Другий дивізіон ПФЛ 2004

XIII сезон Другої ліги першості Росії з футболу відбувся в 2004 в період з 27 березня по 3 листопада.


1. Команди

У сезоні 2004 року під другому дивізіоні була заявлена ​​81 команда. У міжсезоння деякі з них змінили свої назви:

  • "Динамо-Машинобудівник" (Кіров) на "Динамо"
  • "Динамо" (Іжевськ) на "Іжевськ"
  • "Космос" (Егорьевск) на "Сатурн"
  • "Спартак-Кавказтрансгаз" (Изобильний) на "Кавказтрансгаз"
  • "Текстильник" (Іваново) на "Текстильник-Телеком"
Захід (18 команд) Центр (17 команд) Південь (17 команд) Урал-Поволжя (19 команд) Схід (10 команд)
Алмаз (Москва) Авангард (Курськ) Автодор (Владикавказ) Алнас ​​(Альметьївськ) Амур (Благовєщенськ)
БСК (Спирово) Біохімік-Мордовія (Саранськ) Ангушт (Назрань) Волга (Ульяновськ) Динамо (Барнаул)
Балтика-Тарко (Калінінград) Витязь (Подольськ) Витязь (Кримськ) Газовик (Оренбург) Зірка (Іркутськ)
Чільне Дон (Новомосковськ) Валігура-Газпром (Астрахань) Динамо (Кіров) Іртиш (Омськ)
Волга (Твер) Єлець Динамо (Ставрополь) Зеніт (Челябінськ) Металург (Красноярськ)
Вилучення-Ратмір (Вишній Волочек) Зеніт (Пенза) Дружба (Майкоп) Іжевськ Океан (Находка)
Динамо (Вологда) Іскра (Енгельс) Перлина (Будьонівськ) Лада (Тольятті) Сибіряк (Братськ)
Зеніт-2 (Санкт-Петербург) Лобня-Алла (Лобня) Кавказтрансгаз (Изобильний) Лада-СОК (Димитровград) Зміна (Комсомольськ-на-Амурі)
Петротрест (Санкт-Петербург) Локомотив (Калуга) Краснодар-2000 (Краснодар) Локомотив-ПН (Нижній Новгород) Чкаловець-1936 (Новосибірськ)
Псков-2000 (Псков) Обнінськ Машук-КМВ (П'ятигорськ) Лукойл (Челябінськ) Шахтар (Прокоп'євськ)
Реутов Рязань-Агрокомплект (Рязань) Олімпія (Волгоград) Нафтовик (Уфа)
Светогорец (Святогірськ) Салют-Енергія (Білгород) Ротор-2 (Волгоград) Носта (Новотроїцьк)
Северсталь (Череповець) Сатурн (Егорьевск) СКА (Ростов-на-Дону) Рубін-2 (Казань)
Спартак (Кострома) Спартак (Лохвиця) Слов'янськ (Слов'янськ-на-Кубані) Содовик (Стерлітамак)
Спартак (Щелково) Спартак (Тамбов) Суднобудівник (Астрахань) Тобол (Курган)
Спортакадемклуб (Москва) Титан (Москва) Текстильник (Камишин) Урал (Єкатеринбург)
Текстильник-Телеком (Іваново) Факел (Воронеж) Торпедо (Волжський) Уралець (Нижній Тагіл)
Торпедо (Володимир) Електроніка (Нижній Новгород)
Енергетик (Урень)

2. Таблиці

2.1. Захід

Підсумкова таблиця [1]
Місце Команда І У Н П Голи Про Примітки
1 Торпедо (Володимир) * 32 18 10 4 59   -   22 +37 64
2 Петротрест (Санкт-Петербург) 32 19 6 7 52   -   26 +26 63 Зелена стрелка.png Підвищення
3 Волга (Твер) 32 17 8 7 42   -   28 +14 59
4 Текстильник-Телеком (Іваново) 32 16 9 7 34   -   23 +11 57
5 Реутов 32 16 6 10 52   -   32 +20 54
6 Вилучення-Ратмір (Вишній Волочек) 32 14 11 7 41   -   22 +19 53
7 Северсталь (Череповець) 32 14 9 9 52   -   40 +12 51
8 Динамо (Вологда) 32 15 5 12 61   -   45 +16 50
9 Спартак (Щелково) 32 14 7 11 33   -   28 +5 49
10 БСК (Спирово) 32 9 11 12 27   -   35 -8 38 X mark.svg Розформований
11 Спортакадемклуб (Москва) 32 10 7 15 39   -   62 -23 37
12 Спартак (Кострома) 32 7 13 12 35   -   41 -6 34
13 Чільне ** 32 14 3 15 50   -   61 -11 33 [1] X mark.svg Знявся після 20-го туру
14 Псков-2000 (Псков) 32 9 5 18 33   -   41 -8 32
15 Балтика-Тарко (Калінінград) 32 7 7 18 40   -   60 -20 28 X mark.svg Розформований
16 Зеніт-2 (Санкт-Петербург) 32 7 5 20 29   -   46 -17 26
17 Алмаз (Москва) *** 32 2 6 24 26   -   93 -67 12 X mark.svg Знявся після 18-го туру
18 Светогорец (Святогірськ) 0 0 0 0 0   -   0 0 0 X mark.svg Знявся перед початком турніру

І - ігри, В - виграші, Н - нічиї, П - програші, Голи - забиті та пропущені голи, - різниця голів, О - очки

1. З команди " Чільне "було знято 12 очок через несплату по трансферах двох гравців.
* 2 лютого 2005 керівництво клубу " Торпедо "(Володимир) заявило про відмову грати в першому дивізіоні, поступившись своє місце ФК" Петротрест "(Санкт-Петербург).
** Команда " Чільне "була виключена з ліги після 20-го туру. Їй зараховані поразки з рахунком 0:3 в останніх матчах, а суперникам - перемога з таким рахунком.
*** Команда "Алмаз" (Москва) була виключена з ліги після 18-го туру. Їй зараховані поразки з рахунком 0:3 в останніх матчах, а суперникам - перемога з таким рахунком.

Бомбардири:

1. Дмитро Вязьмікін Торпедо (Володимир) 25
2. Дмитро Калінін Динамо (Вологда) 19
3. Володимир Джубанов Реутов 16
4. Роман Широков Чільне 14
5. Арслан Айдеміров Вилучення-Ратмір (Вишній Волочек) 11
6. Євген Колбовіч Балтика-Тарко (Калінінград) 10
7. Андрій Кондрашов Петротрест (Санкт-Петербург) 10
8. Кирило Крузі Волга (Твер) 10
9. Євген Дурнєв Торпедо (Володимир) 9
10. Павло Єгоров Алмаз (Москва) 9
11. Олексій Семенов Динамо (Вологда) 9

Лауреати сезону:


2.2. Центр

Підсумкова таблиця [2]
Місце Команда І У Н П Голи Про Примітки
1 Факел (Воронеж) 32 25 2 5 57   -   22 +35 77 Зелена стрелка.png Вихід в Перший дивізіон
2 Авангард (Курськ) 32 21 5 6 60   -   23 +37 68 Зелена стрелка.png Підвищення
3 Витязь (Подольськ) 32 20 6 6 60   -   31 +29 66
4 Лобня-Алла (Лобня) 32 16 8 8 54   -   36 +18 56
5 Салют-Енергія (Білгород) 32 16 6 10 48   -   36 +12 54
6 Рязань-Агрокомплект (Рязань) 32 12 7 13 42   -   33 +9 43
7 Біохімік-Мордовія (Саранськ) 32 12 7 13 34   -   38 -4 43 Злиття
8 Спартак (Тамбов) 32 11 8 13 47   -   54 -7 41
9 Єлець 32 11 8 13 35   -   39 -4 41
10 Спартак (Лохвиця) 32 11 7 14 31   -   39 -8 40
11 Іскра (Енгельс) 32 11 7 14 40   -   54 -14 40
12 Зеніт (Пенза) 32 12 2 18 36   -   48 -12 38
13 Обнінськ 32 9 8 15 34   -   42 -8 35 X mark.svg Розформований
14 Сатурн (Егорьевск) 32 8 9 15 30   -   48 -18 33
15 Титан (Москва) 32 8 9 15 27   -   48 -21 33
16 Дон (Новомосковськ) 32 7 10 15 25   -   45 -20 31
17 Локомотив (Калуга) 32 5 5 22 21   -   45 -24 20

І - ігри, В - виграші, Н - нічиї, П - програші, Голи - забиті та пропущені голи, - різниця голів, О - очки

Бомбардири:

1. Анатолій Сигачев Спартак (Тамбов) 16
2. Олексій Кочаригін Лобня-Алла (Лобня) 14
3. Владислав Майоров Рязань-Агрокомплект (Рязань) 14
4. Олександр Федосєєв Зеніт (Пенза) 13
5. Павло Баранков Біохімік-Мордовія (Саранськ) 12
6. Дмитро Ларін Авангард (Курськ) 12
7. Раміз Мустафаєв Витязь (Подольск 12
8. Андрій Мєщанінов Лобня-Алла (Лобня) 11
9. Олександр Середохін Обнінськ 11

Лауреати сезону:


2.3. Південь

Підсумкова таблиця [3]
Місце Команда І У Н П Голи Про Примітки
1 Динамо (Ставрополь) 32 29 1 2 89   -   17 +72 88 Червона стрілка вніз.png Виключення з ПФЛ
2 Валігура-Газпром (Астрахань) 32 24 4 4 77   -   22 +55 76 Зелена стрелка.png Підвищення
3 Машук-КМВ (П'ятигорськ) 32 22 3 7 73   -   30 +43 69
4 Автодор (Владикавказ) 32 19 6 7 53   -   27 +26 63
5 Олімпія (Волгоград) 32 15 10 7 55   -   29 +26 55
6 Кавказтрансгаз (Изобильний) 32 14 7 11 47   -   34 +13 49 Червона стрілка вніз.png Виключення з ПФЛ
7 Торпедо (Волжський) 32 13 8 11 41   -   31 +10 47
8 Ангушт (Назрань) 32 14 4 14 50   -   49 +1 46
9 Витязь (Кримськ) 32 13 7 12 40   -   38 +2 46
10 Краснодар-2000 (Краснодар) 32 12 5 15 49   -   48 +1 41
11 Текстильник (Камишин) 32 10 10 12 36   -   50 -14 40
12 Дружба (Майкоп) 32 10 9 13 39   -   47 -8 39
13 СКА (Ростов-на-Дону) 32 8 9 15 34   -   47 -13 33
14 Суднобудівник (Астрахань) 32 9 2 21 25   -   63 -38 29
15 Ротор-2 (Волгоград) 32 6 6 20 42   -   70 -28 24
16 Перлина (Будьонівськ) 32 4 2 26 20   -   100 -80 14 X mark.svg Розформований
17 Слов'янськ (Слов'янськ-на-Кубані) * 32 3 1 28 17   -   85 -68 10 X mark.svg Знявся після 17-го туру

І - ігри, В - виграші, Н - нічиї, П - програші, Голи - забиті та пропущені голи, - різниця голів, О - очки

* Команда " Слов'янськ "(Слов'янськ-на-Кубані) була виключена з ліги після 17-го туру. Їй зараховані поразки з рахунком 0:3 в останніх матчах, а суперникам - перемога з таким рахунком.

