Денисов, Святослав Варламович

Святослав Варламович Денисов ( 10 вересня 1878 ( 18780910 ) - 29 квітня 1957) - генерального штабу генерал-лейтенант (06.1918), учасник Першої світової війни, командувач Донськими арміями Всевеликого Війська Донського і Керуючий військово-морським відділом (міністерством) Наради керівників ВВД (Донське уряд) під час Громадянської війни. Син генерал-лейтенанта Денисова В. А.


1. Освіта

  • Донський кадетський корпус (1896),
  • Михайлівське артилерійське училище (1898),
  • Миколаївська академія Генерального штабу ( 1908)

2. Біографія

Закінчив Донський кадетський корпус і Михайлівське артилерійське училище по 1 розряду. Проведений в чин хорунжого 8 серпня 1898, зі старшинством з 13 серпня 1897, із зарахуванням в 10-у Донську кінну батарею, потім служив на офіцерських посадах в Донських кінних батареях № № 9,6,21,4. Закінчив додатковий курс Миколаївської академії Генерального Штабу. Проведений в чин осавула 2 травня 1908. Зарахований до Генерального Штабу з призначенням на посаду помічника старшого ад'ютанта Штабу Омського військового округу з перейменуванням в Генерального штабу капітани 2 травня 1911.

У Першу світову війну вступив на посаді старшого ад'ютанта штабу Уральської козачої дивізії. 6 грудня 1914 проведений в чин підполковника і призначений на посаду штаб-офіцера для доручень відділу генерал-квартирмейстера штабу 4-ї армії. У чині полковника з 6 серпня 1915. Був виконуючим посаду начальника штабу 2-й козачої зведеної дивізії (командир дивізії генерал-майор Краснов П.М.) з 16 серпня 1915 по 21 березня 1917., потім командиром 11-го Донського козачого полку з 21 березня по 09 вересень 1917 року.

Приїхав 28 січня 1918 з Києва на Дон. Переховувався від більшовиків у ст. Багаевском, де під час Общедонского повстання був вибраний начальником оборони. Звільнив 23 квітня 1918 від більшовиків р. Новочеркаськ.

Був командувачем Заплавської групи військ з 4 по 7 квітня 1918 р., потім начальником штабу Південної групи військ з 17 по 25 квітня 1918 р., командувачем Південної групи військ з 25 квітня по 18 травня 1918 Зроблено в чин генерал-майора 27 квітня 1918 З 18 травня 1918 року по 2 лютого 1919 був командувачем Донський армії і керуючим військово-морським відділом Всевеликого Війська Донського. 27 серпня 1918 був проведений в чин генерал-лейтенанта. На нараді 8 січня 1919 штабів Добровольчої і Донський армій висловився проти єдиного командування.

У 1919 Військовий Круг Війська Донського висловив генералу Денисову недовіру, після чого він виїхав до Константинополь ( Туреччина), а звідти в Берлін ( Німеччина). У 1923 виїхав до США. Активний діяч і творець Козачого союзу США, його голова. Помер у Стратфорді (США).


3. Сім'я

Дружина: Денисова (у дівоцтві Хегстрем) Зоя Олександрівна

Діти:

  • син Ігор
  • дочка Ірина

4. Твори

Командувачі в Громадянській війні
Flag RSFSR 1918.svg Командувачі Червоною армією

Нарком по військових і морських справ: Л. Д. Троцький
Головнокомандувач збройними силами Республіки: І. І. Вацетіс (01.09.1918-09.07.1919), С. С. Каменєв (1919-1924)
Начальник Всероглавштаб : Н. Н. Стогов (18.05-02.08.1918), А. А. Свечін (02.08-22.10.1918), Н. І. Раттель (22.10.1918-10.02.1921).
Начальник Польового штабу РВСР : Н. І. Раттель (02.10.-22.10.1918), Ф. В. Костяєв (22.10 1918-16.06.1919), М. Д. Бонч-Бруєвич (16.06.-13.07.1919), П. П. Лебедєв (13.07.1919-14.02.1921).
Командувачі фронтами
Східний фронт : М. А. Муравйов (13.06 - 11.07.1918), І. І. Вацетіс (11.07.1918 - 28.09.1918), С. С. Каменєв (28.09.1918 - 05.05.1919, 29.05.1919 - 07.07.1919), А. А. Самойло (05.05.1919 - 29.05.1919), М. В. Фрунзе (19.07 - 15.08.1919), В. А. Ольдерогге (15.08.1919 - 15.01.1920)
Північний фронт: Д. П. Парський, Д. Н. Надійний (26.11.1918-19.02.1919)
Туркестанський фронт: М. В. Фрунзе (серпень 1919 - вересень 1920), Г. Я. Сокольников (вересень 1920 - лютий 1921), В. С. Лазаревич (лютий 1921 - січень 1922), В. І. Шорін (січень-листопад 1922), А. І. Корк (листопад 1922-1923), С. А. Пугачов (липень 1923 - квітень 1924), М. К. Левандовський (квітень 1924 - листопад 1925), К. І. Авксентьевскій (1925-1927)
Південний фронт: П. П. Ситін, П. А. Славен (листопад 1918 - січень 1919), В. М. Гіттіс (січень-липень 1919), В. Н. Єгор'єв (липень-жовтень 1919), А. І. Єгоров (жовтень 1919 - січень 1920), М. В. Фрунзе
Південно-Східний фронт: В. І. Шорін (листопад 1919 - січень 1920)
Кавказький фронт: В. І. Шорін (1920), В. М. Гіттіс (15.05.1920-29.05.1921)
Західний фронт: Д. Н. Надійний (19.02.1919-22.07.1919), В. М. Гіттіс (липень 1919 - квітень 1920), М. Н. Тухачевський (квітень 1920 - серпень 1922)
Південно-Західний фронт: А. І. Єгоров
Командувачі арміями
1-а кінна армія : С.М.Будьонний
2-я кінна армія : О. І. Городовиков, Ф. К. Миронов

Flag of Russia.svg Командувачі Білими арміями

Верховний головнокомандувач Російської армії : А. В. Колчак
Донська армія : П. М. Краснов А. П. Богаєвський К. К. маманта П. Х. Попов І. Д. Попов Е. Ф. Семілєтов Г. Д. Каргальська А. Н. Моллер М. В. Базавов М. Г. Хрипунів І. Ф. Бикадоров В. І. Сидорін С. В. Денисов А. П. Фіцхелауров
Кавказька армія : В. Л. Покровський Я. Д. Юзефович П. Н. Шатілов
Кубанська армія : А. Г. Шкуро С. Г. Улагай
Кримсько-Азовська армія : А. А. Боровський
Добровольча армія : І. П. Романовський А. С. Лукомський П. С. Махров І. М. Васильченко І. Г. Барбовича А. М. Каледін М. В. Алексєєв Л. Г. Корнілов А. І. Денікін В. З. Май-Маєвський П. Н. Врангель
Туркестанська армія (ЗСПР) : І. В. Савицький А. А. Боровський Б. І. Казановіч
Війська Київської області : Н. Е. Бредов А. М. Драгомиров В. Є. Флуг
Війська Новоросійської області : М. Н. ПРОМТО Н. Н. Шилінг
1 АК : А. П. Кутепов
3 АК : Я. А. Слащев
Дроздовці : М. Г. Дроздовський В. К. Вітковський
Корніловці : Н. В. Скоблин
Марківці : С. Л. Марков Н. С. Тімановскій
Алексєєвця : А. П. Богаєвський Б. І. Казановіч
Східний фронт : А. В. Колчак В. О. Каппель М. К. Дітеріхс А. Ф. Матковський А. Н. Гришин "Алмазов" В. П. Гулідов А. І. Дутов Г. М. Семенов К. В. Сахаров С. Н. Войцеховський К. І. Сичов В. С. Толстов Б. В. Анненков А. Н. Пепеляєв А. С. Бакіч Р. Ф. Унгерн фон Штернберг Б. П. Резухін П. П. Іванов-Рінов В. К. Молчанов Г. К. Старк В. Г. Болдирєв С. Н. Люпов П. П. Петров Р. Гайда Я. сирів С. Чечек В. Н. Шокоров
Північна армія : В. В. Марушевський Є. К. Міллер
Північно-Західна армія : А. П. Родзянко Н. Н. Юденич П. В. Глазенап С. Н. Булак-Балахович А. П. Лівен
Західна добровольча армія : П. Р. Бермондт-Авалов

Darker green and Black flag.svg Командувачі Зеленими арміями