Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Зимові Олімпійські ігри 1980



План:


Введення

Дві золоті та бронзова медаль XIII зимових Олімпійських ігор у Лейк-Плесіді біатлоніста Анатолія Аляб'єва

Зимові Олімпійські ігри 1980 року - XIII за рахунком зимові Олімпійські ігри, які проходили з 13 по 24 лютого 1980 в Лейк-Плесіді, США. Лейк-Плесід вдруге приймав зимову Олімпіаду: в 1932 тут пройшли III зимові Олімпійські ігри. На даний момент це останній випадок на зимових Олімпіадах, коли який-небудь місто повторно приймав змагання.

Талісманом Олімпіади-1980 був єнот Роні ( англ. Roni ).

Переможцями в загальному медальному заліку стали радянські спортсмени, які завоювали 10 золотих нагород, 4 з яких - у лижних гонках.

  • Справжнім героєм ігор-1980 став 21-річний американський ковзаняр Ерік Хайден, який виграв всі 5 дистанцій - унікальний випадок в історії спорту. З п'ятьма золотими медалями Хайден одноосібно міг би зайняти 3-е місце в загальному заліку, пропустивши вперед лише СРСР і НДР. Молодша сестра Еріка Бет Хайден виграла бронзу на дистанції 3000 м.
  • У лижній гонці з роздільним стартом на 15 км Томас Вассберг для перемоги треба було показати час краще, ніж у фіна Юхи Мієто - 41 хвилина і 57,64 сек. Вассберг зупинив секундомір на фініші на позначці 41:57,63, випередивши фіна на одну соту секунди - найменший інтервал між першим і другим місцем в історії лижних гонок на Олімпіадах. Безпрецедентність цього випадку і драматизм ситуації з'явилися у великій мірі причиною скасування обліку сотих часток секунди на лижних перегонах.
  • Вперше в історії Олімпіад був використаний штучний сніг.
  • 3 золотих медалі на рахунку радянського лижника Миколи Зимятова.
  • Радянський біатлоніст Олександр Тихонов в 4-й раз поспіль виграв олімпійське золото в естафеті.
  • Радянська фігуристка Ірина Родніна і восточногерманский двоеборец Ульріх Велінг виграли свої треті поспіль золоті медалі.
  • Однією з головних сенсацій Олімпіади стала перемога хокейної збірної США, складеної з студентів і аматорів, над казавшейся непереможної радянської командою, яка виграла до цього п'ять Олімпіад поспіль. Ця перемога з рахунком 4:3 отримала назву " Чудо на льоду "і відкрила американцям шлях до золотих медалей, які вони не без праці і завоювали.
  • Єдині за всю олімпійську історію Ліхтенштейну золоті медалі завоювала 23-річна гірськолижниця Ханні Венцель, що дозволило маленькій альпійській країні зайняти високе 6-е місце в загальному медальному заліку, випередивши такі визнані спортивні держави як Норвегія, Фінляндія, Швейцарія, Італія, Франція, ФРН. Крім того, завдяки Венцель Ліхтенштейн став самою малонаселеній країною в історії Олімпійських ігор, яка змогла виграти золото.
  • Вперше в біатлонну програму зимової Олімпіади був включений спринт. Першим чемпіоном в новій дисципліні став Франк Ульріх з НДР.
  • Радянської фігуристці Марині Черкасової на момент проведення Олімпіади було лише 15 років і 3 місяці, що не завадило їй виграти срібло в парі з Сергієм Шахрай.
  • Срібло танцювальної пари Христина Регеці і Андраш Шаллаі стало першою і поки єдиною олімпійської медаллю Угорщини на зимових Олімпіадах після 1956.
  • Бронза 22-річного лижника Івана Лебанова на дистанції 30 км стала першою медаллю на зимових Олімпіадах в історії Болгарії. До цього болгарські спортсмени 9 разів брали участь в зимових Іграх, але завжди залишалися без нагород.
  • Легендарна радянська лижниця Галина Кулакова виграла свою восьму і останню олімпійську медаль - срібло в естафеті.















