Векерою, Ніколає

Ніколає Векерою
Ніколає Векерою
Прапор
Прем'єр-міністр Румунії
4 листопада 1992 - 12 грудня 1996
Попередник: Теодор Столожан
Наступник: Віктор Чорба
Народження: 5 грудня 1943 (69 років)
Четатя-Албэ/Аккерман/Белгород-Днестровский
Партія: Соціал-демократична партія (Румунія) (1996-2008)

Ніколає Векерою ( рум. Nicolae Văcăroiu , [Nikola.e vəkəroju] ; Рід. 5 грудня 1943 ( 19431205 ) , Четатя-Албе/Аккерман (суч. Білгород-Дністровський)) - румунський політик, прем'єр-міністр Румунії з 4 листопада 1992 по 12 грудня 1996.

У 1969-90 роках працював у Державному комітеті з планування разом з Теодором Столожаном, де займався економічними питаннями. Брав участь у розробці плану "Стратегія реформ в Румунії" щодо переходу до демократії та ринкової економіки. У 1990 році став заступником міністра національної економіки, в 1990-92 роках був головою комітету по цінах і департаменту з податків і зборів міністерства фінансів. Керував процесом підготовки введення податку на додану вартість і почав підготовку до введення інших нових податків.

У 1992 році став прем'єр-міністром Румунії і займав цю посаду до 1996 року. У 1996-97 роках був віце-президентом Румунського комерційного банку, в 1996-2008 був сенатором від Арджеша, в 2000-08 роках очолював сенат. У квітні-травні 2007 року виконував обов'язки президента.

З 14 жовтня 2008 року очолює Рахункову палату Румунії. Для заняття посади вийшов з Соціал-демократичної партії.