Горіа, Джованні

Джованні Горіа
італ. Giovanni Goria
Джованні Горіа
Прапор
69-й Голова Ради міністрів Італії
28 липня 1987 - 13 квітня 1988
Президент: Франческо Коссіга
Попередник: Амінторе Фанфаном
Наступник: Чіріако де Міта
Народження: 30 липня 1943
Асті ( П'ємонт, Італія
Смерть: 21 травня 1994 (50 років)
Асті ( П'ємонт, Італія
Партія: Християнсько-демократична партія

Джованні Джузеппе Горіа ( італ. Giovanni Giuseppe Goria ; 30 липня 1943 ( 19430730 ) , Асті - 21 травня 1994, Асті) - італійський, політик і державний діяч, прем'єр-міністр Італії з 28 липня 1987 по 13 квітня 1988. Член Християнсько-демократичної партії Італії з 1960.


Біографія

Вперше був обраний до палати депутатів у 1976, тоді і почався його шлях у велику політику. З 1981 по 1983 був заступник міністра по бюджету, а потім і сам став став міністром фінансів. Заслужив популярність у італійських виборців за його спокійний стиль і його майстерність під час телевізійних виступів.

У липні 1987 він сформував і очолив власний кабінет міністрів, який, однак, не протримався при владі і одного року.

Після відставки з поста прем'єр-міністра був обраний до Європейський парламент у 1989. Також Джованні Горіа обіймав посаду міністра сільського господарства в кабінеті міністрів Джуліо Андреотті. У кабміні Джуліано Амато отримав портфель міністра фінансів. Проте в 1993, вибухнув великий корупційний скандал, в якому було замішано чимало ключових фігур партії християнських демократів і горія був змушений піти у відставку.

Ще до закінчення слідства, 21 травня 1994 року, помер у своєму рідному місті Асті.


Перегляд цього шаблону Італія Прем'єр-міністри Італії
Королівство Італія Кавур Рікасолі 1 Раттацці 1 Фарини Мінгетті 1 Ламармора Рікасолі 2 Раттацці 2 Менабреа Ланца Мінгетті 2 Депретіс 1 Кайролі 1 Депретіс 2 Кайролі 2 Депретіс 3 Кріспі 1 Старабба 1 Джолітті 1 Кріспі 2 Старабба 2 Пеллу Саракко Дзанарделлі Джолітті 2 Тіттоні Фортіс Сонніно 1 Джолітті 3 Сонніно 2 Луццатті Джолітті 4 Саландра Боселлі Орландо Нитти Джолітті 5 Бономі 1 Факту Муссоліні Бадольо Бономі 2 Паррі де Гаспері Coat of arms of the Kingdom of Italy (1870). Svg
Emblem of Italy.svg
Італійська Республіка де Гаспері Пелла Фанфаном 1 Шельби Сеньі 1 Дзола Фанфаном 2 Сеньі 2 Тамброні Фанфаном 3 Леоне 1 Моро 1 Леоне 2 Румор 1 Коломбо Андреотті 1 Румор 2 Моро 2 Андреотті 2 Коссіга Форлані Спадоліні Фанфаном 4 Краксі Фанфаном 5 Горіа Де Міта Андреотті 3 Амато 1 Чампі Берлусконі 1 Діні Проді 1 Д'Алема Амато 2 Берлусконі 2 Проді 2 Берлусконі 3 Монті Летта
Портал: Італія