Данні

Даніел Мігел Алвіш Гомиш ( ісп. Daniel Miguel Alves Gomes ; 7 серпня 1983, Каракас, Венесуела), більш відомий як просто Данні ( порт. Danny ) - португальська футболіст, півзахисник петербурзького " Зенітузбірної Португалії. Виступав за молодіжну та олімпійську збірні Португалії. Ставав бронзовим призером на молодіжному чемпіонаті Європи 2004. Брав участь у Олімпійських іграх 2004 року. Запрошувався до збірну Венесуели, зокрема, для участі на Кубку Америки 2007, але відмовився, оскільки розраховував на потрапляння в португальську збірну, у складі якої дебютував 20 серпня 2008. Виступає на позиції центрального атакуючого півзахисника, а також лівого атакуючого півзахисника і правого атакувального півзахисника.

1. Біографія

Данні народився в сім'ї Карлуша Данні і його дружини, Герета. Батько Мігела був родом з Мадейри, який у 1979 разом з двома друзями виїхав до Каракас. Там він відкрив ресторан і там же познайомився зі своєю майбутньою дружиною Герета. У сім'ї народилися дочка Катя і син Мігел. Коли Мігел був маленьким, він цікавився двома видами спорту - футболом і велоспортом. Батьки порахували, що їхній син був занадто малий для заняття велосипедом і віддали його в місцеву футбольну секцію в коледжі Святого Томаса де Вільянуеви. Там він швидко став кращим гравцем, після чого до нього приїхали агенти клубу " Марітіму ", які запропонували Данні займатися в їхній спортивній школі, для чого хлопчикові необхідно було виїхати на Мадейру. Батьки були проти, але бабуся Мігела, Фернанду, що жила там, вмовила їх відпустити молодого футболіста [1].

1.1. Клубна кар'єра

В результаті, у віці 7 років, Данні поїхав на Мадейру, де 10 років жив разом з бабусею, тренуючись у клубі "Марітіму". Батьки переїхали до Португалії, коли Мігеля було вже 17 років; там вони відкрили свій ресторан у Фуншале [1]. 1 жовтня 2001 Данні дебютував в основному складі команди в матчі з " Жил Вісенте ", вийшовши на заміну на 62 хвилині зустрічі, що завершилася перемогою його команди 2:1. 15 грудня того ж року він забив перший м'яч за клуб, вразивши ворота " Салгейруша "на 45 хвилині, проте вже на 59 хвилині зустрічі він був видалений; матч завершився поразкою" Марітіму "з рахунком 1:2. Всього за сезон 2001/2002 Мігел провів 20 матчів і забив 5 голів, а його команда посіла 6 місце в турнірній таблиці.

У віці 18 років на Мігела звернули увагу кількох команд, в числі яких були провідні клуби країни - " Спортинг "і" Порту ". Данні, колишній уболівальником" Порту ", погодився на перехід в цей клуб, однак керівники" Марітіму "не погодилися на суму, запропоновану за трансфер Мігеля [1]. Зате вони домовилися продати гравця в "Спортинг", який заплатив за перехід півзахисника 2,1 мільйона євро. Там він провів один сезон, після чого повернувся в "Марітіму" на правах оренди (у той момент "Марітіму" тренував Анатолій Бишовець, який, за власними спогадами футболіста, "мені багато дав, так як я був дуже молодим хлопцем" [2]). Зіграв понад 40 матчів за різні юнацькі та молодіжні збірні.

1.1.1. "Динамо"

Данні у складі московського "Динамо"

В " Динамо "дебютував 9 березня 2005 в кубковому матчі проти " Крил Рад "(1:1). У 2005 був визнаний кращим гравцем клубу за опитуванням серед уболівальників. У московському " Динамо "провів 94 гри (79 в ЧР і 15 в КР) і забив 16 голів (12 у чемпіонаті і 4 в Кубку Росії). Відмовився виступати за збірну Венесуели, сподіваючись дочекатися виклику в головну збірну Португалії.

Його гол у ворота " Ростова "був визнаний кращим голом чемпіонату Росії 2007 за опитуванням відвідувачів сайту Sports.ru.

Перед чемпіонатом Європи 2008 року Данні був включений у розширений список кандидатів у збірну Португалії. Однак у заповітний "список 23" не потрапив. У серпні 2008 року перейшов в пітерський " Зеніт "за 30 000 000 євро, що стало найдорожчим внутрішнім трансфером в російській прем'єр лізі на той момент [3].

1.1.2. "Зеніт"

У дебютному матчі за "Зеніт" за Суперкубок УЄФА проти " Манчестер Юнайтед ", виграному" Зенітом "з рахунком 2:1, Данні провів на полі всі 90 хвилин, забив переможний м'яч і був визнаний кращим гравцем матчу.

Деякі фахівці вважають, що Данні був придбаний на зміну Аршавіну. Незважаючи на те, що вони утворювали хорошу атакуючу зв'язку, Аршавіна продали в " Арсенал "через півроку після покупки Данні, а Мігель в наступному сезоні взяв собі його десятий ігровий номер.

14 травня 2009 під час тренування Данні отримав важку травму. Під час виконання бігових вправ він відчув різкий біль в коліні; потім були проведені обстеження, які показали, що у нього розрив передньої хрестоподібної зв'язки правого коліна. Після операції в Португалії в кінці травня Данні потрібно 6 місяців на відновлення, що позбавило його можливості вийти на поле до кінця сезону [4].

13 березня 2010 знову вийшов у стартовому складі за "Зеніт" у першому турі чемпіонату Росії 2010, відіграв весь матч і забив єдиний гол у матчі, який став для команди переможним.

14 червня 2011 підписав з "Зенітом" новий контракт на 4 роки. 18 вересня, в матчі 24 туру чемпіонату Росії проти "Рубіна", зробив дубль, принісши своїй команді перемогу з рахунком 3:2. 29 вересня Данні провів свій 100-й матч за пітерський клуб [5]; в цій зустрічі, проти "Порту" в Лізі чемпіонів, Мігел забив гол, після чого підійшов до кутового прапору і зобразив "писала собачку", що надзвичайно не сподобалося уболівальникам португальської команди [6]. 28 листопада Мігел забив 2500-й гол "Зеніту" в чемпіонатах Росії [7].

5 лютого 2012 Данні на тренуванні отримав травму хрестоподібних зв'язок і вибув на 8 місяців [8] [9] [10]. 2 листопада вперше вийшов на поле в матчі проти "Ростова", і завдяки його комбінації разом з Крішіто Роман Широков забив переможний гол і Зеніт переміг 2:1 [11].

21 листопада 2012 Данні забив свій перший гол у Лізі Чемпіонів 2012/2013 іспанською " Малазі ". Матч закінчився з рахунком 2:2.

26 листопада 2012 Данні був призначений капітаном "Зеніту" [12] [13].

4 грудня 2012 забив єдиний і переможний гол у матчі Ліги чемпіонів проти "Мілана"; це дозволило "Зеніту" зайняти третє місце в групі і потрапити в Лігу Європи.

1.2. Міжнародна кар'єра

Данні (№ 16) в матчі проти збірної Данії 10 вересня 2008

20 серпня 2008 дебютував у складі збірної Португалії у товариському матчі проти збірної Фарерських островів (5:0). Мігел вийшов на заміну на 55 хвилині під 18 номером і відразу мав хороший момент, але влучив у поперечину. Також після його пасу від кутового прапорця ледь не забив Сімау. У збірній Португалії діяв дещо глибше, ніж у клубі, був активний, брав гру на себе, роздавав гострі передачі.

У стартовому складі збірної вперше вийшов 15 жовтня 2008 року в матчі проти збірної Албанії. Ця гра закінчилася з рахунком 0:0. Збірна Албанії ще в першому таймі залишилася в меншості, але це не допомогло збірної Португалії перемогти. Рахунок залишився незмінним, хоча багато португальці могли забити, у тому числі і Данні. У другому таймі Данні був замінений на Нані.

19 листопада 2008 Данні зіграв весь матч з бразильцями і на 5-й хвилині відкрив рахунок, але, незважаючи на це, португальці програли з рахунком 2:6.

Перед чемпіонатом світу в ПАР збірна Португалії грала матч зі збірною Мозамбіку, де Данні забив гол і віддав гольову передачу. Гол став 800-тим голом збірної в історії.

1.3. Приватне життя

Данні одружений. Дружину звуть Петра. У пари двоє синів- близнюків - Бернанда і Франсишку [1].

У Венесуелі ім'я футболіста звучало як Данні (з наголосом на букву а), в Португалії ж воно "перетворилося" в Данні (з наголосом на букву і) [1].

2. Матчі і голи за збірну

Матчі і голи Данні за збірну Португалії
Дата Суперник Рахунок Голи Данні Змагання
1 20 серпня 2008 Прапор Фарерських островів Фарерські острови 5:0 - Товариський матч
24 6 лютого 2013 Прапор Еквадору Еквадор 2:3 - Товариський матч
25 26 березня 2013 Прапор Азербайджану Азербайджан 2:0 - Відбіркові матчі ЧС-2014

Разом: 25 матчів / 4 голи; 11 перемог, 8 нічиїх, 6 поразок.

(Поновлено станом на 27 березня 2013 року)

4. Сезон-2009 для Мігеля Данні завершено
  5. Матч проти "Порту" став для Данні сотою грою за "Зеніт"
  6. Фанати "Порту" помстяться Мігелю Данні за "Пісяючого собачку"
  7. Данні забив 2500-й гол "Зеніту" в чемпіонатах країни
  8. Данні вибув на півроку
  9. Данні вибув на 8 місяців
  10. Данні: "Ще по перших відчуттях здалося, що травма дуже серйозна"
  11. "Зеніт" - "Ростов". Данні з'явився на полі вперше за 11 місяців. sports.ru (2 листопада 2012). - "Півзахисник" Зеніта "Данні в матчі 14-го туру прем'єр-ліги проти" Ростова "вийшов на заміну на 82-й хвилині зустрічі, замінивши Костянтина Зирянова." Статичний з першоджерела 30 листопада 2012.
  12. "Зеніт" - ЦСКА: Данні почне гру з капітанською пов'язкою
  13. Лучано Спаллетті: "Команда була гідна перемоги"