Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Війо, Жан-Марі



План:


Введення

Його Високопреосвященство кардинал Жан-Марі Війо ( фр. Jean-Marie Villot ), (Нар. 11 жовтня 1905, Сен-Аман-Талленд, Франція - 9 березня 1979, Ватикан) - французький куріальний кардинал. Архієпископ Ліона з 17 січня 1965 по 7 квітня 1967. Префект Священної Конгрегації Собору з 7 квітня 1967 по 2 травня 1969. Державний секретар Святого Престолу, голова Ради з Громадським справах Церкви, голова Папської Комісії у справах держави-граду Ватикану, голова Адміністрації церковного майна Святого Престолу з 2 травня 1969 по 9 березня 1979. Камерленго Римсько-католицької церкви з 16 жовтня 1970 по 9 березня 1979. Голова Папської Ради Cor Unum з 15 липня 1971 по 4 вересня 1978. Кардинал-священик з титулом церкви Трініта-деі-Монті з 22 лютого 1965 по 12 грудня 1974. Кардинал-єпископ Фраскаті з 12 грудня 1974 по 9 березня 1979.


1. Рання життя

Народився Жан-Марі Війо 11 жовтня 1905 в містечку Сен-Аман-Талленд, єпархія Клермон-Ферран, у Франції. Єдина дитина Жозефа Війо і Марі Лавіль. При хрещенні йому було дано ім'я Жан-Марі.

2. Освіта і священство

3. Єпископ, архієпископ, кардинал

2 вересня 1954 обраний титулярним єпископом Вінди і призначений допоміжним єпископом Парижа. Висвячений у єпископа 12 жовтня 1954, в кафедральному соборі Парижа Нотр-Дам-де-Парі. Хіротонію очолював кардинал Моріс Фельтен, архієпископ Парижа, якому допомагали Еміль-Моріс Геррі, архієпископ Камбре, і П'єр-Абель-Луї Шапот-де-ла-Шанон, єпископ Клермона. Його єпископським девізом був Auxilio Domino (За допомогою Господа).

17 грудня 1959 призначений титулярним архієпископом Боспоро і коад'ютором, з правом успадкування, Ліона. В 1962 - 1964 роки - заступник секретаря Другого Ватиканського Собору. З 17 січня 1965 - архієпископ Ліона.

Возведений у сан кардинала-священика на Консисторії від 22 лютого 1965, отримав червону шапку і титул церкви Трініта-деі-Монті, 25 лютого 1965.


4. На роботі в Римській курії

7 квітня 1967 Папою Павлом VI призначений кардиналом-префектом Священної Конгрегації Собору. 2 травня 1969 призначений державним секретарем Святого Престолу, префектом Ради з громадським справам Церкви, головою Папської Комісії у справах держави-граду Ватикану, головою Адміністрації церковного майна Святого Престолу. 16 жовтня 1970 призначений Камерленго Святої Римської Церкви. Голова Папської Ради Cor Unum з 15 липня 1971 по 4 вересня 1978. 12 грудня 1974 возведений у сан кардинала-єпископа з титулом субурбікарной єпархії Фраскаті.

Учасник Конклаву 25-26 серпня 1978, на якому був обраний Папа Іван Павло I. Учасник Конклаві 14-16 жовтня 1978, на якому був обраний Папа Іван Павло II.


Література

  • Antoine Wenger, Le cardinal Jean Villot 1905-1979: Secretaire d'tat de trois papes, Descle de Brouwere, Paris, 1989 ISBN 2220030636

Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Леклер, Жан-Марі
Пфафф, Жан-Марі
Тжібау, Жан-Марі
Лонде, Жан Марі
Льон, Жан-Марі
Дорсенн, Жан Марі П'єр
Ле Пен, Жан-Марі
Колло д'Ербуа, Жан-Марі
Колло д'Ербуа, Жан-Марі
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru