Дженкінс, Рой Гарріс

Рой Гарріс Дженкінс
Roy Harris Jenkins
Рой Гарріс Дженкінс
Прапор
6-й Голова Європейської комісії
18 серпня 1977 - 12 січня 1981
Попередник: Франсуа-Ксав'є Ортолі
Наступник: Гастон Торн
Прапор
Міністр внутрішніх справ
5 березня 1974 - 10 вересня 1976
Глава уряду: Гарольд Вільсон
(До 5 квітня 1976)
Джеймс Каллаган
(З 5 квітня 1976)
Попередник: Роберт Карр
Наступник: Мерлін Рис
23 грудня 1965 - 30 вересня 1967
Глава уряду: Гарольд Вільсон
(З 16 жовтня 1964)
Попередник: Френк Соскіс
Наступник: Джеймс Каллаган
Прапор
Канцлер казначейства
30 листопада 1967 - 19 червня 1970
Глава уряду: Гарольд Вільсон
Попередник: Джеймс Каллаган
Наступник: Іан Маклеод
Народження: 11 листопада 1920 ( 1920-11-11 )
Аберзіхан, Монмутшір, Уельс
Смерть: 5 січня 2003 ( 2003-01-05 ) (82 роки)
Оксфордшир, Англія
Партія: Лейбористська партія
(1945-1981)
Соціал-демократична партія
(1981-1988)
Ліберальні демократи
(1988-2003)

Рой Гарріс Дженкінс ( англ. Roy Harris Jenkins ) ( 11 листопада 1920 - 5 січня 2003) - британський державний діяч. Колись відомий депутат Палати громад від Лейбористської партії і міністр ряду урядів в 1960-х і 1970-х роках, він став першим (і поки єдиним) Головою Європейської комісії від Великобританії та одним з чотирьох батьків-засновників Соціал-демократичної партії Великобританії в 1981. В 1987 він був призначений почесним ректором Оксфордського університету, на цій посаді він пропрацював до своєї смерті. Він також був видатним письменником, особливо біографом. У журналі Private Eye у нього було прізвисько Smoothiechops.


Література

  • Andrew Adonis & Keith Thomas - Editors Roy Jenkins: A Retrospective. - Oxford University Press, 2004. - ISBN ISBN 0-19-927487-8
  • Giles Radice Friends and Rivals: Crosland, Jenkins and Healey. - Little, Brown, 2002. - ISBN ISBN 0-316-85547-2
  • John Campbell Roy Jenkins, a biography. - Weidenfeld & Nicolson, 1983. - ISBN ISBN 0-297-78271-1
Голови Європейської комісії Прапор ЄС
Вальтер Хальштайн, 1958-1967

ЄОВС : Жан Монне (1952) Рене Мейер (1955) Поль Фіне (1958) П'єро Мальвестіті (1959) Рінальдо Дель Бо (1963) Альбер Коппе (1963)
Євратом : Луї Арман (1958) Етьєн Хірш (1959) П'єр Шатний (1962)



ЄЕС : Вальтер Хальштайн (1958)
Європейські співтовариства : Жан Рей (1967) Франко Маріа Мальфатті (1970) Сіккім Мансхольт (1972) Франсуа-Ксав'є Ортолі (1973) Рой Дженкінс (1977) Гастон Торн (1981) Жак Делор (1985)
Європейський союз : Жак Делор (1993) Жак Сантер (1995) Мануель Марін (1999) Романо Проді (1999) Жозе Мануел Баррозу (2004)

Жозе Мануел Баррозу, 2004-2014