Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Зимові Олімпійські ігри 1998



XVIII зимові Олімпійські ігри
Емблема зимових Олімпійських ігор 1998
Місто-організатор Нагано, Японія
Країни-учасниці 72
Кількість атлетів 2176 (1389 чоловіків, 787 жінок)
Розігрується медалей 68 комплектів в 7 видах спорту
Церемонія відкриття 7 лютого
Відкривав Імператор Японії Акіхіто
Церемонія закриття 22 лютого
Олімпійський вогонь Мідорі Іто
Олімпійська клятва Кендзі Огівара
Стадіон Олімпійський стадіон Нагано

XVIII зимові Олімпійські ігри проводилися в японському місті Нагано

Іншими кандидатами на проведення ігор були італійська Аоста, шведський Естерсунд, іспанська Хака, Солт-Лейк-Сіті (США). На загальну думку, складна перемога (46:42 в останньому турі голосування) над Солт-Лейк-Сіті дісталася Нагано за рахунок "фактора Атланти" - тобто завдяки тому, що літні ОІ 1996 вже були віддані США.

Загальна кількість медалей Olympic rings.svg
Країна Золото Срібло Бронза Усього
1 Німеччина Німеччина 12 9 8 29
2 Норвегія Норвегія 10 10 5 25
3 Росія Росія 9 6 3 18
4 Канада Канада 6 5 4 15
5 Прапор США США 6 3 4 13
6 Нідерланди Нідерланди 5 4 2 11
7 Японія Японія 5 1 4 10
8 Австрія Австрія 3 5 9 17
9 Прапор Республіки Корея Республіка Корея 3 1 2 6
10 Італія Італія 2 6 2 10
11 Фінляндія Фінляндія 2 4 6 12
12 Швейцарія Швейцарія 2 2 3 7
13 Франція Франція 2 1 5 8
14 Чехія Чехія 1 1 1 3
15 Болгарія Болгарія 1 0 0 1
16 Китай Китай 0 6 2 8
17 Швеція Швеція 0 2 1 3
18 Україна Україна 0 1 0 1
19 Данія Данія 0 1 0 1
20 Flag of Belarus.svg Білорусія 0 0 2 2
21 Казахстан Казахстан 0 0 2 2
22 Британія Британія 0 0 1 1
23 Австралія Австралія 0 0 1 1
24 Бельгія Бельгія 0 0 1 1

Призери ігор

Медалі XVIII зимових Олімпійських ігор у Нагано


Вид Дисципліна Золото Срібло Бронза
Гірські лижі Швидкісний спуск, чоловіки Прапор Франції Жан-Люк Кретьєн Прапор Норвегії Лассе Чьюс Прапор Австрії Ханнес Трінкль
Супергігант, чоловіки Прапор Австрії Херманн Майєр Прапор Швейцарії Дідьє Кюш, Прапор Австрії Ханс Кнаусс
Слалом-гігант, чоловіки Прапор Австрії Херманн Майєр Прапор Австрії Штефан Еберхартер Прапор Швейцарії Міхаель фон Грюнігена
Слалом, чоловіки Прапор Норвегії Ханс Петтер Бурас Прапор Норвегії Уле Крістіан Фурусет Прапор Австрії Томас Сікора
Комбінація, чоловіки Прапор Австрії Маріо Райтер Прапор Норвегії Лассе Чьюс Прапор Австрії Крістіан Майер
Швидкісний спуск, жінки Прапор Німеччини Катя Зайцінгер Прапор Швеції Пернілла Віберга Прапор Франції Флоранс Маснада
Супергігант, жінки Прапор США Пікабіа Стріт Прапор Австрії Міхаела Дорфмайстер Прапор Австрії Олександра Мейснітцер
Слалом-гігант, жінки Прапор Італії Дебора Компаньоні Прапор Австрії Олександра Майснітцер Прапор Німеччини Катя Зайцінгер
Слалом, жінки Прапор Німеччини Хільде Герг Прапор Італії Дебора Компаньоні Прапор Австрії Зали Стеггалл
Комбінація, жінки Прапор Німеччини Катя Зайцінгер Прапор Німеччини Мартіна Ертль Прапор Німеччини Хільде Герг
Біатлон спринт, чоловіки Прапор Норвегії Уле-Ейнар Бьорндален Прапор Норвегії Фруде Андресен Прапор Фінляндії Вілле Райкконен
Індивідуальна гонка, 20 км, чоловіки Прапор Норвегії Халвард Ханеволль Прапор Італії П'єр Альберто Каррара Прапор Білорусі Олексій Айдаров
Естафета, 4x7, 5, чоловіки Німеччина Німеччина (Рікко Гросс, Петер Зендель, Свен Фішер, Франк Люк) Норвегія Норвегія (Егіль Йелланн, Халвард Ханеволль, Даг Бьорндален, Уле-Ейнар Бьорндален) Росія Росія (Павло Муслімом, Володимир Драчов, Сергій Тарасов, Віктор Майгуров)
Спринт, 7,5 км, жінки Прапор України Галина Куклєва Прапор Німеччини Урсула Дізль Прапор Німеччини Катрін Апель
Індивідуальна гонка, 15 км, жінки Прапор Болгарії Катерина Дафовска Прапор Україні Олена Петрова Прапор Німеччини Урсула Дізль
Естафета, 4х7, 5, жінки Німеччина Німеччина (Урсула Дізль, Мартіна Цельнер, Катрін Апель, Петра Беле) Росія Росія (Ольга Мельник, Галина Куклєва, Альбіна Ахатова, Ольга Ромасько) Норвегія Норвегія (Анн-Елен Шельбрейд, Аннетт Сіквеланд, Гун Маргіт Андреассен, Лів-Грете Шельбрейд)
Бобслей Двійки, чоловіки Прапор Італії Італія-1 ( Гюнтер Хубер, Антоніо Тарталья), Прапор Канади Канада-1 ( П'єр Людерс, Девід Макікерн) Прапор Німеччини Німеччина-1 ( Крістоф Ланген, Маркус Циммерман)
Четвірки, чоловіки Прапор Німеччини Німеччина-2 ( Крістоф Ланген, Маркус Циммерман, Марко Якобс, Олаф Хампель) Прапор Швейцарії Швейцарія-1 ( Марсель Ренер, Маркус Нюсслі, Маркус Вассер, Беата Зайц) Прапор Великобританії Великобританія-1 ( Шон Олссон, Дін Уорд, Кортні Рамболт, Пол Еттвуд), Прапор Франції Франція-1 ( Брюно Мінжон, Еммануель Осташ, Ерік Ле Шанон, Макс Робер)
Керлінг Чоловіки Швейцарія Швейцарія (Патрік Хурліманн, Патрік Лортшер, Даніель Мюллер, Дієго Перрен, Домінік Андрес) Канада Канада (Майк Харріс, Річард Харт, Коллін Мітчелл, Джордж Каррісо, Пол Севедж) Норвегія Норвегія (Ейгіл Рамсфьел, Ян Торесен, Стіг-Арне Гуннестад, Антон Грімсмо, Туре Торвбраатен)
Жінки Канада Канада (Сандра Шмірлер, Джен Беткер, Джоан МакКускер, Марсіа Гудерейт, Атіна Форд) Данія Данія (Хелена Блач Лаврсен, Маргіт Поертнер, Дорт Хольм, Трін Квіст, Джейн Бідструп) Швеція Швеція (Елізабет Густафсон, Катаріна Нюберг, Луїзі Мармон, Елізабет Перссон, Маргарета Ліндаль)
Ковзанярський спорт 500 м, чоловіки Прапор Японії Хіроясу Симідзу Прапор Канади Джеремі Уотерспун Прапор Канади Кевін Оверланд
1000 м, чоловіки Прапор Нідерландів Ідс Постма Прапор Нідерландів Ян Бос Прапор Японії Хіроясу Симідзу
1500 м, чоловіки Прапор Норвегії Адне Сондрал Прапор Нідерландів Ідс Постма Прапор Нідерландів Рінта Рітсма
5000 м, чоловіки Прапор Нідерландів Джанні Ромм Прапор Нідерландів Рінта Рітсма Прапор Бельгії Барт Фелдкамп
10000 м, чоловіки Прапор Нідерландів Джанні Ромм Прапор Нідерландів Боб де Йонг Прапор Нідерландів Рінта Рітсма
500 м, жінки Прапор Канади Катріона Лемей-Доан Прапор Канади Сюзан Ош Прапор Японії Томом Окадзакі
1000 м, жінки Прапор Нідерландів Маріанне Тіммер Прапор США Кріс Вітт Прапор Канади Катріона Лемей-Доан
1500 м, жінки Прапор Нідерландів Маріанн Тіммер Прапор Німеччини Гунда Німанн Прапор США Кріс Вітт
3000 м, жінки Прапор Німеччини Гунда Німанн Прапор Німеччини Клаудіа Пехштайн Прапор Німеччини Ганні Фрізінгер
5000 м, жінки Прапор Німеччини Клаудіа Пехштайн Прапор Німеччини Гунда Німанн Прапор Казахстану Людмила Прокашева
Лижне двоборство Індивідуальна, чоловіки Прапор Норвегії Б'ярте Енген Вік Прапор Фінляндії Самппа Лаюнен Прапор України Валерій Столяров
Командна, чоловіки Норвегія Норвегія (Халльдор Скард мл., Кеннет Брате, Б'ярте Енген Вік, Фред Борра Лундберг) Фінляндія Фінляндія ( Самппа Лаюнен, Ярі Манта, Тапіо Нурмела, Ханну Маннінен) Франція Франція (Сільвен Гійомм, Ніколя Баль, Людовик Ру, Фабріс Гі)
Лижні гонки 10 км класика, чоловіки Прапор Норвегії Бьорн Делі Прапор Австрії Маркус Гандлер Прапор Фінляндії Міка Мюллюля
Гундерсена (10 км класика + 15 км вільним), чоловіки Прапор Норвегії Томас Альсгорд Прапор Норвегії Бьорн Делі Прапор Казахстану Володимир Смирнов
30 км класика, чоловіки Прапор Фінляндії Міка Мюллюля Прапор Норвегії Ерлінг Евне Прапор Італії Сильвіо Фаунер
50 км вільним, чоловіки Прапор Норвегії Бьорн Делі Прапор Швеції Ніклас Йонссон Прапор Австрії Крістіан Хоффман
Естафета 4х10 км, чоловіки Норвегія Норвегія ( Стуре Сівертсен, Ерлінг Евне, Бьорн Делі, Томас Альсгорд) Італія Італія ( Марко Альбареллі, Фульвіо Вальбуза, Фабіо травня, Сильвіо Фаунер) Фінляндія Фінляндія ( Харрі Кірвесніемі, Міка Мюллюля, Самі Репо, Ярі Ісомется)
5 км класика, жінки Прапор України Лариса Лазутіна Прапор Чехії Катержіна Нойманова Прапор Норвегії Бенте Мартінсен