1. Результати Олімпіади

Загальна кількість медалей Olympic rings with white rims.svg
Країна Золото Срібло Бронза Всього
1 Flag of the Soviet Union (1955-1980). Svg СРСР 10 6 6 22
2 Flag of East Germany.svg НДР 9 7 7 23
3 Flag of the United States.svg США 6 4 2 12
4 Flag of Austria.svg Австрія 3 2 2 7
5 Flag of Sweden.svg Швеція 3 0 1 4
6 Flag of Liechtenstein.svg Ліхтенштейн 2 2 0 4
7 Flag of Finland.svg Фінляндія 1 5 3 9
8 Flag of Norway.svg Норвегія 1 3 6 10
9 Flag of the Netherlands.svg Нідерланди 1 2 1 4
10 Flag of Switzerland.svg Швейцарія 1 1 3 5
11 Flag of the United Kingdom.svg Великобританія 1 0 0 1
12 Flag of Germany.svg ФРН 0 2 3 5
13 Flag of Italy.svg Італія 0 2 0 2
14 Flag of Canada.svg Канада 0 1 1 2
15 Flag of Hungary.svg Угорщина 0 1 0 1
Flag of Japan.svg Японія 0 1 0 1
17 Flag of Bulgaria (1971-1990). Svg Болгарія 0 0 1 1
Flag of France.svg Франція 0 0 1 1
Flag of Czechoslovakia.svg Чехословаччина 0 0 1 1
38 39 38 115
Результати змагань [1]
Вид Дисципліна Золото Срібло Бронза
Гірськолижний спорт Швидкісний спуск, чоловіки Прапор Австрії Леонард Шток Прапор Австрії Петер Вірнсбергер Прапор Канади Стів Подборскі
Гігантський слалом, чоловіки Прапор Швеції Інгемар Стенмарк Прапор Ліхтенштейну Андреас Венцель Прапор Австрії Ханс Енн
Слалом, чоловіки Прапор Швеції Інгемар Стенмарк Прапор США Філ Маре Прапор Швейцарії Жак Люті
Швидкісний спуск, жінки Прапор Австрії Аннемарі Мозер-Прель Прапор Ліхтенштейну Ханні Венцель Прапор Швейцарії Марі-Терез Надіг
Гігантський слалом, жінки Прапор Ліхтенштейну Ханні Венцель Прапор Німеччини Ірен Еппле Прапор Франції Перрін співала
Слалом, жінки Прапор Ліхтенштейну Ханні Венцель Прапор Німеччини Кріста Кінсхофер Прапор Швейцарії Еріка Хесс
Біатлон Спринт, 10 км, чоловіки Прапор НДР Франк Ульріх Прапор СРСР Володимир Аликин Прапор СРСР Анатолій Аляб'єв
Індивідуальна гонка, 20 км, чоловіки Прапор СРСР Анатолій Аляб'єв Прапор НДР Франк Ульріх Прапор НДР Еберхард Реш
Естафета, 4x7, 5 км, чоловіки Flag of the Soviet Union.svg СРСР ( Володимир Аликин, Олександр Тихонов, Володимир Барнаш, Анатолій Аляб'єв) Flag of East Germany.svg НДР (Матіас Юнг, Клаус Зіберт, Франк Ульріх, Еберхард Реш) Flag of Germany.svg ФРН (Франц Бернрайтер, Хансі Естнер, Петер Ангерер, Герхард Вінклер)
Бобслей Двійки, чоловіки Прапор Швейцарії Швейцарія-2 ( Еріх Шерер & Йозеф Бенц) Прапор НДР НДР-2 ( Бернхард Гермесхаузен & Ханс-Юрген Герхардт) Прапор НДР НДР-1 ( Майнхард неміряно & Богдан Музіоль)
Четвірки, чоловіки Прапор НДР НДР-1 ( Майнхард неміряно, Богдан Музіоль, Бернхард Гермесхаузен, Ханс-Юрген Герхардт) Прапор Швейцарії Швейцарія-1 ( Еріх Шерер, Ульріх Бехлі, Рудольф Марті, Йозеф Бенц) Прапор НДР НДР-2 ( Хорст Шенау, Роланд Ветціг, Детлеф Ріхтер, Андреас Кірхнер)
Ковзанярський спорт 500 м, чоловіки Прапор США Ерік Хайден Прапор СРСР Євген Куликов Прапор Нідерландів Ліувен де Бур
1000 м, чоловіки Прапор США Ерік Хайден Прапор Канади Гаетан Бушу Прапор СРСР Володимир Лобанов
Прапор Норвегії Фроде Реннінг
1500 м, чоловіки Прапор США Ерік Хайден Прапор Норвегії Кай Арне Стенсьеммет Прапор Норвегії Тер'є Андерсен
5000 м, чоловіки Прапор США Ерік Хайден Прапор Норвегії Кай Арне Стенсьеммет Прапор Норвегії Том Ерік Оксхолм
10000 м, чоловіки Прапор США Ерік Хайден Прапор Нідерландів Піт Клейне Прапор Норвегії Том Ерік Оксхолм
500 м, жінки Прапор НДР Карін Енке Прапор США Леа Поулос-Мюллер Прапор СРСР Наталя Петрусева
1000 м, жінки Прапор СРСР Наталя Петрусева Прапор США Леа Поулос-Мюллер Прапор НДР Сільвія Альбрехт
1500 м, жінки Прапор Нідерландів Анні Боркінк Прапор Нідерландів Ріа Віссер Прапор НДР Сабіне Беккер
3000 м, жінки Прапор Норвегії Бйорген Ева Енсен Прапор НДР Сабіне Беккер Прапор США Бет Хайден
Лижне двоборство Особиста першість, чоловіки Прапор НДР Ульріх Велінг Прапор Фінляндії Йоуко Карьялайнен Прапор НДР Конрад Вінклер
Лижні гонки 15 км, чоловіки Прапор Швеції Томас Вассберг Прапор Фінляндії Юха Мієто Прапор Норвегії Уве Еунлі
30 км, чоловіки Прапор СРСР Микола Зимятов Прапор СРСР Василь Рочев Прапор Болгарії Іван лебанія
50 км, чоловіки Прапор СРСР Микола Зимятов Прапор Фінляндії Юха Мієто Прапор СРСР Олександр Зав'ялов
Естафета 4х10 км, чоловіки Flag of the Soviet Union.svg СРСР ( Василь Рочев, Микола Бажуков, Євген Бєляєв, Микола Зимятов) Flag of Norway.svg Норвегія ( Ларс Ерік Еріксен, Пер Кнут Олан, Уве Еунлі, Оддвар Бро) Flag of Finland.svg Фінляндія ( Харрі Кірвесніемі, Пертті Теураярві, Матті Піткянен, Юха Мієто)
5 км, жінки Прапор СРСР Раїса Сметаніна Прапор Фінляндії Хількка Рійхівуорі Прапор Чехословаччини Квета Еріова
10 км, жінки Прапор НДР Барбара Петцольд Прапор Фінляндії Хількка Рійхівуорі Прапор Фінляндії Хелена ТАКАН
Естафета 4х5 км, жінки Flag of East Germany.svg НДР ( Марліс Росток, Карола Андінг, Вероніка Хессе, Барбара Петцольд) Flag of the Soviet Union.svg СРСР ( Ніна Балдичева, Ніна Рочева, Галина Кулакова, Раїса Сметаніна) Flag of Norway.svg Норвегія ( Брітт Петтерсен, Анетте Бее, Маріт Мюрмель, Беріт Еунлі)
Стрибки з трампліну Малий трамплін, чоловіки Прапор Австрії Тоні Іннауер Прапор НДР Манфред Деккерт
Прапор Японії Хірокадзу Яги
не присуджувалася
Великий трамплін, чоловіки Прапор Фінляндії Йоуко Термянен Прапор Австрії Хуберт Нойпер Прапор Фінляндії Ярі Пуйкконен
Санний спорт Одинаки, чоловіки Прапор НДР Бернхард Гласс Прапор Італії Пауль Хільдгартнер Прапор Німеччини Антон Вінклер
Двійки, чоловіки Прапор НДР Норберт Хан & Ханс Рінн Прапор Італії Петер Гшнітцер & Карл Бруннер Прапор Австрії Георг Флуккінгер & Карл Шротт
Одинаки, жінки Прапор СРСР Віра Зозуля Прапор НДР Мелітта Зольман Прапор СРСР Інгріда Амантова
Фігурне катання Чоловіки Прапор Великобританії Робін Казінс Прапор НДР Ян Хоффман Прапор США Чарльз Тікнер
Жінки Прапор НДР Анетт Петч Прапор США Лінда Фратіані Прапор Німеччини Дагмар Лурц
Спортивні пари Прапор СРСР Ірина Родніна & Олександр Зайцев Прапор СРСР Марина Черкасова & Сергій Шахрай Прапор НДР Мануела Магер & Уве Беверсдорф
Танцювальні пари Прапор СРСР Наталя Линичук & Геннадій Карпоносов Прапор Угорщини Христина Регеці & Андраш Шаллаі Прапор СРСР Ірина Моісеєва & Андрій Міненко
Хокей з шайбою Чоловіки Прапор США США (Джим Крейг, Стів Яначак, Дейв Крістіан, Кен Морроу, Майк Ремсі, Білл Бейкер, Боб Сатер, Джек О'Каллехен, Марк Джонсон, Базз Шнайдер, Роб Маккленехен, Марк Павеліч, Філ Веркота, Майк Еруціоне, Дейв Силк, Джон Херрінгтон, Стів Крістофф, Ніл Бротен, Марк Уеллс, Ерік Стробель) Прапор СРСР СРСР ( Владислав Третьяк, Володимир Мишкін, В'ячеслав Фетисов, Василь Первухін, Олексій Касатонов, Сергій Стариков, Зінетулой Білялетдінов, Валерій Васильєв, Олександр Голіков, Володимир Крутов, Борис Михайлов, Сергій Макаров, Валерій Харламов, Віктор Жлуктов, Олександр Мальцев, Хелмут Балдеріс, Юрій Лебедєв, Володимир Голіков, Олександр Скворцов, Володимир Петров) Прапор Швеції Швеція (Пелле Ліндберг, Вільям Лефквіст, Томас Юнссон, Ульф Вейнсток, Матс Вальтін, Томас Ерікссон, Стуре Андерссон, Ян Ерікссон, Томмі Самуельссон, Матс Ольберг, Матс Неслунд, Пер Лундквіст, Лейф Хольмгрен, Ларс Молін, Дан Седерстрем, Бу Берглунд, Хакан Ерікссон, Леннарт Норберг, Бенгт Лундхольм, Харальд Люкнер)

2. Олімпіада в філателії


Примітки

  1. GAMES 2002 - 1980 Лейк-Плесід (США) - www.games2002.ru/winners/winners_olympics_1980.shtml

Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Зимові Олімпійські ігри
Літні Олімпійські ігри 1980
Зимові Олімпійські ігри 1994
Зимові Олімпійські ігри 1998
Зимові Олімпійські ігри 1964
Зимові Олімпійські ігри 2010
Зимові Олімпійські ігри 1984
Зимові Олімпійські ігри 1988
Зимові Олімпійські ігри 1992
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru