Олександр Євгенович Бухаров ( 12 березня 1985, Брежнєв, СРСР) - російський футболіст, нападник санкт-петербурзького " Зеніту ".

1. Кар'єра

1.1. Клубний

Бухаров у складі "Рубіна"

Займатися футболом почав у рідному місті. На дорослому рівні дебютував у 2002 році в клубі " Краснодар-2000 ", що виступало в зоні" Південь " другого дивізіону. Перед початком сезону 2003 року перейшов в новоросійський " Чорноморець ", що вийшов в Прем'єр-лігу, відіграв один сезон за дубль клубу, до ігор основної команди не притягувався. Наступний сезон провів у команді " Рубін-2 "- фарм-клубі" Рубіна ". У 2005 році почав виступи за" Рубін ", грав у тому сезоні як за основну команду, так і за дубль.

На початку липня 2006 року на тренуванні "Рубіна" Бухаров отримав важку травму (розрив хрестоподібної зв'язки коліна), через яку не грав близько півроку [1]. Наприкінці лютого 2007 року на тренувальному зборі стався рецидив цієї травми, і Олександр знову надовго вибув з ладу [2]. На початку травня знову на тренуванні отримав аналогічну травму і вибув з ладу до кінця сезона19, не одружуючись в 2007 році ні в одному офіційному матчі.

У січні 2008 року продовжив контракт з "Рубіном" на три роки. Забивши кілька важливих м'ячів, допоміг команді стати чемпіоном країни, всього в тому сезоні забив 6 м'ячів в 20 іграх.

Сезон 2009 року розпочався для Олександра вдало - у першому ж матчі чемпіонату Росії, проти " Кубані ", він зробив дубль і віддав гольову передачу, матч закінчився з рахунком 3:0, таким чином він взяв участь у всіх трьох голах своєї команди. На думку газети" Спорт-Експрес ", Бухаров отримав оцінку 7,0 за матч, став кращим гравцем у матчі, одним з кращих в турі та увійшов до символічної збірної туру.

Олександр Бухаров став автором двох хет-триків за результатами 20 турів прем'єр-ліги-2009: 6 липня в матчі проти підмосковних " Хімок ", 16 серпня у ворота грозненського" Терека ".

19 липня 2010 Олександр перейшов у " Зеніт " [3] [4], підписавши контракт на 4 роки [5]. Дебютував за "Зеніт", вийшовши на заміну в другому таймі матчу 17 туру Чемпіонату Росії з футболу проти московського " Динамо "(1:1). Перший гол забив у гостьовому матчі 19 туру проти" Локомотива "(0:3). Олександр провів на полі всі 90 хвилин і відзначився на 67-й хвилині після проникаючого пасу від Бистрова, зробивши рахунок 2:0 на користь "Зеніту". 21 жовтня 2010 в матчі групового етапу Ліги Європи проти " Хайдука "забив свій перший м'яч за" Зеніт "в єврокубках. 14 листопада 2010 став чемпіоном Росії у складі" Зеніту ". У 28-му турі" Зеніт "обіграв" Ростов "з рахунком 5:0, а Бухаров відзначився дублем.

1.2. У збірній

Виступав за юнацьку, студентську та молодіжну збірні Росії [6]. На Універсіаді 2005, що пройшла в Ізмірі, став кращим бомбардиром російської команди [6].

21 серпня 2009 отримав виклик в національну збірну [7]. Дебютував у збірній 14 жовтня 2009 року, вийшовши на 64-й хвилині на заміну замість Володимира Бистрова в матчі проти збірної Азербайджану. При Адвокаті вийшов на поле в товариському матчі з Бельгією, після до збірної не викликався.

19 серпня 2011 Олександр був викликаний до табору другої збірної Росії на матч c олімпійської збірної Білорусії [8].

2 17 листопада 2010 Прапор Бельгії Бельгія 0:2 - Товариський матч

Разом: 2 матчі / 0 голів; 0 перемог, 1 нічия, 1 поразка.