Гундерсена (5 км класика + 10 км вільним), жінки Прапор України Лариса Лазутіна Прапор України Ольга Данилова Прапор Чехії Катержіна Нойманова
15 км класика, жінки Прапор України Ольга Данилова Прапор України Лариса Лазутіна Прапор Норвегії Аніта Моен
30 км вільним, жінки Прапор України Юлія Чепалова Прапор Італії Стефанія Бельмондо Прапор України Лариса Лазутіна
Эстафета 4х5 км, женщины Росія Россия (Нина Гаврылюк, Ольга Данилова, Елена Вяльбе, Лариса Лазутина) Норвегія Норвегія ( Бенте Мартинсен, Марит Миккельспласс, Элин Нильсен, Анита Моэн) Італія Италия (Карин Мородер, Габриэлла Паруцци, Мануэла Ди Чента, Стефания Бельмондо)
Стрибки з трампліна Малий трамплін, чоловіки Прапор Фінляндії Яни Сойнинен Прапор Японії Кадзуёси Фунаки Прапор Австрії Андреас Видхольцль
Великий трамплін, чоловіки Прапор Японії Кадзуёси Фунаки Прапор Фінляндії Яни Сойнинен Прапор Японії Масахико Харада
Командные соревнования, мужчины Японія Япония (Таканобу Окабэ, Хироя Сайто, Масахико Харада, Кадзуёси Фунаки) Німеччина Германия (Свен Ханнавальд, Мартин Шмитт, Хансйорген Яекле, Дитер Тома) Австрія Австрия (Рейнхард Шварценбергер, Мартин Хольварт, Стефан Хорнгачер, Андреас Видхольцль)
Санний спорт Чоловіки Прапор Німеччини Георг Хакль Прапор Італії Армин Цоггелер Прапор Німеччини Йенс Мюллер
Двійки Прапор Німеччини Ян Берендт / Штефан Краусе Прапор США Гордон Шир / Крис Троп Прапор США Марк Гримметт / Брайан Мартин
Жінки Прапор Німеччини Сильке Краусхар Прапор Німеччини Барбара Нидернхубер Прапор Австрії Ангелика Нойнер
Сноубординг Гигантский слалом, мужчины Прапор Канади Росс Ребальяти Прапор Італії Томас Пруггер Прапор Швейцарії Юли Кестенхольц
Хафпайп, мужчины Прапор Швейцарії Джан Симмен Прапор Норвегії Даниель Франк Прапор США Росс Пауэрс
Гигантский слалом, женщины Прапор Франції Карин Рюби Прапор Німеччини Хайди Ренот Прапор Австрії Бригитт Кёк
Хафпайп, женщины Прапор Німеччини Никола Тост Прапор Норвегії Стине Брун Хьельдос Прапор США Шэннон Данн
Фристайл Могул, мужчины Прапор США Джонни Мосли Прапор Фінляндії Янне Лахтела Прапор Фінляндії Сами Мустонен
Акробатика, мужчины Прапор США Ерик Бергоуст Прапор Франції Себастьян Фоукрас Прапор Білорусі Дмитрий Дащинский
Могул, женщины Прапор Японії Таэ Сатоя Прапор Німеччини Татьяна Миттермайер Прапор Норвегії Кари Тро
Акробатика, женщины Прапор США Никки Стоун Флаг Китайской Народной Республики Сюй Наньнань Прапор Швейцарії Колетт Бранд
Фігурне катання Чоловіки Прапор України Илья Кулик Прапор Канади Элвис Стойко Прапор Франції Филипп Канделоро
Жінки Прапор США Тара Липински Прапор США Мишель Кван Флаг Китайской Народной Республики Чэнь Лу
Спортивні пари Прапор України Оксана Казакова-Артур Дмитриев Прапор України Елена Бережная-Антон Сихарулидзе Прапор Німеччини Менди Вотзель-Инго Штойер
Танцювальні пари Прапор України Оксана Грищук-Евгений Платов Прапор України Анжелика Крылова -Олег Овсянников Прапор Франції Марина Анисина-Гвендаль Пейзера
Хокей Чоловіки Чехія Чехия (Роман Чекманек, Доминик Гашек, Милан Гниличка, Роман Хамрлик, Франтишек Кучера, Либор Прохазка, Иржи Шлегр, Рихард Шмеглик, Ярослав Шпачек, Петр Свобода, Йозеф Беранек, Ян Чалоун, Иржи Допита, Милан Гейдук, Яромир Ягр, Давид Моравец, Павел Патера, Мартин Прохазка, Роберт Райхел, Мартин Ручински, Владимир Ружичка, Мартин Страка, Роберт Ланг) Росія Россия (Михаил Шталенков, Андрей Трефилов, Олег Шевцов, Сергей Гончар, Алексей Гусаров, Дмитрий Юшкевич, Алексей Житник, Дарюс Каспарайтис, Игорь Кравчук, Борис Миронов, Дмитрий Миронов, Павел Буре, Валерий Буре, Сергей Федоров, Алексей Яшин, Алексей Жамнов, Валерий Каменский, Андрей Коваленко, Сергей Кривокрасов, Алексей Морозов, Сергей Немчинов, Герман Титов, Валерий Зелепукин) Фінляндія Финляндия (Ярмо Мюллюс, Ари Суландер, Юкка Тамми, Аки-Петтери Берг, Туомас Грёнман, Янне Лаукканен, Юрки Лумме, Янне Нийнимаа, Теппо Нумминен, Киммо Тимонен, Раймо Хельминен, Сами Капанен, Саку Койву, Яри Курри, Ере Лехтинен, Юха Линд, Мика Ниеминен, Вилле Пельтонен, Киммо Ринтанен, Теэму Селянне, Эса Тикканен, Антти Тёрмянен, Юха Юлёнен)
Жінки Сполучені Штати Америки США (Сара ДеКоста, Сара Туэтинг, Крис Бейли, Коллин Койн, Сью Мерц, Тара Мансей, Вики Мовсесьян. Анджела Руджеро, Лаура Бэйкер, Алана Блахоски, Лиза Браун, Кэрин Бай, Триция Дюн, Кэмми Гранато, Кэти Кинг, Шелли Луни, Дженни Шмидгал, Гретхен Юлион, Сандра Уайт) Канада Канада (Лэсли Рэддон, Мэнон Реом, Тереза Бриссон, Кэсси Кэмпбел, Джуди Дидак, Джеральдин Хеани, Бекки Кэллар, Фиона Смит, Дженнифер Боттерил, Нэнси Дролет, Лори Дюпуис, Дэниель Гойетт, Джейна Хеффорд, Кэти МакКормак, Кэрен Нистром, Лаура Шулер, Френс Сент-Луис, Вики Сунохара, Хэйли Викенхейзер, Стэйс Вилсон) Фінляндія Финляндия (Лийса-Мария Снекк, Туула Пупутти, Эмма Лааксонен, Кирси Хяннинен, Катья Лехто, Сату Хуотари, Йоханна Иконен, Марья-Хелена Пяльвиля, Пяйви Сало, Марианне Ихалайнен, Сари Фриск, Рийкка Ниеминен, Мария Селин, Тийа Рейма, Сари Крукс, Петра Вааракаллио, Санна Ланкосаари, Марика Лехтимяки, Катьа Рийпи, Каролийна Рантамяки)
Шорт-трек 500 м, чоловіки Прапор Японії Такафуми Ниситани Флаг Китайской Народной Республики Ань Юйлун Прапор Японії Хитоси Уэмацу
1000 м, чоловіки Прапор Республіки Корея Ким Донъсŏнъ Флаг Китайской Народной Республики Ли Цзяцзюнь Прапор Канади Эрик Бедард
Эстафета 5000, мужчины Канада Канада (Ерик Бедар, Деррик Кемпбел, Франсуа Дроле, Марк Ганьон) Республіка Корея Республика Корея (Чхэ Джихун, Ким Донъсŏнъ, Ли Хоынъ, Ли Джŏнхван) Китай Китай (Ан Юйлун, Фэн Кай, Ли Цзяцзюнь, Юань Е)
500 м, жінки Прапор Канади Анни Перрель Флаг Китайской Народной Республики Ян Ян (S) Прапор Республіки Корея Чхŏн Игёнъ
1000 м, жінки Прапор Республіки Корея Чхŏн Игёнъ Флаг Китайской Народной Республики Ян Ян (S) Прапор Республіки Корея Вон Хегёнъ
Эстафета 3000 м, женщины Республіка Корея Республика Корея (Ан Санъми, Чхŏн Игёнъ, Ким Юнми, Вон Хегёнъ) Китай Китай (Сунь Даньдань, Ван Чуньлу, Ян Ян (S), Ян Ян (A)) Канада Канада (Крістін Бадьоро, Ізабель Чарес, Енні Перель, Таня Вісент)

