Відкритий чемпіонат Франції з тенісу 2009 у жіночому одиночному розряді

У 2009 році французький турнір Великого шолома в одиночному розряді серед жінок виграла Світлана Кузнєцова, перегравши свою співвітчизницю Динару Сафіну.


1. Сіяні

  1. Росія Дінара Сафіна (Фінал)
  2. Сполучені Штати Америки Серена Вільямс (Чвертьфінал)
  3. Сполучені Штати Америки Венус Вільямс (Третій раунд)
  4. Росія Олена Дементьєва (Третій раунд)
  5. Сербія Олена Янкович (Четвертий раунд)
  6. Росія Віра Звонарьова (Знялася з турніру)
  7. Росія Світлана Кузнєцова (Титул)
  8. Сербія Ана Іванович (Четвертий раунд)
  9. Білорусь Вікторія Азаренко (Чвертьфінал)
  10. Данія Каролін Возняцкі (Третій раунд)
  11. Росія Надія Петрова (Другий раунд)
  12. Польща Агнешка Радванська (Четвертий раунд)
  13. Франція Маріон Бартолі (Другий раунд)
  14. Італія Флавія Пеннетта (Перший раунд)
  15. Китайська Народна Республіка Чжен Цзе (Другий раунд)
  16. Франція Амелі Моресмо (Перший раунд)
  1. Швейцарія Патті Шнідер (Перший раунд)
  2. Іспанія Анабель Медіна Гаррігес (Другий раунд)
  3. Естонія Кайя Канепі (Перший раунд)
  4. Словаччина Домініка Цибулкова (Півфінал)
  5. Франція Алізе Корне (Другий раунд)
  6. Іспанія Карла Суарес Наварро (Третій раунд)
  7. Росія Аліса Клейбанова (Перший раунд)
  8. Канада Олександра Возняк (Четвертий раунд)
  9. Китайська Народна Республіка Лі На (Четвертий раунд)
  10. Росія Анна Чакветадзе (Перший раунд)
  11. Росія Анастасія Павлюченкова (Третій раунд)
  12. Австрія Сибіль Баммер (Другий раунд)
  13. Угорщина Агнеш Савай (Четвертий раунд)
  14. Австралія Саманта Стосур (Півфінал)
  15. Китайська Народна Республіка Пен Шуай (Перший раунд)
  16. Чехія Івета Бенешова (Третій раунд)

2. Сітка

2.1. Використані скорочення

  • Q ( англ. qualifier , Дослівно - кваліфікований) - переможець кваліфікаційного турніру.
  • WC ( англ. wild card , Вайлд-кард) - спеціальне запрошення від організаторів.
  • LL ( англ. lucky loser , Дослівно - везучий програв) - гравець з найвищим рейтингом з переможених у фінальному раунді кваліфікації, запрошений в якості заміни пізно знявся гравця основної сітки.
  • R ( англ. retired , Дослівно - що знявся) - відмова гравця від продовження гри по ходу матчу.
  • W / O ( англ. walkover , Дослівно - прохід) - виграш на невихід суперника на гру.
  • SE ( англ. special exempt ) - Спеціальні допуск. Використовується для гравців, які вдало зіграли на тижні, що передувала турніру, і тому не могли брати участь у кваліфікації.
  • PR ( англ. protected ranking , Дослівно - захищений рейтинг). Використовується для допуску в турнір гравців, які пропустили довгий час через травму й спущених в рейтингу.
  • ALT ( англ. alternate ) - Альтернативний гравець в сітці (заміна когось із пізно снявшихся з турніру).
  • S ( англ. suspended , Дослівно - відкладений) - матч припинений через дощ або темряви.
  • D ( англ. defaulted ) - Один із спортсменів знятий з турніру за неспортивну поведінку.

2.2. Фінальні раунди

Чвертьфінали Півфінали Фінал
1 Прапор Росії Дінара Сафіна 1 6 6
9 Прапор Білорусі Вікторія Азаренко 6 4 2
1 Прапор Росії Дінара Сафіна 6 6
20 Прапор Словаччини Домініка Цибулкова 3 3
20 Прапор Словаччини Домініка Цибулкова 6 6
Прапор Росії Марія Шарапова 0 2
1 Прапор Росії Дінара Сафіна 4 2
7 Прапор Росії Світлана Кузнєцова 6 6
Прапор Румунії Сорана Кірсті 1 3
30 Прапор Австралії Саманта Стосур 6 6
30 Прапор Австралії Саманта Стосур 4 7 3
7 Прапор Росії Світлана Кузнєцова 6 5 червня 6
7 Прапор Росії Світлана Кузнєцова 7 5 7
2 Прапор США Серена Вільямс 3 Червень 7 5

2.3. Перші раунди

2.3.1. Секція 1

Перше коло Друге коло Третє коло Четверте коло
1 Прапор Росії Д.Сафіна 6 6
Прапор Великобританії Е.Кеотавонг 0 0 1 Прапор Росії Д.Сафіна 6 6
Q Прапор Росії В.Дьяченко 2 6 10 Q Прапор Росії В.Дьяченко 1 1
Прапор Франції М.Юханссон 6 2 8 1 Прапор Росії Д.Сафіна 6 6
Прапор Іспанії Н.Льягостера Вівес 5 2 27 Прапор Росії А.Павлюченкова 2 0
Прапор Франції Ж.Куан 7 6 Прапор Франції Ж.Куан 2 2 червня
Прапор Румунії І.Олару 3 2 27 Прапор Росії А.Павлюченкова 6 7
27 Прапор Росії А.Павлюченкова 6 6 1 Прапор Росії Д.Сафіна 6 6
23 Прапор Росії А.Клейбанова 2 6 1 Прапор Франції А.Резаі 1 0
Q Прапор Словенії П.Херцог 6 4 6 Q Прапор Словенії П.Херцог 6 4 2
Прапор Японії А.Сугіяма 3 2 Прапор Франції А.Резаі 3 6 6
Прапор Франції А.Резаі 6 6 Прапор Франції А.Резаі 7 6
Q Прапор Португалії М.Ларшер де Бріто 0 7 7 Q Прапор Португалії М.Ларшер де Бріто 3 Червень 2
Прапор Великобританії М.Саут 6 5 червня 5 Q Прапор Португалії М.Ларшер де Бріто 6 6
Прапор Франції С.Коен-Алор 1 3 15 Прапор Китайської Народної Республіки Чжен Цзе 4 3
15 Прапор Китайської Народної Республіки Чжен Цзе 6 6

2.3.2. Секція 2

Перше коло Друге коло Третє коло Четверте коло
9 Прапор Білорусі В.Азаренко 6 6
Прапор Італії Р.Вінчі 4 2 9 Прапор Білорусі В.Азаренко 7 7
Прапор Аргентини М.Салерні 6 1 2 Прапор Німеччини К.Барроіс 6 січня 5
Прапор Німеччини К.Барроіс 3 6 6 9 Прапор Білорусі В.Азаренко 5 7 6
Q Прапор Австрії І.Мойсбургер 1 2 22 Прапор Іспанії К.Суарес Наварро 7 5 2
Прапор Чехії Л.Градецка 6 6 Прапор Чехії Л.Градецка 2 4
Прапор Румунії Е.Галловіц 1 4 22 Прапор Іспанії К.Суарес Наварро 6 6
22 Прапор Іспанії К.Суарес Наварро 6 6 9 Прапор Білорусі В.Азаренко 6 6
32 Прапор Чехії І.Бенешова 7 4 8 Прапор Сербії А.Івановіч 2 3
Прапор Німеччини Ю.Гергес 5 1 r 32 Прапор Чехії І.Бенешова 6 6
Прапор США В.Лепченко 3 3 Прапор Росії А.Кудрявцева 1 2
Прапор Росії А.Кудрявцева 6 6 32 Прапор Чехії І.Бенешова 0 2
Прапор Таїланду Т.Танасугарн 6 5 7 8 Прапор Сербії А.Івановіч 6 6
Прапор Франції К.Пен 3 7 5 Прапор Таїланду Т.Танасугарн 1 2
Прапор Італії С.Еррані 3 Червень 3 8 Прапор Сербії А.Івановіч 6 6
8 Прапор Сербії А.Івановіч 7 6

2.3.3. Секція 3

Перше коло Друге коло Третє коло Четверте коло
3 Прапор США В.Уільямс 6 4 6
Прапор США Б.Маттек Сандс 1 6 2 3 Прапор США В.Уільямс 5 червня 6 7
Прапор Чехії Л.Шафаржова 6 1 6 Прапор Чехії Л.Шафаржова 7 2 5
Прапор Німеччини С.Лісіцкі 2 6 1 3 Прапор США В.Уільямс 0 4
Прапор Росії Е.Весніна 6 6 29 Прапор Угорщини А.Савай 6 6
Прапор Франції С.Бремон 3 3 Прапор Росії Е.Весніна 2 0
Q Прапор Італії К.Дентоні 3 4 29 Прапор Угорщини А.Савай 6 6
29 Прапор Угорщини А.Савай 6 6 29 Прапор Угорщини А.Савай 2 4
20 Прапор Словаччини Д.Цібулкова 6 2 6 20 Прапор Словаччини Д.Цібулкова 6 6
Прапор України О.Бондаренка 4 6 4 20 Прапор Словаччини Д.Цібулкова 6 6
Прапор Франції С.Форетц 1 6 4 Прапор Бельгії К.Фліпкенс 1 0
Прапор Бельгії К.Фліпкенс 6 4 6 20 Прапор Словаччини Д.Цібулкова 6 6
Прапор Австрії Т.Пашек 1 3 Прапор Аргентини Х.Дулко 4 2
Прапор Аргентини Х.Дулко 6 6 Прапор Аргентини Х.Дулко 7 0 6
Прапор Німеччини А-Л.Гренефельд 6 6 Прапор Німеччини А-Л.Гренефельд 5 червня 6 2
16 Прапор Франції А.Моресмо 4 3