Бомбардири:

1. Іван Лужників Динамо (Ставрополь) 29
2. Наіль Магжанов Валігура-Газпром (Астрахань) 21
3. Арсен Аветісян Машук-КМВ (П'ятигорськ) 15
4. Андрій Анісімов Валігура-Газпром (Астрахань) 14
5. Іван Герасимов Олімпія (Волгоград) 12
6. Роман Удодов Машук-КМВ (П'ятигорськ) 12
7. Олексій Копилов Слов'янськ (Слов'янськ-на-Кубані) 11
8. Михайло Костін Динамо (Ставрополь) 11
9. Андрій Масловський Кавказтрансгаз (Изобильний) 11
10. Павло Смуров Олімпія (Волгоград) 11

Лауреати сезону:


2.4. Урал-Поволжя

Підсумкова таблиця [4]
Місце Команда І У Н П Голи Про Примітки
1 Урал (Єкатеринбург) 36 27 6 3 68   -   18 +50 87 Зелена стрелка.png Вихід в Перший дивізіон
2 Лукойл (Челябінськ) 36 27 2 7 69   -   20 +49 83 Зелена стрелка.png Підвищення
3 Носта (Новотроїцьк) 36 19 9 8 54   -   29 +25 66
4 Лада (Тольятті) 36 19 9 8 55   -   20 +35 66
5 Енергетик (Урень) 36 19 4 13 52   -   33 +19 61
6 Нафтовик (Уфа) 36 17 9 10 56   -   43 +13 60
7 Алнас ​​(Альметьївськ) 36 16 11 9 43   -   28 +15 59
8 Динамо (Кіров) 36 15 12 9 56   -   32 +24 57
9 Волга (Ульяновськ) 36 14 12 10 50   -   40 +10 54 X mark.svg Розформований
10 Рубін-2 (Казань) 36 15 7 14 47   -   43 +4 52
11 Газовик (Оренбург) 36 12 10 14 39   -   42 -3 46
12 Електроніка (Нижній Новгород) 36 12 9 15 41   -   46 -5 45
13 Зеніт (Челябінськ) 36 11 11 14 40   -   50 -10 44
14 Уралець (Нижній Тагіл) 36 12 5 19 35   -   43 -8 41
15 Тобол (Курган) 36 8 12 16 30   -   50 -20 36
16 Содовик (Стерлітамак) 36 11 1 24 43   -   81 -38 34
17 Локомотив-ПН (Нижній Новгород) 36 9 7 20 33   -   54 -21 34
18 Лада-СОК (Димитровград) 36 4 7 25 19   -   78 -59 19
19 Іжевськ * 36 3 1 32 11   -   91 -80 10 X mark.svg Знявся після 20-го туру

І - ігри, В - виграші, Н - нічиї, П - програші, Голи - забиті та пропущені голи, - різниця голів, О - очки

* Команда " Іжевськ "була виключена з ліги після 20-го туру. Їй зараховані поразки з рахунком 0:3 в останніх матчах, а суперникам - перемога з таким рахунком.

Бомбардири:

1. Костянтин Марков Урал (Єкатеринбург) 19
2. Георгій Гогіашвілі Нафтовик (Уфа) 17
3. Олексій Абдулхаліков Динамо (Кіров) 16
4. Олег Макєєв Енергетик (Урень) 14
5. Олександр Саюн Динамо (Кіров) 13
6. Роман Стрижов Газовик (Оренбург) 13

Лауреати сезону:


2.4.1. "Справа Джеладзе"

7 вересня 2004 вибухнув "паспортний скандал", відомий також як "Справа Джеладзе": гравець Стерлітамакського Содовик Звіад Джіадзе був визнаний іноземним громадянином, після чого, відповідно до регламенту, результати всіх двадцяти восьми ігор з його участю були анульовані, і Содовик в них були зараховані технічні поразки з рахунком 0:3. Команда, яка йшла до того в лідерах, втратила 57 очок, але зуміла зберегти місце в лізі.

