Башкан

Башкан АТО Гагаузія
Guvernatorii UTA Găgăuzia
ATB Gagauz Yeri başkanı
Посаду обіймає
Михайло Формузал
з 29 грудня 2006
Призначається

Всенародним голосуванням

Строк повноважень

4 роки

Посада з'явилася

23 грудня 1994

Перший в посаді

Георгій Табунщик

Сайт

http://www.gagauzia.md

Башкан - назва вищої посадової особи в Гагаузії. Посада затверджена 14-ї статті закону про юридичний статус Гагаузії № 344-XIII від 23 грудня 1994. Йому підкоряються всі органи державної влади в Гагаузії. Башкан обирається загальним, рівним, прямим, таємним і вільним голосуванням на альтернативній основі строком на 4 роки. Один і той самий людина може бути башканом не більше двох разів поспіль. Він повинен бути громадянином Молдавії старше 35 років і знати гагаузьку мову. Башкан Гагаузії затверджується на посаді члена уряду Молдавії декретом президента країни. Башкан може видавати рішення і укази, дійсні на всій території Гагаузії.

Перші вибору Башкана відбулися 25 травня 1995. Другі вибори пройшли 22 серпня 1999, треті - 6 жовтня 2002, четверті - 3 грудня 2006.


Башкан Гагаузії

Термін Ім'я
19 червня 1995 - 24 вересня 1999 Табунщик, Георгій Дмитрович
24 вересня 1999 - 21 червня 2002 Кройтор, Дмитро Васильович
21 червня 2002 - 10 липня 2002 Яніогло, Валерій Федорович (тимчасовий башкан)
10 липня 2002 - 29 липня 2002 Крістіогло, Іван Петрович (тимчасовий башкан)
29 липня 2002 - 9 листопада 2002 Молла, Георгій (тимчасовий башкан)
9 листопада 2002 - 29 грудня 2006 Табунщик, Георгій Дмитрович
29 грудня 2006 - 29 грудня 2010 Формузал, Михайло Макарович
29 грудня 2010 Формузал, Михайло Макарович