Аршинов, Петро Андрійович

Portrait de Piotr Archinov.jpg

Петро Андрійович Аршинов-Марін ( 1887 - бл. 1938), політичний діяч (парт. псевдонім - П. Марін) періоду громадянської війни в Росії.


Біографія

З 1905 більшовик. З 1906 анархо-комуніст, у 1911 - 1917 на каторзі. На каторзі ж познайомився і близько зійшовся з Нестором Махном. Перебуваючи в Бутирській в'язниці, сидів в одній камері з Серго Орджонікідзе [1]. В 1917 учасник створення та секретар Московської федерації анархістських груп. В 1919 - 1921 сподвижник Н. І. Махно.

З 1921 - в еміграції. В кінці 1934 з дозволу ЦК ВКП (б) повернувся в СРСР. На початку 1938 заарештований за звинуваченням у створенні і керівництві підпільної анархістської організації і розстріляний.


Твори

Примітки

  1. Аршин ПЕТРО АНДРІЙОВИЧ (біографія) - mirslovarei.com/content_pol/ARSHINOV-PETR-ANDREEVICH-PARTIJNYJ-PSEVDONIM-PETR-MARIN-1884.html
Командувачі в Громадянській війні
Flag RSFSR 1918.svg Командувачі Червоною армією

Нарком по військових і морських справ: Л. Д. Троцький
Головнокомандувач збройними силами Республіки: І. І. Вацетіс (01.09.1918-09.07.1919), С. С. Каменев (1919-1924)
Начальник Всероглавштаб : Н. Н. Стогов (18.05-02.08.1918), А. А. Свечін (02.08-22.10.1918), Н. І. Раттель (22.10.1918-10.02.1921).
Начальник Польового штабу РВСР : Н. І. Раттель (02.10.-22.10.1918), Ф. В. Костян (22.10 1918-16.06.1919), М. Д. Бонч-Бруєвич (16.06.-13.07.1919), П. П. Лебедєв (13.07.1919-14.02.1921).
Командувачі фронтами
Східний фронт : М. А. Муравйов (13.06 - 11.07.1918), І. І. Вацетіс (11.07.1918 - 28.09.1918), С. С. Каменев (28.09.1918 - 05.05.1919, 29.05.1919 - 07.07.1919), А. А. Самойло (05.05.1919 - 29.05.1919), М. В. Фрунзе (19.07 - 15.08.1919), В. А. Ольдерогге (15.08.1919 - 15.01.1920)
Північний фронт: Д. П. Парского, Д. Н. Надійний (26.11.1918-19.02.1919)
Туркестанський фронт: М. В. Фрунзе (серпень 1919 - вересень 1920), Г. Я. Сокольников (вересень 1920 - лютий 1921), В. С. Лазаревич (лютий 1921 - січень 1922), В. І. Шорін (січень-листопад 1922), А. І. Корк (листопад 1922-1923), С. А. Пугачов (липень 1923 - квітень 1924), М. К. Левандовський (квітень 1924 - листопад 1925), К. І. Авксентьевскій (1925-1927)
Південний фронт: П. П. Ситін, П. А. Славен (листопад 1918 - січень 1919), В. М. Гіттіс (січень-липень 1919), В. Н. Єгоров (липень-жовтень 1919), А. І. Єгоров (жовтень 1919 - січень 1920), М. В. Фрунзе
Південно-Східний фронт: В. І. Шорін (листопад 1919 - січень 1920)
Кавказький фронт: В. І. Шорін (1920), В. М. Гіттіс (15.05.1920-29.05.1921)
Західний фронт: Д. Н. Надійний (19.02.1919-22.07.1919), В. М. Гіттіс (липень 1919 - квітень 1920), М. Н. Тухачевський (квітень 1920 - серпень 1922)
Південно-Західний фронт: А. І. Єгоров
Командувачі арміями
1-а кінна армія : С.М.Будьонний
2-а кінна армія : О. І. Городовиков, Ф. К. Миронов

Flag of Russia.svg Командувачі Білими арміями

Верховний головнокомандувач Російської армії : А. В. Колчак
Донська армія : П. Н. Краснов А. П. Богаєвський К. К. Маманта П. Х. Попов І. Д. Попов Е. Ф. семиріччя Г. Д. Каргальський А. Н. Моллер М. В. Базавов М. Г. Хрипунов І. Ф. Бикадоров В. І. Сидорін С. В. Денисов А. П. Фіцхелауров
Кавказька армія : В. Л. Покровський Я. Д. Юзефович П. Н. Шатілов
Кубанська армія : А. Г. Шкуро С. Г. Улаган
Кримсько-Азовська армія : А. А. Боровський
Добровольча армія : І. П. Романовський А. С. Лукомський П. С. Махров І. М. Васильченко І. Г. Барбовіча А. М. Каледін М. В. Алексєєв Л. Г. Корнілов А. І. Денікін В. З. Май-Маєвський П. Н. Врангель
Туркестанська армія (ЗСПР) : І. В. Савицький А. А. Боровський Б. І. Казановіч
Війська Київської області : Н. Е. Бредов А. М. Драгомиров В. Є. Флуг
Війська Новоросійської області : М. Н. ПРОМТ Н. Н. Шиллінг
1 АК : А. П. Кутепов
3 АК : Я. А. Слащев
Дроздовці : М. Г. Дроздовський В. К. Вітковський
Корніловці : Н. В. Скоблин
Марківці : С. Л. Марков Н. С. Тімановскій
Алексєєвця : А. П. Богаєвський Б. І. Казановіч
Східний фронт : А. В. Колчак В. О. Каппель М. К. Дитерихса А. Ф. Матковський А. Н. Гришин "Алмазов" В. П. Гулідов О. І. Дутов Г. М. Семенов К. В. Сахаров С. Н. Войцеховський К. І. Сичов В. С. Толстов Б. В. Анненков А. Н. Пепеляєв А. С. Бакіч Р. Ф. Унгерн фон Штернберг Б. П. Резухін П. П. Іванов-Рінов В. К. Молчанов Г. К. Старк В. Г. Болдирев С. Н. Люпов П. П. Петров Р. Гайда Я. сирів С. чечек В. Н. Шокоров
Північна армія : В. В. Марушевський Є. К. Міллер
Північно-Західна армія : А. П. Родзянко Н. Н. Юденич П. В. Глазенап С. Н. Булак-Балаховича А. П. Лівен
Західна добровольча армія : П. Р. Бермондт-Аваль

Darker green and Black flag.svg Командувачі Зеленими арміями
Перегляд цього шаблону Darker green and Black flag.svg Зелені повстанці Darker green and Black flag.svg
Участь у конфліктах Громадянська війна в Росії : Громадянська війна на Дону Махновщина Повстання лівих есерів Прішекснінское повстання Григорівське повстання Баштанське повстання Видельні повстання Західно-Сибірське повстання Тамбовське повстання Кронштадтське повстання Чаппанское повстання
Ідеологія Анархо-комунізм Анархізм Комунізм
Лідери руху Н. И. Махно С. М. Петриченко П. М. Токмаков А. С. Антонов Д. С. Антонов Н. А. Григор'єв Д. І. Терпило Ф. Щусь С. Каретников Д. І. Попов Л. Н. Задов Л. Н. Бондарець