Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Ас-Саляль, Абдалла



Абдалла ас-Салляль
( англ. Abdullah as-Sallal )
( араб. عبد الله السلال )
Абдалла ас-Салляль (англ. Abdullah as-Sallal) (араб. عبد الله السلال)
Прапор
Лідер революційного руху в Північному Ємені
c 1962
Прапор
1-й Президент Єменської Арабської Республіки
27 вересня 1962 - 5 листопада 1967
Попередник: посаду заснована
Наступник: Абдель Рахман Ірьяні
( англ. Abdul Rahman al-Iryani )
Прапор
Маршал
c 12 грудня 1962
Партія: організація Вільні офіцери
Професія: Військовий
Віросповідання: Мусульманин
Народження: 9 січня 1917 ( 1917-01-09 )
Сана,
Єменське Мутаваккілітское Королівство
Смерть: 5 березня 1994 ( 1994-03-05 ) (77 років)
Сана,
Єменська Арабська Республіка

Абдалаа ас-Саляль ( 9 січня 1917 - 5 березня 1994) ( англ. Abdullah as-Sallal ), ( араб. عبد الله السلال ) - єменський військовий і державний діяч; лідер Вересневої революції 1962 року в Північному Ємені; 1-й Президент Північного Ємену ( 27 вересня 1962 - 5 листопада 1967).

Абдалла ас-Саляль стояв на чолі революційних сил, які виригнула короля-імама Сейф-уль-Іслам Мухаммад аль-Бадра (Muhammad al-Badr) і скасували Єменське Мутаваккілітское Королівство (Mutawakkalite Kingdom of Yemen). Він стояв на чолі створеної Республіки, незабаром встановила тісні зв'язки з насеровского Єгиптом, який став найсильнішим союзником ЄАР у війні проти роялістів. Громадянська війна в Північному Ємені між республіканцями і монархістами длілас до 1970 року. Президент ЄАР Абдалла ас-Саляль вів переговори з лідерами племен, щоб схилити їх на бік Республіки.

Під час президентства Абдалли ас-Саляля - змінилося шість прем'єр-міністрів. Сам ас-Саляль був прем'єр-міністром три рази - з 28 вересня 1962 по 26 квітня 1963 рр.., 6 - 21 липня 1965, 18 вересня 1966 - 5 листопада 1967 рр..

Абдалла ас-Саляль був повалений 5 листопада 1967 р. під час свого візиту в Ірак і новим президентом ЄАР став - Абдель Рахман Ірьяні.



Література

  • Lothar Rathmann (Hrsg.): Geschichte der Araber - Von den Anfngen bis zur Gegenwart, Band 3, Seite 223. Akademie-Verlag Berlin 1974.
  • Lothar Rathmann (Hrsg.): Geschichte der Araber - Von den Anfngen bis zur Gegenwart, Band 6, Seite 305. Akademie-Verlag Berlin 1983.
  • Fischer Weltalmanach '66, Seite 165. Frankfurt / Main 1965.
  • The International Who's Who 1988-89, Seite 1328. Fifty-Second Edition. Europa Publications Limited 1988 London.


Політичні посади
Попередник:
Посада заснована
Prime Minister of North Yemen
1962-1963
Наступник:
Abdul Latif Dayfallah
Попередник:
Ahmad Muhammad Numan
Prime Minister of North Yemen
1965
Наступник:
Hassan al-Amri
Попередник:
Hassan al-Amri
Prime Minister of North Yemen
1966-1967
Наступник:
Mohsin Ahmad al-Aini
Попередник:
Посада заснована
Президент Північного Ємену (Єменської Арабської Республіки)
Coat of arms of Yemen.svg

27 вересня 1962 - 5 листопада 1967
Наступник:
Абдель Рахман Ірьяні (Abdul Rahman al-Iryani)

Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Абдалла II
Талал бен Абдалла
Аміна Абдалла Арраф аль-Омарі
Абдалла ібн Абдель Азіз Ал Сауд
Абдалла ібн Абдель Азіз Аль Сауд
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru