-2010 роки "Барси" чотири рази виходили у фінали Чемпіонату Росії з хокею і тричі в них перемагали, причому останні два рази - підряд.
  • Головний тренер "Ак Барса" Зінетулой Білялетдінов виграв четвертий титул у чемпіонатах Росії (один раз з московським "Динамо" і тричі з "Ак Барсом"), і став одноосібним рекордсменом серед тренерів в Росії. [5]
  • Розгром (7:1), який учинили хокеїсти "Ак Барса" у себе на майданчику 25 квітня 2010 р. в шостому матчі фінальної серії своїм суперникам з "ХК МВС", став найбільшим в історії фінальних серій чемпіонатів Росії. [6]

Захисник "Ак Барса" Олексій Ємелін в цьому матчі встановив відразу два рекорди, які не скоро будуть перевершені: він забив 1 гол і зробив 4 гольові передачі, набравши в підсумку в одному матчі фінальної серії відразу 5 очок. По-перше, нікому ще не вдавалося набрати 5 очок в одній грі фінальної серії. По-друге, це рекорд для захисників у плей-офф. Для порівняння: в НХЛ останнім подібне досягнення датоване далеким 1942 р. і що цікаво: його теж зробив захисник, і теж забив 1 шайбу, і теж зробив 4 гольові передачі. [6]

• Матч 1/4 фіналу плей-офф Східної конференції КХЛ в Казані між "Ак Барсом" і "Барис" (4:3 3ОТ), що відбувся 11 березня 2010, увійшов в історію російського хокею як найтриваліший на той момент - 104 хвилини 39 секунд . Командам треба було крім трьох періодів основного часу відіграти два 20-хвилинних овертайму, і лише на 5-й хвилині третього овертайму фін Ніко капання закинув у ворота "Барис" переможну шайбу. [7] [8]

Джерела

1. Повне фірмове найменування клубу: ТОВ "СКП" Татнафта - Ак Барс ""
  2. Top 250 Europen Saison 2009/10
  3. Газета СПОРТ-ЕКСПРЕС. КХЛ. Плей-офф. Фінал. ХК МВС - "АК БАРС" - 3-4 Мабуть, знають все-таки в Казані якийсь особливий чемпіонський рецепт, невідомий спортивних керівників ...
  4. Хокей на порталі 4-й Період. - "Ак Барс": команда-династія? - Статті
  5. Континентальна Хокейна Ліга - Цифри і факти
  6. 1 2 Континентальна Хокейна Ліга - Цифри і факти
  7. Сьогоднішній матч між "Ак Барсом" і "Барис" став найтривалішим в російській історії - Хокей - Sports.ru