У філателії


Примітки

Країни на зимових Олімпійських іграх 1998
Азія Індія Іран КНДР Казахстан Китай Киргизія Монголія Тайвань Узбекистан Південна Корея Японія
Америка Американські Віргінські острови Аргентина Бермуди Бразилія Венесуела Канада Пуерто-Ріко США Тринідад і Тобаго Уругвай Чилі Ямайка
Африка Кенія ПАР
Європа Австрія Азербайджан Андорра Вірменія Білорусія Бельгія Болгарія Боснія і Герцеговина Британія Угорщина Німеччина Греція Грузія Данія Ізраїль Ірландія Ісландія Іспанія Італія Кіпр Латвія Литва Ліхтенштейн Люксембург Македонія Молдавія Монако Нідерланди Норвегія Польща Португалія Росія Румунія Словаччина Словенія Туреччина Україна Фінляндія Франція Хорватія Чехія Швейцарія Швеція Естонія Югославія
Океанія Австралія Нова Зеландія
Олімпійські ігри
Види спорту Медалісти Медальний залік Символи НОКи
Літні Афіни 1896 Парижі 1900 Сент-Луїс 1904 Афіни 1906 Лондон 1908 Стокгольм 1912 Берлін 1916 Антверпен 1920 Париж 1924 Амстердам 1928 Лос-Анджелес 1932 Берлін 1936 Токіо / Гельсінкі 1940 Лондон 1944 Лондон 1948 Гельсінкі 1952 Мельбурн 1956 Рим 1960 Токіо 1964 Мехіко 1968 Мюнхен 1972 Монреаль 1976 Москва 1980 Лос-Анджелес 1984 Сеулі 1988 Барселоні 1992 Атланті 1996 Сідней 2000 Афіни 2004 Пекін 2008 Лондон 2012 Ріо-де-Жанейро 2016 2020 2024 2028 Olympic Rings.svg
Зимові Шамоні 1924 Санкт-Моріц 1928 Лейк-Плесід 1932 Гарміш-Партенкірхен 1936 Саппоро 1940 Кортіна-д'Ампеццо 1944 Санкт-Моріц 1948 Осло 1952 Кортіна-д'Ампеццо 1956 Скво-Веллі 1960 Інсбрук 1964 Гренобль 1968 Саппоро 1972 Інсбрук 1976 Лейк-Плесід 1980 Сараєво 1984 Калгарі 1988 Альбервіль 1992 Ліллехаммер 1994 Нагано 1998 Солт-Лейк-Сіті 2002 Туріні 2006 Ванкувер 2010 Сочі 2014 Пхенчхан 2018 2022
Юнацькі Олімпійські ігри
Літні Сінгапур 2010 Нанкін 2014 2018
Зимові Інсбрук 2012 Ліллехаммер 2016
Портал Проект
неофіційні ігри, не визнаються Міжнародним олімпійським комітетом (МОК).
літні Ігри 1916 були скасовані через Першої світової війни, літні і зимові ігри 1940 і 1944 - через Другої світової.

Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Зимові Олімпійські ігри
Зимові Олімпійські ігри 1956
Зимові Олімпійські ігри 2010
Зимові Олімпійські ігри 1952
Зимові Олімпійські ігри 1948
Зимові Олімпійські ігри 1944
Зимові Олімпійські ігри 1940
Зимові Олімпійські ігри 1932
Зимові Олімпійські ігри 2018
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru