Том Берк
Легка атлетика
Золото Афіни 1896 100 м
Золото Афіни 1896 400 м

Томас Едвард Берк ( англ. Thomas Edward Burke ; 15 січня 1875, Бостон - 14 лютого 1929, Бостон) - американський легкоатлет, дворазовий чемпіон літніх Олімпійських ігор 1896.

На іграх, Берк брав участь у двох гонках - на 100 і 400 м. 6 квітня, він брав участь у відбіркових забігах до них, і кожен раз вигравав у своїй групі. 7 квітня відбувся фінал 400-метрового змагання, яке Берк виграв, на секунду випередивши найближчого суперника, свого співвітчизника Герберта Джемісон. 10 квітня пройшла заключна гонка на 100 метрів, яку Берк також виграв.

На Олімпіаді Берк використовував досить рідкісний в ті часи низький старт, який згодом став стандартом професійного спринту. Берк дійшов до цієї ідеї самотужки, спостерігаючи за тваринами, які стискаються перед кидком. Хоча техніка низького старту використовувалася деякими бігунами і до Тома Берка.