2.3.4. Секція 4

Перше коло Друге коло Третє коло Четверте коло
11 Прапор Росії М.Петрова 6 6
WC Прапор США Л.Ембрі 1 2 11 Прапор Росії М.Петрова 2 6 6
Прапор Білорусі А.Якімова 6 1 2 Прапор Росії М.Шарапова 6 1 8
Прапор Росії М.Шарапова 3 6 6 Прапор Росії М.Шарапова 1 6 6
WC Прапор Франції О.Санчес 1 1 Q Прапор Казахстану Я.Шведова 6 3 4
Q Прапор Нідерландів А.Рус 6 6 Q Прапор Нідерландів А.Рус 0 2
Q Прапор Казахстану Я.Шведова 7 3 6 Q Прапор Казахстану Я.Шведова 6 6
19 Прапор Естонії К.Канепі 2 червня 6 2 Прапор Росії М.Шарапова 6 0 6
25 Прапор Китайської Народної Республіки Н.Лі 6 6 25 Прапор Китайської Народної Республіки Н.Лі 4 6 4
Прапор Польщі М.Домаховска 4 2 25 Прапор Китайської Народної Республіки Н.Лі 6 6
WC Прапор Франції Е.Луа 6 4 1 Прапор Швейцарії Т.Бащінскі 1 4
Прапор Швейцарії Т.Бащінскі 4 6 6 25 Прапор Китайської Народної Республіки Н.Лі 7 6
WC Прапор Франції І.Павловіч 3 4 Прапор Білорусі О.Говорцова 5 1
Прапор Узбекистану А.Аманмурадова 6 6 Прапор Узбекистану А.Аманмурадова 3 7 5
Прапор Білорусі О.Говорцова 6 6 Прапор Білорусі О.Говорцова 6 3 Червень 7
LL Прапор Великобританії К.О `Брайен 1 1

2.3.5. Секція 5

Перше коло Друге коло Третє коло Четверте коло
5 Прапор Сербії Е.Янковіч 6 6
Прапор Чехії П.Цетковска 2 3 5 Прапор Сербії Е.Янковіч 6 6
Прапор Словаччини М.Рибарікова 6 2 8 Прапор Словаччини М.Рибарікова 1 2
WC Прапор Франції К.Младеновіч 1 6 6 5 Прапор Сербії Е.Янковіч 6 6
Прапор Австралії Я.Грот 6 6 Прапор Австралії Я.Грот 1 1
WC Прапор Франції К.Лесне 4 3 Прапор Австралії Я.Грот 6 7
LL Прапор Колумбії М.Дуке Марино 3 6 6 LL Прапор Колумбії М.Дуке Марино 2 9 червня
26 Прапор Росії А.Чакветадзе 6 4 4 5 Прапор Сербії Е.Янковіч 6 0 7
21 Прапор Франції А.Корне 6 7 Прапор Румунії С.Кірстя 3 6 9
Прапор Естонії М.Ані 4 5 21 Прапор Франції А.Корне 3 2
Q Прапор США К.Галліксон 4 2 Прапор Румунії С.Кірстя 6 6
Прапор Румунії С.Кірстя 6 6 Прапор Румунії С.Кірстя 7 липня 7
Прапор Болгарії Ц.Піронкова 5 2 10 Прапор Данії К.Возняцкі 3 Червень 5
Прапор США Дж. Крейбас 7 6 Прапор США Дж. Крейбас 1 4
Прапор Росії В.Душевіна 6 5 1 10 Прапор Данії К.Возняцкі 6 6
10 Прапор Данії К.Возняцкі 4 7 6

