Звєрєв, Сергій Олексійович

Сергій Олексійович Звєрєв
Прапор
2-й Міністр оборонної промисловості СРСР
2 березня 1965 - 17 грудня 1978
Попередник: посаду відтворена; він же як голова Державного комітету з оборонної техніки СРСР; Дмитро Федорович Устинов (1953-1957)
Наступник: Павло Васильович Фіногенов
Прапор
1-й Голова Державного комітету з оборонної техніки СРСР
13 березня 1963 - 2 березня 1965
Попередник: Посада заснована; Леонід Васильович Смирнов як голова Державного комітету РМ СРСР з оборонної техніки
Наступник: він же як Міністр оборонної промисловості СРСР
Народження: 5 жовтня ( 18 жовтня) 1912 ( 1912-10-18 )
дер. Софронково, Димінського повіт, Новгородська губернія, Російська імперія нині Димінського район,

Новгородська область.

Смерть: 17 грудня 1978 ( 1978-12-17 ) (66 років)
Москва, РРФСР
Партія: ВКП (б) (з 1932)
Нагороди:
Герой Соціалістичної Праці - 1972
Орден Леніна Орден Леніна Орден Леніна Орден Леніна
Орден Леніна Орден Леніна Орден Трудового Червоного Прапора Орден Трудового Червоного Прапора
Орден Вітчизняної війни I ступеня Орден Червоної Зірки Орден
Ленінська премія - 1976 Державна премія СРСР - 1971

Сергій Олексійович Звєрєв ( 5 жовтня (18 жовтня) 1912, дер. Софронково, Димінського повіт, Новгородська губернія, Російська імперія - 17 грудня 1978, Москва, РРФСР) - радянський державний діяч, міністр оборонної промисловості СРСР (1965-1978).


Біографія

Трудову діяльність розпочав робітником у 1930. В 1936 закінчив Ленінградський інститут точної механіки і оптики.

З 1936 перебував на конструкторської та керівної господарської роботи. В 1939 був призначений головним технологом Гомза. З 1944 по 1947 працював на Красногорському механічному заводі - головним інженером, заступником директора заводу.

З 1947 по 1958 на керівній роботі в міністерствах озброєння СРСР і оборонної промисловості СРСР (головний інженер, начальник головний керуючий, заступник міністра).

З 1958 по 1963 - заступник голови, 1-й заступник голови Державного комітету Ради Міністрів СРСР з оборонної техніки. В 1963 - 1965 роках - голова Державного комітету з оборонної техніки СРСР - міністр СРСР. З березня 1965 - міністр оборонної промисловості СРСР.

Член ВКП (б) з 1942 р. Член ЦК КПРС у 1966-1978 рр.. Депутат Верховної Ради СРСР 7-го і 8-го скликань. Лауреат Державної премії СРСР 1971. Похований у Москві, на Новодівичому кладовищі.

Ім'я С. А. Звєрєва було присвоєно в 1979 виробничому об'єднанню "Красногорський завод" та Ленінградському військово-механічному технікуму (нині - Санкт-Петербурзький фізико-механічний інженерний коледж).

В 1993 Оптичним товариством імені Д. С. Рождественського була заснована медаль С. А. Звєрєва як видатного державного діяча - міністра оборонної промисловості СРСР, який вніс великий внесок у становлення і розвиток оптичної науки і промисловості Росії і Радянського Союзу.


Нагороди та звання

Герой Соціалістичної Праці (1972).

Нагороджений шістьма орденами Леніна, двома орденами Трудового Червоного Прапора, орденом Вітчизняної війни 1-го ступеня, орденом Червоної Зірки, орденом "Знак Пошани".

Лауреат Ленінської премії (1976). Лауреат Державної премії СРСР (1971).