Анульовані результати матчів:
" Содовик "(Стерлітамак) 3:0" Алнас ​​"(Альметьївськ)
"Содовик" 4:0 " Іжевськ "
" Рубін-2 "(Казань) 0:3" Содовик "
" Волга "(Ульяновськ) 0:0" Содовик "
"Содовик" 4:3 " Урал "(Єкатеринбург)
"Содовик" 3:0 " Уралець "(Нижній Тагіл)
" Динамо "(Кіров) 1:1" Содовик "
" Локомотив-ПН "(Нижній Новгород) 2:3" Содовик "
" Лукойл "(Челябінськ) 0:2" Содовик "
"Содовик" 0:1 " Лада "(Тольятті)
"Содовик" 2:0 " Лада-СОК "(Димитровград)
" Носта "(Новотроїцьк) 3:2" Содовик "
"Содовик" 2:0 " Нафтовик "(Уфа)
" Енергетик "(Урень) 1:2" Содовик "
" Електроніка "(Нижній Новгород) 0:1" Содовик "
"Содовик" 3:0 " Зеніт "(Челябінськ)
"Содовик" 5:1 " Тобол "(Курган)
"Алнас" (Альметьївськ) 1:2 "Содовик"
"Содовик" 3:1 "Рубін-2" (Казань)
"Содовик" 4:2 "Волга" (Ульяновськ)
"Урал" (Єкатеринбург) 1:1 "Содовик"
"Уралец" (Нижній Тагіл) 0:4 "Содовик"
"Содовик" 4:0 "Динамо" (Кіров)

2.5. Схід

Підсумкова таблиця [5]
Місце Команда І У Н П Голи Про Примітки
1 Чкаловець-1936 (Новосибірськ) 27 19 5 3 53   -   19 +34 62 Зелена стрелка.png Вихід в Перший дивізіон
2 Амур (Благовєщенськ) 27 15 6 6 36   -   17 +19 51 Зелена стрелка.png Підвищення
3 Динамо (Барнаул) 27 14 5 8 48   -   30 +18 47
4 Металург (Красноярськ) 27 14 5 8 44   -   34 +10 47
5 Зірка (Іркутськ) 27 14 4 9 36   -   26 +10 46
6 Зміна (Комсомольськ-на-Амурі) 27 13 5 9 40   -   28 +12 44
7 Океан (Находка) 27 7 8 12 23   -   34 -11 29
8 Іртиш (Омськ) 27 6 8 13 23   -   35 -12 26
9 Сибіряк (Братськ) 27 4 9 14 25   -   41 -16 21
10 Шахтар (Прокоп'євськ) 27 0 3 24 11   -   75 -64 -3 [1]

І - ігри, В - виграші, Н - нічиї, П - програші, Голи - забиті та пропущені голи, - різниця голів, О - очки

1. З команди " Шахтар "(Прокоп'євськ) було знято 6 очок через несплату по трансферу Євгена Дереповского.

Бомбардири:

1. Дмитро Акімов Чкаловець-1936 (Новосибірськ) 24
2. Євген Носов Зміна (Комсомольськ-на-Амурі) 16
3. Вадим Белохонов Металург (Красноярськ) 12
4. В'ячеслав Рудаков Зірка (Іркутськ) 12
5. Андрій Клименко Динамо (Барнаул) 11
6. Андрій Черенков Амур (Благовєщенськ) 11
7. Дмитро Байда Динамо (Барнаул) 8
8. Антон Сидельников Амур (Благовєщенськ) 8
9. Ігор Дубина Океан (Находка) 6
10. Андрій Звагальскій Іртиш (Омськ) 6
11. Юрій Коловоротний Амур (Благовєщенськ) 6
12. Роман Кугай Металург (Красноярськ) 6
13. Сергій Шарин Металург (Красноярськ) 6

Лауреати сезону:


3. Кубок ПФЛ

Підсумкова таблиця [6]
Місце Команда І У Н П Голи Про
1 Динамо (Ставрополь) 4 3 0 1 9   -   7 +2 9
2 Торпедо (Володимир) 4 2 2 0 7   -   3 +4 8
3 Урал (Єкатеринбург) 4 1 1 2 5   -   7 -2 4
4 Факел (Воронеж) 4 1 1 2 6   -   8 -2 4
5 Чкаловець-1936 (Новосибірськ) 4 0 2 2 3   -   5 -2 2

І - ігри, В - виграші, Н - нічиї, П - програші, Голи - забиті та пропущені голи, - різниця голів, О - очки


Примітки