Веніамін (Патріарх Константинопольський)

Патріарх Веніамін
Πατριάρχης Βενιαμίν
Прапор
Святійший Архієпископ Константинополя - Нового Риму і Вселенський Патріарх
18 січня 1936 - 17 лютого 1946
Церква: Константинопольська православна церква
Попередник: Фотій II
Наступник: Максим V
Ім'я при народженні: Псомас або Киріака
Оригінал імені
при народженні:
Ψωμάς або Κυριακού
Народження: 1871 ( 1871 )
село Стіпсі ( Лесбос), Османська імперія
Смерть: 17 лютого 1946 ( 1946-02-17 )
Стамбул, Туреччина

Патріарх Веніамін ( греч. Πατριάρχης Βενιαμίν ) - Вселенський Патріарх з 18 лютого 1936 до своєї смерті.

В 1896 закінчив богословське училище на Халки і був призначений іерокіріксом (проповідником) в Магнісійскую митрополію і інспектром училищ.

З 1912 був митрополитом Родосу, з 1914 - Силиври і Філіппополь, з 1925 - Нікеї, з 1933 - Іраклія.

По смерті Патріарха Фотія II найбільш імовірним кандидатом вважався Халкідонський митрополит Максим (згодом Патріарх Максим V), але був обраний Веніамін.

У його патріаршество, 12 квітня 1937, була визнана автокефалія Албанської Церкви; 22 лютого 1945 - Болгарської церкви (див. греко-болгарська схизма).


Література

  1. Православна енциклопедія. М., Т. VII, стор 656.