2.3.6. Секція 6

Перше коло Друге коло Третє коло Четверте коло
13 Прапор Франції М.Бартолі 3 6 6
Прапор Франції П.Парментье 6 1 3 13 Прапор Франції М.Бартолі 3 5
Прапор Італії Т.Гарбін 7 7 Прапор Італії Т.Гарбін 6 7
Прапор Японії А. Моріта 5 5 Прапор Італії Т.Гарбін 5 5
Прапор Франції В.Раззано 6 6 Прапор Франції В.Раззано 7 7
Прапор Словаччини Д.Хантухова 3 3 Прапор Франції В.Раззано 6 6
Прапор Росії Е.Макарова 2 7 0 18 Прапор Іспанії А.Медіна Гаррігес 2 2
18 Прапор Іспанії А.Медіна Гаррігес 6 5 6 Прапор Франції В.Раззано 1 2
30 Прапор Австралії С.Стосур 6 6 30 Прапор Австралії С.Стосур 6 6
Прапор Італії Ф.Скьявоне 4 2 30 Прапор Австралії С.Стосур 6 4 6
Прапор Бельгії Я.Вікмайер 4 6 6 Прапор Бельгії Я.Вікмайер 3 6 4
Прапор Польщі У.Радваньска 6 3 0 30 Прапор Австралії С.Стосур 6 4 6
Прапор Австралії Е.Докіч 3 6 6 4 Прапор Росії Е.Дементьева 3 6 1
Прапор Хорватії К.Шпрем 6 1 2 Прапор Австралії Е.Докіч 6 3 r
Q Прапор ПАР Ш.Шіперс 4 3 4 Прапор Росії Е.Дементьева 2 4
4 Прапор Росії Е.Дементьева 6 6

2.3.7. Секція 7

Перше коло Друге коло Третє коло Четверте коло
7 Прапор Росії С.Кузнецова 6 6
WC Прапор Франції К.Феерстен 1 4 7 Прапор Росії С.Кузнецова 6 6
Прапор Казахстану Г.Воскобоева 6 7 Прапор Казахстану Г.Воскобоева 0 2
Прапор Індії С.Мірза 4 3 Червень 7 Прапор Росії С.Кузнецова 6 6
Q Прапор Латвії А.Севастова 6 4 1 Прапор Угорщини М.Цінк 1 3
Прапор Угорщини М.Цінк 3 6 6 Прапор Угорщини М.Цінк 4 6 10
Прапор Франції Н.Деші 3 6 січня 28 Прапор Австрії С.Баммер 6 3 8
28 Прапор Австрії С.Баммер 6 7 7 Прапор Росії С.Кузнецова 6 1 6
17 Прапор Швейцарії П.Шнідер 4 3 12 Прапор Польщі А.Радваньска 4 6 1
Прапор України О.Бондаренко 6 6 Прапор України О.Бондаренко 4 7 7
WC Прапор Австралії О.Роговска 6 6 WC Прапор Австралії О.Роговска 6 5 5
Прапор Росії М.Кіріленко 4 4 Прапор України О.Бондаренко 2 4
Прапор Австрії П.Майр 1 1 12 Прапор Польщі А.Радваньска 6 6
Прапор України М.Коритцева 6 6 Прапор України М.Коритцева 1 4
Прапор Парагваю Р.Де Лос Ріос 3 1 12 Прапор Польщі А.Радваньска 6 6
12 Прапор Польщі А.Радваньска 6 6

2.3.8. Секція 8

Перше коло Друге коло Третє коло Четверте коло
14 Прапор Італії Ф.Пеннетта 1 1
Прапор США А.Глатч 6 6 Прапор США А.Глатч 6 0 5
Прапор Чехії Б.Захлавова Стрикова 1 6 7 Прапор Іспанії Л.Домінгес Ліно 7 7
Прапор Іспанії Л.Домінгес Ліно 6 4 9 Прапор Іспанії Л.Домінгес Ліно 2 6 3
Прапор Італії М.Сантанжело 4 2 24 Прапор Канади А.Возняк 6 3 '6
Q Прапор Хорватії П.Мартіч 6 6 Q Прапор Хорватії П.Мартіч 3 3
Прапор Румунії М.Нікулеску 4 6 3 24 Прапор Канади А.Возняк 6 6
24 Прапор Канади А.Возняк 6 4 6 24 Прапор Канади А.Возняк 1 2
31 Прапор Китайської Народної Республіки Ш.Пен 6 2 4 2 Прапор США С.Уільямс 6 6
Прапор Іспанії М-Х.Мартінес Санчес 1 6 6 Прапор Іспанії М-Х.Мартінес Санчес 3 6 6
Прапор України В.Кутузова 6 6 Прапор України В.Кутузова 6 3 3
Q Прапор Чехії З.Ондрашкова 2 4 Прапор Іспанії М-Х.Мартінес Санчес 6 3 4
Прапор Іспанії В.Руано Паскуаль 6 6 2 Прапор США С.Уільямс 4 6 6
Прапор Чехії Н.Вайдішова 4 3 Прапор Іспанії В.Руано Паскуаль 2 0
Прапор Чехії К.Закопалова 3 7 4 2 Прапор США С.Уільямс 6 6
2 Прапор США С.Уільямс 6 5 червня 6