Зимова Спартакіада ​​народів СРСР 1962

I зимова Спартакіада ​​народів СРСР - проходила в Свердловську в березні 1962, Бакуріані ( Грузинська РСР), Ленінграді.

У загальній складності учасниками Спартакіади стали 10 мільйонів радянських спортсменів [1].

У фінальній частині змагань в Свердловську брало участь близько 1000 спортсменів з 10 союзних республік, 400 спортсменів отримали звання майстра спорту СРСР. Чемпіон Спартакіади одночасно отримував звання Чемпіона СРСР.

Церемонії відкриття і закриття відбулися на Центральному стадіоні в Свердловську.

На Центральному стадіоні змагалися ковзанярі, перемоги здобули Е.Грішін (Москва, "Збройні сили", двічі на дистанціях 500 і 1500 м, з результатами 41,4 сек. та 2 хв. 14 сек. соотв.), В.Косічкін (Москва, " Динамо ", 5000 м, 7 хв. 59,4 сек.), Казимир Русак (РРФСР," Труд ", 10000 м, 18.06,9), І.Вороніна (Москва, "Динамо", тричі на 500, 1000 і 1500 м, 46,6 сек., 1 хв. 37,3 сек. та 2.30,2 соотв.), Л. Скоблікова і Лія Ляпунова (обидві - РРФСР, "Трудові резерви", поділили 1-е місце на дистанції 3000 м, з результатом 5 хв. 34,8 сек.). На Уктусскій горах перемогли лижниці Алевтина Колчина (на дистанції 10 км, час 35 хв. 32 сек.) та М. Гусакова [1]. На дистанції 30 км у чоловіків із загального старту виграв Іван Утробіна (Москва), який випередив всього на 4 секунди Євгенія Рудковського (Москва). У Бакуріані, у швидкісному спуску виграла чемпіонка СРСР Корзухіна. В слаломі несподівано виграв Ібрагім Джангабеков (Бакуріані), при цьому впали неодноразовий чемпіон СРСР Олександр Філатов, а також Борис Карташов. У Ленінграді, в фігурному катанні чемпіонами стали Валерій Мєшков (Москва), Т.Братусь ( Ленінград), Л.Белоусова і О.Протопопов (Ленінград).

Перемогу в командному заліку здобула команда Москви.