Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Димитрій (Муретов)



Архієпископ Димитрій
Архієпископ Димитрій
Архієпископ Херсонський і Одеський
20 лютого 1882 - 14 листопада 1883
Церква: Православна російська церква
Попередник: Платон (Городецький)
Наступник: Никанор (Боровковіч)
Архієпископ Волинський і Житомирський
26 квітня 1876 - 20 лютого 1882
Попередник: Агафангел (Соловйов)
Наступник: Тихон (Покровський)
Архієпископ Ярославський і Ростовський
2 жовтня 1874 - 26 квітня 1876
Попередник: Ніл (Ісакович)
Наступник: Леонід (Краснопевков)
Архієпископ Херсонський
до 1860 року - єпископ
11 червня 1857 - 2 жовтня 1874
Єпископ Тульський
4 березня 1851 - 11 червня 1857
Ім'я при народженні: Климент Іванович Муретов
Народження: 11 (23) лютого 1811 ( 1811-02-23 )
село Лучинський, Рязанська губернія нині Старожіловскій район
Смерть: 14 (26) листопада 1883 ( 1883-11-26 ) (72 роки)
Одеса
Прийняття священного сану: 24 липня 1835
Прийняття чернецтва: 11 вересня 1834
Єпископська хіротонія: 4 березня 1851

Архієпископ Димитрій (в миру - Климент Іванович Муретов; 11 (23) лютого 1811 ( 18110223 ) , Село Лучинський, Рязанська губернія - 14 (26) листопада 1883, Одеса) - єпископ Православної російської церкви, з 1882 архієпископ Херсонський та Одеський.


Біографія

Народився в 1811 в сім'ї диякона в селі Лучинський Пронського повіту Рязанської губернії.

Димитрій (Муретов). Jpg

До дев'яти років Климент Столпянского навчався вдома. В 1820 вступив до Сапожковское духовне училище і записаний на прізвище дядьком Муретовим. Після його закінчення навчався в Рязанській семінарії, в 1831 вступив до Київську духовну академію.

У період навчання 11 вересня 1834 прийняв чернечий постриг з ім'ям Димитрій. 27 жовтня того ж року був висвячений у ієродиякона, а 24 липня 1835 - під ієромонаха.

7 жовтня 1835 після захисту дисертації отримав ступінь магістра богослов'я і був залишений в академії на кафедрі Священного Писання і герменевтики.

6 вересня 1837 затверджений у званні професора богословських наук.

З 14 лютого 1838 року - інспектор академії.

25 березня 1838 ієромонах Димитрій був возведений у сан архімандрита і призначений настоятелем Видубицького монастиря.

24 квітня 1841 призначений ректором Київської духовної академії.

4 березня 1851 архімандрит Димитрій був хіротонізований на єпископа Тульського.

11 червня 1857 переведений на Херсонську кафедру.

Викликаний в 1859 року в Санкт-Петербург як кращий організатор духовних навчальних закладів, єпископ Димитрій головував в комісіях: 1) щодо скорочення листування по духовному відомству; 2) щодо поліпшення побуту сільського духівництва; 3) по перетворенню духовних семінарій та училищ. Робота його в комісіях була дуже плідною.

3 квітня 1860 возведений у сан архієпископа.

З 2 жовтня 1874 - архієпископ Ярославський.

З 26 квітня 1876 ​​- архієпископ Волинський.

В 1882 повернутий на Херсонську і Одеську кафедру.

Помер у Одесі 14 листопада 1883.


Твори

  • Про шляхи промислу Божого в навернення грішників і про шляхи покаяння для звернених. (Собр. соч. Студентів К. Д. А. Київ, 1839).
  • Перше зібрання слів, бесід і промов преосвященного. Одеса, 1859.
  • Збори слів, бесід і промов. СПб, 1885.
  • Повне зібрання творінь Димитрія (в шести томах), 1899.
  • Квіти із саду, вид. Афон. рус. Пантелєєв. м-ря. М., 1889, с. 103.
  • Слово про повагу до місць християнського поховання. Приб. до Ц. В., 1890, № 47, с. 1577.
  • Окремі слова і мови Димитрія надруковані в Православному огляді за 1875-1884 рр..

Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Димитрій Солунський
Димитрій (Сєченов)
Димитрій Олександрійський
Димитрій Халкоконділ
Димитрій Басарбовскій
Димитрій (Добросердов)
Димитрій Прилуцький
Димитрій Ростовський
Димитрій Кідоніс
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru