Драчевський, Данило Васильович

Данило Васильович Драчевський ( 29 березня +1858 - одна тисячу дев'ятсот вісімнадцять?) - російський державний діяч.


1. Біографія

Народився в Чернігівській губернії в дворянській сім'ї. Православний. Закінчив Володимирську Київську військову гімназію. По закінченні Другого Військово-Костянтинівського училища був випущений в 9-у артилерійську бригаду в чині прапорщика (1877). Під час російсько-турецької війни 1877-1878 років брав участь в обороні Шипкинского перевалу і в бою при місті Олен. Був поранений. Складався під заступництвом Олександрівського комітету про поранених 3 кл. Поручник (ст. 18.12.1878).

Поручик (ст. 20.12.1879). Повернувшись до Петербурга в 1884 році, поступив і в 1887 році закінчив Миколаївську академію Генерального штабу за першим розрядом. Потім був зарахований до Генерального штабу і призначений на службу в Одеський військовий округ. Капітан Генерального штабу (ст. 07.04.1887). Послідовно обіймав штабні посади в 34-й піхотної дивізії, 1-й Східно-Сибірської стрілецької бригаді, 4-му армійському корпусі.

З 26 листопада 1887 - старший ад'ютант штабу 34-ї піхотної дивізії. З 16 грудня 1887 - помічник старшого ад'ютанта штабу Одеського військового округу. Цензове командування ротою проходив у 59-му піхотному Люблінському полку (02.10.1888-07.11.1889).

C 15 листопада 1888 складався для доручень при штабі Одеського військового округу. Підполковник (ст. 30.10.1892). З 30 серпня 1892 - штаб-офіцер при управлінні 1-й Східно-Сибірської стрілецької бригади. У 1893 році за сімейними обставинами вийшов у відставку, знаходився в запасі.

У 1895 році повернувся на службу: з 10 червня - начальник стройового відділення штабу Керченської фортеці. З 15 вересня того ж року - штаб-офіцер для особливих доручень при штабі 4-го армійського корпусу. З 1 грудня 1895 - штаб-офіцер при управлінні 5-ї стрілецької бригади. З 27 листопада 1897 - завідувач пересуваннями військ і військовими перевезеннями Вяземський-Уральського району. З 25 листопада 1898 - штаб-офіцер для доручень при штабі Фінляндського ВО та завідувач пересуваннями військ по ж.д. і водяним шляхам Фінляндського району. Полковник (1898). Головний директор управління Фінляндських казенних залізниць (09.09.1903-21.12.1905).

У 1905 році отримав звання генерал-майори c призначенням градоначальником Ростова-на-Дону (21 грудня). На цій посаді, з відгуків преси, він "зумів здобути собі загальну любов і повагу, що яскраво виразилося при прощанні Данила Васильовича з населенням міст Ростова і Нахічевані-на-Дону, яке одностайно висловило свої співчуття з приводу залишення ним поста Ростовського на Дону градоначальника ".

З 9 січня 1907 року - Санкт-Петербурзький градоначальник. За час його перебування на посаді:

У липні 1914 році був відставлений від посади. У 1915 році проти Драчевського було порушено кримінальну справу про розтрату 150 тис. руб. із сум газети "Ведомости Петроградського градоначальства". Слідство не було закінчено аж до Лютневої революції. Драчевський був виключений з Свити Його Імператорської Величності.


2. Сім'я

Був одружений на Катерині Павлівні Перелешін.

3. Нагороди