Золота маска

"Золота маска" - Всеросійський театральний фестиваль, національна театральна премія, заснована в 1994 Спілкою театральних діячів Росії та вручається спектаклів всіх жанрів театрального мистецтва: драма, опера, балет, оперета та мюзикл, ляльковий театр. "Золота Маска" проводиться Федеральним агентством по культурі і кінематографії, Урядом Москви, АНО Фестиваль "Золота Маска". З 2002 генеральним спонсором "Золотої Маски" є Сбербанк Росії. Президент "Золотої Маски" - народний артист Росії Георгій Тараторкін. Навесні кожного року подає до Москві найбільш значні спектаклі з міст Росії.

Відбір спектаклів-учасників фестивалю здійснюють Експертні ради, до складу яких входять театральні критики. У журі "Золотої Маски" працюють актори, режисери, диригенти, хореографи, театральні художники. Кульмінація фестивалю - церемонія вручення премій "Золота Маска". Церемонія проходить в Москві і транслюється телеканалом "Росія".

Проведення щорічного Фестивалю та церемонії вручення премій - основний напрямок діяльності фестивалю "Золота Маска". Разом з тим, "Золота Маска" стала ініціатором низки великих театральних заходів, серед яких фестиваль сучасної п'єси "Нова драма", міжнародна програма Russian Case, адресована іноземним гостям "Золотої Маски", видання книги "Кінець театральної епохи", гастролі Великого, Маріїнського , Малого драматичного театрів.

Особливу увагу "Золота Маска" приділяє гастрольної політиці, реалізуючи спільно з Федеральним агентством по культурі і кінематографії програму "Кращі вистави в містах Росії".



1. Хроніка фестивалів

1.1. Лауреати 1995

  • Кращий спектакль: "Нумер в готелі міста NN" за М. Гоголем, Центр ім. НД Мейєрхольда, Москва
  • Краща робота режисера: Петро Фоменко - "Чудовий рогоносець" Ф. Кроммелінка, театр "Сатирикон", Москва
  • Краща жіноча роль: Наталія Тенякова (Лавьей) - "Стільці" Е. Іонеско, театр "Школа сучасної п'єси", Москва
  • Краща чоловіча роль: Олександр Феклістов (Башмачкіна) - "Башмачкіна" за М. Гоголем, театральне агентство "БОГІС", Москва
  • Краща робота художника: Сергій Бархин - "Іванов та інші" за п'єсою " Іванов " А. Чехова, Театр юного глядача, Москва
  • Премія в області музичного театру: Євген Колобов - "Сила долі" Дж. Верді, театр "Нова опера", Москва
  • Премія "За Честь і Гідність": Галина Уланова

1.2. Лауреати 1996

1.2.1. Драма

  • Кращий спектакль: "Буря" У. Шекспір, Молодіжний театр, Казань
  • Краща робота режисера: Сергій Женовач - "Ідіот" за Ф. Достоєвським, Театр на Малій Бронній, Москва
  • Краща жіноча роль: Ольга Яковлєва (Софія Коломійцева) - "Останні" М. Горький, Театр п / р О. Табакова, Москва
  • Краща чоловіча роль: Костянтин Райкін (Грегор Замза) - "Перетворення" за Ф. Кафки, "Сатирикон" та Творчий центр ім. НД Мейєрхольда, Москва
  • Краща робота художника: Олег Шейнціс - "Чайка" А. Чехов, театр "Ленком", Москва

1.2.2. Опера


1.2.3. Балет

  • Кращий спектакль: "Чайковський" на музику Петра Чайковського, Театр Балету Бориса Ейфмана, Санкт-Петербург
  • Краща робота балетмейстера / хореографа: Дмитро Брянцев - "Примарний бал" на музику Фредеріка Шопена, Музичний театр ім. К. С. Станіславського і Вл. І. Немировича-Данченка, Москва
  • Краща чоловіча роль: Альберт Галичанин (Чайковський) - "Чайковський" на музику П. Чайковського, Театр Балету Бориса Ейфмана, Санкт-Петербург
  • Краща робота художника музичного театру: Володимир Ареф'єв - "Ернані" Дж. Верді, Музичний театр ім. К. С. Станіславського і Вл. І. Немировича-Данченка, Москва

1.2.4. Ляльки

  • Спеціальний приз Журі: Олег Табаков (Коломійцев) - "Останні" М. Горький, Театр п / р О. Табакова, Москва
  • Премія "За честь і гідність": Юлія Борисова, Віра Єршова

1.3. Лауреати 1997

1.3.1. Драма

  • Кращий спектакль: "Плач Єремії" В. Мартинова, театр " Школа драматичного мистецтва ", Москва
  • Краща робота режисера: Володимир Петров - "Жінка в пісках" по К. Абе, Театр драми, Омськ
  • Краща жіноча роль: Аракі Кадзухо (Жінка) - "Жінка в пісках" по К. Абе, Театр драми, Омськ
  • Краща чоловіча роль: Михайло Окунєв (Чоловік) - "Жінка в пісках" по К. Абе, Театр драми, Омськ
  • Краща робота художника: Анатолій Васильєв, Ігор Попов - "Плач Єремії" на музику В. Мартинова, театр "Школа драматичного мистецтва", Москва

1.3.2. Опера


1.3.3. Балет

  • Кращий спектакль: "Симфонія до мажор" Ж. Бізе, Маріїнський театр, Санкт-Петербург
  • Краща робота балетмейстера / хореографа: премія не присуджувалася
  • Краща жіноча роль: Уляна Лопаткіна (Adagio) - "Симфонія до мажор" Ж. Бізе, Маріїнський театр, Санкт-Петербург
  • Краща чоловіча роль: Ігор Марков (Олексій Карамазов) - "Карамазови" на музику С. Рахманінова, М. Мусоргського, Р. Вагнера, Театр балету Бориса Ейфмана, Санкт-Петербург
  • Краща робота художника: Ігор Ніжний і Тетяна Тулуб'єва - " Дівочий переполох " Ю. С. Мілютіна, Театр музичної комедії, Єкатеринбург

1.3.4. Ляльки

  • Кращий спектакль: "Пісня про Волгу" Р. Габріадзе, Театр Сатири на Василівському острові, Санкт-Петербург
  • Краща робота режисера: Ілля Епельбаум - "Гастролі Ліліканского Великого Королівського театру в Росії", театр "Тінь", Москва
  • Краща робота актора: Віктор Платонов - "Пісня про Волгу" Р. Габріадзе, Театр Сатири на Василівському острові, Санкт-Петербург
  • Краща робота художника: Андрій Єфімов - "Картинки з виставки", Театр ляльок, Єкатеринбург

1.4. Лауреати 1998

1.4.1. Драма


1.4.2. Опера

  • Кращий спектакль: "Євгеній Онєгін" П. Чайковський, театр "Нова опера", Москва
  • Краща робота диригента: Валерій Гергієв - "Парсифаль" Р. Вагнер, Маріїнський театр, Санкт-Петербург
  • Краща робота режисера: Дмитро Бертман - "Кармен" Ж. Бізе, театр "Гелікон-опера", Москва
  • Краща жіноча роль: Наталя Загорінская (Кармен) - "Кармен" Ж. Бізе, театр "Гелікон-опера", Москва
  • Краща чоловіча роль: Геннадій Беззубенков (Гурнеманц) - "Парсифаль" Р. Вагнер, Маріїнський театр, Санкт-Петербург

1.4.3. Балет

  • Кращий спектакль: премія не присуджувалася
  • Краща робота балетмейстера / хореографа: премія не присуджувалася
  • Краща жіноча роль: Лілія Мусоварова (Суламіф) - "Суламіф" В. Бесєдіна, Музичний театр ім. К. С. Станіславського і Вл. І. Немировича-Данченка, Москва
  • Краща чоловіча роль: Фарух Рузіматов (Гойя) - "Гойя" на музику М. Глінки, Маріїнський театр, Санкт-Петербург

1.4.4. Ляльки

  • Кращий спектакль: "Казка про царя Ірода, або Вертепщікі", театр "Арлекін", Омськ
  • Краща робота режисера: премія не присуджувалася
  • Краща робота художника: Ольга Верьовкіна, Тамара Литченко-Влучна - "Казка про царя Ірода, або Вертепщікі", театр "Арлекін", Омськ
  • Спеціальний приз Журі:
    • Олег Єфремов - "Три сестри" А. Чехов - МХАТ ім. А. Чехов, Москва
    • Юрій Кочнєв - "Леді Макбет Мценського повіту" Д. Шостакович, Театр опери і балету, Саратов
  • Премія "За Честь і Гідність": Михайло Ульянов, Римма Мануковська
  • Премія "Приз критики": "Місяць для пасинків долі" Ю. О'Ніл, Театр на Ливарному, Санкт-Петербург
  • Премія "За підтримку театрального мистецтва Росії": Юрій Лужков, мер Москви; Костянтин Титов, губернатор Самарської області

1.5. Лауреати 1999

1.5.1. Драма

  • Кращий спектакль: "Зимова казка" У. Шекспір, Малий драматичний театр - Театр Європи, Санкт-Петербург
  • Краща робота режисера: Юрій Бутусов - "В очікуванні Годо" С. Беккет, Театр ім. Ленсовета, Санкт-Петербург
  • Краща чоловіча роль: Євген Красницький (сенатор Аблеухов) - "Петербург" А. Білий, Театр ім. М. Гоголя, Москва
  • Краща робота художника: Степан Зограбян, Ольга Резніченко - "Кармен" П. Меріме, Театр для дітей та молоді, Вологда

1.5.2. Опера

  • Кращий спектакль: "Пісня про любов і смерть корнета Крістофа Рільке" З. Маттус, театр "Санкт-Петербург-Опера"
  • Краща робота диригента: Валерій Гергієв - "Летючий голландець" Р. Вагнер, Маріїнський театр, Санкт-Петербург
  • Краща робота режисера: Дмитро Бертман - "Казки Гофмана" Ж. Оффенбах, театр "Гелікон-опера", Москва
  • Краща жіноча роль: Світлана Савіна (Катерина Ізмайлова) - "Леді Макбет Мценського повіту" Д. Шостакович, Театр опери і балету, Новосибірськ
  • Краща чоловіча роль: Сергій Мурзаєв (Ланчотто Малатеста) - "Франческа да Ріміні" С. Рахманінов, Великий театр, Москва

1.5.3. Оперета-мюзикл

  • Кращий спектакль: премія не присуджувалася
  • Краща робота диригента: премія не присуджувалася
  • Краща жіноча роль: Олена Тернова (Хавроніє Іванівна, свиня) - "Пристрасті за Каштанці" І. Пономаренко, театр "Задзеркалля" і "Терем-квартет", Санкт-Петербург
  • Краща чоловіча роль: Олександр Менжинський (Акоп) - "Ханума" Г. Канчелі, Музичний театр, Іваново

1.5.4. Балет

  • Кращий спектакль: "Сни про Японію" на музику Л. Ето, М. Ямагучі, Р. Тоша, Великий театр, Москва
  • Краща робота балетмейстера / хореографа:
  • Краща жіноча роль: Світлана Захарова (Солістка) - "Серенада" П. Чайковський, Маріїнський театр, Санкт-Петербург
  • Краща чоловіча роль: Микола Цискарідзе (Альберт) - "Жизель" А. Адан, Великий театр, Москва
  • Краща робота художника: Олег Шейнціс - "Любов до трьох апельсинів" С. Прокоф'єв, Великий театр, Москва

1.5.5. Ляльки

  • Кращий спектакль: "П. І. Чайковський. Лебедине озеро. Опера", театр "Тінь опери", Москва
  • Краща робота режисера: Майя Краснопільська, Ілля Епельбаум - "П. І. Чайковський. Лебедине озеро. Опера", театр "Тінь", Москва
  • Краща робота художника: Захар Давидов - "Іуда Іскаріот. Зрадник" І. Шауох, театр "Казка", Абакан

1.5.6. Новація

  • "Перемога над сонцем" А. Кручених, РАМТ, Москва
  • Спеціальний приз Журі драматичного театру та театру ляльок: Наталя Баранникова - "П. І. Чайковський. Лебедине озеро. Опера", театр "Тінь", Москва
  • Спеціальний приз журі музичного театру: Борис Ейфман - "за досягнення в сучасній хореографії"
  • Премія "За Честь і Гідність": Йосип Сумбаташвілі, Кирило Лавров
  • Премія "Приз критики": "В очікуванні Годо" С. Беккет, Театр ім. Ленсовета, Санкт-Петербург
  • Премія "За підтримку театрального мистецтва Росії": Інститут "Відкрите суспільство" (Фонд Сороса); Мінтимер Шаймієв, Президент республіки Татарстан

1.6. Лауреати 2000

1.6.1. Драма

  • Кращий спектакль: "Кімната сміху" О. Бога, п / р О. Табакова, Москва
  • Краща робота режисера: Лев Додін - " Чевенгур "А. Платонов, Малий драматичний театр - Театр Європи, Санкт-Петербург
  • Краща жіноча роль: Олена Попова (Лаура) - "Батько" А. Стріндберг, Великий драматичний театр, Санкт-Петербург
  • Краща чоловіча роль: Сергій Дрейден (Адольф) - "Батько" А. Стріндберг, Великий драматичний театр, Санкт-Петербург
  • Краща робота художника: Еміль Капелюш - "Буря" У. Шекспір, Театр ім. В. Коміссаржевської, Санкт-Петербург

НОВАЦІЯ (драма)

  • "Як я з'їв собаку", Євген Гришковець, Калінінград

1.6.2. Опера

  • Кращий спектакль: "Семен Котко" С. Прокоф'єв, Маріїнський театр, Санкт-Петербург
  • Краща робота диригента:
  • Краща робота режисера: Юрій Александров - "Семен Котко" С. Прокоф'єва, Маріїнський театр, Санкт-Петербург
  • Краща жіноча роль: Світлана Кольянова - "Дочка полку" Г. Доніцетті, Театр опери та балету, Красноярськ
  • Краща чоловіча роль: Валерій Гільманов - Саул "Молодий Давид" В. Кобекина, Театр опери і балету, Новосибірськ

1.6.3. Оперета-мюзикл

  • Кращий спектакль: премія не присуджувалася
  • Краща чоловіча роль: Іван Коритов - "Інкогніто з Петербурга" В. Плешаков, Театр музичної комедії, Красноярськ

1.6.4. Балет

  • Кращий спектакль: "Симфонія до мажор" Ж. Бізе, "Агон" І. Стравінський, Великий театр, Москва
  • Кращий спектакль сучасного танцю: "Ліжко", театр "Клас експресивної пластики", Москва
  • Краща робота балетмейстера / хореографа: Тетяна Баганова - "Свадебка" І. Стравінський, театр "Провінційні танці", Єкатеринбург
  • Краща жіноча роль: Світлана Захарова (Аврора) - " Спляча красуня " П. Чайковський, Маріїнський театр, Санкт-Петербург
  • Краща чоловіча роль: Микола Цискарідзе - "Симфонія до мажор" Ж. Бізе, "Агон" І. Стравінський, Великий театр, Москва
  • Краща робота художника: Семен Пастух - "Семен Котко" С. Прокоф'єва, Маріїнський театр, Санкт-Петербург
  • Краща робота диригента в музичному театрі: Валерій Гергієв - "Семен Котко" С. Прокоф'єва, Маріїнський театр, Санкт-Петербург

НОВАЦІЯ (музичний театр)


1.6.5. Ляльки

  • Кращий спектакль: "Попелюшка", театр "Ляльковий дім", Санкт-Петербург
  • Краща робота актора: Еліна Агеєва, "Попелюшка", театр "Ляльковий дім", Санкт-Петербург
  • Краща робота художника: премія не присуджувалася
  • Спеціальний приз Журі драматичного театру та театру ляльок: "Циніки" А. Марієнгоф, Театр драми, Мінусинськ
  • Спеціальний приз Журі музичного театру: "Спляча красуня" П. Чайковський, Маріїнський театр, Санкт-Петербург
  • Премія "За Честь і Гідність": Юрій Любимов, Москва; Михайло Бушнов, Ростов-на-Дону
  • Премія "За підтримку театрального мистецтва Росії": Єгор Строєв, голова адміністрації Орловської області; Володимир Яковлєв, губернатор Санкт-Петербурга

Альфа-банк

  • Премія "Приз критики": "Як я з'їв собаку", Євген Гришковець, Калінінград
  • Премія "За кращий зарубіжний спектакль, показаний в Росії": "Макбет" У. Шекспіра, театр Meno Fortas, Литва

1.7. Лауреати 2001

1.7.1. Драма

  • Кращий спектакль великої форми: "Втрачені в зірках" по Х. Левіну, Театр на Ливарному, Санкт-Петербург
  • Кращий спектакль малої форми: "Одне абсолютно щасливе село" Б. Вахтін, театр "Майстерня П. Фоменко", Москва
  • Краща робота режисера: Григорій Дитятковський - "Втрачені в зірках" по Х. Левіну, Театр на Ливарному, Санкт-Петербург
  • Краща жіноча роль: Тетяна Кутіхіна (Москальова) - "Дядечків сон" Ф. Достоєвський, Камерний театр, Воронеж
  • Краща чоловіча роль: Костянтин Райкін (Контрабасист) - "Контрабас" П. Зюскінд, театр "Сатирикон", Москва
  • Краща робота художника: Сергій Бархин - "Чорний чернець" А. Чехов, Театр юного глядача, Москва

1.7.2. Опера

  • Кращий спектакль: "Леді Макбет Мценського повіту" Д. Шостакович, театр "Гелікон-опера", Москва
  • Краща робота диригента: Володимир Понькін - "Леді Макбет Мценського повіту" Д. Шостакович, театр "Гелікон-опера", Москва
  • Краща робота режисера: Дмитро Бертман - "Леді Макбет Мценського повіту" Д. Шостакович, театр "Гелікон-опера", Москва
  • Краща жіноча роль: Анна Казакова (Катерина Ізмайлова) - "Леді Макбет Мценського повіту", театр "Гелікон-опера", Москва
  • Краща чоловіча роль: Віктор Чорноморців (Альберіх) - "Золото Рейну" Р. Вагенр, Маріїнський театр, Санкт-Петербург

1.7.3. Оперета-мюзикл

  • Кращий спектакль: "Метро" Я. Стоклоси, театр "Московська оперета"
  • Краща робота диригента: Георгій Аверін - "І знову цвіте акація ..." І. Дунаєвський, Музичний театр, Краснодар
  • Краща робота режисера: Януш Юзефович - "Метро" Я. Стоклоси, "Московська оперета"

1.7.4. Балет

  • Кращий спектакль: "Коштовності" Г. Форе, І. Стравінський, П. Чайковський, Маріїнський театр, Санкт-Петербург
  • Кращий спектакль (сучасний танець): "Замальовки з натури", Театр сучасного танцю, Челябінськ
  • Краща робота балетмейстера / хореографа: Тетяна Баганова - "Кленовий сад", театр "Провінційні танці", Єкатеринбург
  • Краща жіноча роль: Діана Вишнева (Рубіни) - "Коштовності" Г. Форе, І. Стравінський, П. Чайковський
  • Краща чоловіча роль: премія не присуджувалася
  • Краща робота художника: Ольга Паутова, Вікторія Мозгова - "Кленовий сад", театр "Провінційні танці", Єкатеринбург

1.7.5. Ляльки

  • Кращий спектакль: "Гамлет", театр "Тінь", Москва
  • Краща робота актора: премія не присуджувалася

1.7.6. Новація

  • "Баби. Рік 1945", Балет Толстих Євгена Панфілова, Перм
  • Спеціальний приз журі драматичного театру та театру ляльок:
  • Спеціальний приз журі музичного театру:
    • Віола Ходова - за костюми до вистави "Арвайден", театр "Арвайден", Владикавказ
    • Оркестр Маріїнського театру
  • Премія "За Честь і Гідність": Аліса Фрейндліх, Марсель Салімжанов
  • Премія "За підтримку театрального мистецтва Росії": Микола Гришко, президент фірми "Гришко"; Борис Говорін, губернатор Іркутської області
  • Премія "Приз критики": "Школа для дурнів" по С. Соколову, театр " Балтійський дім "та Формальний театр, Санкт-Петербург
  • Премія "За кращий зарубіжний спектакль, показаний в Росії": "опівнічників" на музику М. Кагеля, Національний хореографічний центр Орлеана під керівництвом Жозефа Наджа, Франція

1.8. Лауреати 2002

1.8.1. Драма

  • Кращий спектакль великої форми: "Чайка" А. Чехов, Малий драматичний театр - Театр Європи, Санкт-Петербург
  • Кращий спектакль малої форми: "Війна і мир. Початок роману" по Л. Толстому, театр "Майстерня П. Фоменко", Москва
  • Краща робота режисера: Петро Фоменко - "Війна і мир. Початок роману" по Л. Толстому, театр "Майстерня П. Фоменко", Москва
  • Краща жіноча роль: Галина Тюніна (Анна Шерер, Графиня Ростова, князівна Марія) - "Війна і мир. Початок роману", театр "Майстерня П. Фоменко", Москва
  • Краща чоловіча роль: Максим Суханов (Сірано) - "Сірано де Бержерак" Е. Ростан, Театр ім. Євг. Вахтангова, Москва
  • Краща робота художника: Олексій Порай-Кошиць - "Чайка", Малий драматичний театр - Театр Європи, Санкт-Петербург

1.9. Лауреати 2004

1.9.1. Ляльки

  • Кращий спектакль: "Пригоди невдачливого дракона" Ляльковий театр казки, Санкт-Петербург
  • Краща робота актора: Еліна Агєєва - Еврідіка, Галатея, Дріада та ін, "Сон Фавна", театр "Ляльковий дім", Санкт-Петербург

1.10. Лауреати 2006

'Драма' - краща жіноча роль - ' Аліса Фрейндліх ' "Оскар і Рожева Дама", театр ім. Ленсовета

1.11. Лауреатів 2007 року

  • Краща робота диригента - Роберт Лютер за спектакль " Бал-маскарад "

1.12. Лауреатів 2008 року

Лауреати спеціальних премій Золотий Маски 2008


1.13. Лауреати 2009 року

1.13.1. Ляльки


1.13.2. Опера

  • Краща чоловіча роль: Олексій Марков (Іван Карамазов) - "Брати Карамазови", Маріїнський театр, Санкт-Петербург

1.14. Лауреати 2010

Вистави XVI Фестивалю "Золота Маска" відбулися в Москві з 27 березня по 15 квітня, а 16 квітня 2010 в Московському Гостиному дворі відбулася церемонія вручення премій [2].

1.14.1. Драма

  • Спектакль великої форми: "Розповіді Шукшина", Театр націй, Москва.
  • Спектакль малої форми: "Річка Потудань", Театр "Студія театрального мистецтва", Москва.
  • Робота режисера: Юрій Погребнічко / "Ля Естрада", театр "Біля будинку Станіславського", Москва.
  • Жіноча роль: Поліна Кутепова / Моллі Блум ("Улісс"), театр "Майстерня П. Фоменко", Москва.
  • Чоловіча роль: Євген Миронов / "Розповіді Шукшина", Театр націй, Москва.
  • Робота художника: Віра Мартинова, Марія Трегубова / "Opus № 7", театр "Школа драматичного мистецтва" і Лабораторія Д. Кримова, Москва.
  • Робота художника з костюмів: Вікторія Севрюкова / "Розповіді Шукшина", Театр націй, Москва.
  • Робота художника по світлу: Дамір Ісмагілов / "Річка Потудань", театр "Студія театрального мистецтва", Москва.

1.14.2. Опера


1.14.3. Оперета-мюзикл

  • Кращий спектакль: "Продюсери", Театр "Et Cetera", Москва
  • Робота диригента: Всеволод Полонський / "Шербурзькі парасольки", Дитячий музичний театр "Карамболь", Санкт-Петербург
  • Робота режисера: Дмитро Бєлов / "Продюсери", Театр "Et Cetera", Москва
  • Жіноча роль: Наталя Благих / Улла ("Продюсери"), Театр Et Cetera, Москва
  • Чоловіча роль: Єгор Дружинін / Лео Блум ("Продюсери"), Театр "Et Cetera", Москва

1.14.4. Балет і сучасний танець


1.14.5. Музичний театр

  • Робота композитора: Володимир Кобекина / "Гамлет (датська) (російська) комедія", Музичний театр ім. К.С. Станіславського і Вл.І. Немировича-Данченка, Москва
  • Робота художника: Зіновій Марголін / "Шербурзькі парасольки", Музичний театр "Карамболь", Санкт-Петербург
  • Робота художника по світлу: Олексій Хорошев / "Casting off", театр "Балет Євгена Панфілова", Перм
  • Робота художника з костюмів: Олена Степанова / "Лючія ді Ламмермур", Музичний театр ім. К.С. Станіславського і Вл.І. Немировича-Данченка, Москва

1.14.6. Ляльки

  • Кращий спектакль: "Епос про Лілікане", Театр "Тінь", Москва
  • Робота режисера: Ердені Жалцанов / "Під вічним світлом Кумалана", театр ляльок "Ульгер", Улан-Уде
  • Робота художника: Віктор Никоненко / "Мій друг Джинн", театр "Ляльковий дім", Пенза

1.14.7. Приз "За честь і гідність"

1.14.8. Спеціальні премії

Спеціальні премії журі драматичного театру

Спеціальні премії журі музичного театру

Конкурс "Експеримент"

  • "Opus № 7", Театр "Школа драматичного мистецтва" і Лабораторія Д. Кримова, Москва

Приз критики

  • "Я думаю про Вас", Фестиваль "NET" і Французький культурний центр, Москва

Приз "За підтримку театрального мистецтва Росії"

Приз за кращий зарубіжний спектакль, показаний в Росії в 2009 році


1.15. Лауреати 2011

15 квітня 2011 в Московському Гостиному дворі відбулася церемонія вручення премій [3].

1.15.1. Драма


1.15.2. Опера


1.15.3. Оперета-мюзикл


1.15.4. Балет і сучасний танець

  • Кращий балетний спектакль: "Шість танців. Маленька смерть", Музичний театр ім.К. С. Станіславського і Вл.І. Немировича-Данченка, Москва
  • Кращий спектакль сучасного танцю: "Мірліфлор", Компанія "Діалог Данс", Кострома
  • Жіноча роль: Катерина Кондаурова / Анна Кареніна - "Анна Кареніна", Маріїнський театр, Санкт-Петербург
  • Чоловіча роль: Леонід Сарафанов, "Quatro", Театральний центр на Коломенської, Санкт-Петербург
  • Робота балетмейстера-хореографа: Урі Івгі і Йохан гріб, "Пісня не про кохання", Театр "Провінційні танці", Єкатеринбург

1.15.5. Музичний театр


1.15.6. Ляльки

  • Кращий спектакль: "Ведмідь", Театр ляльок, Кострома і Творче об'єднання "Культ-проект", Москва
  • Робота художника: Емілі Валантен / "Грібуль-простак і пан Джміль", Театр ляльок, Єкатеринбург

1.15.7. Спеціальні премії

Спеціальні премії журі драматичного театру

  • Проект "Молоді режисери - дітям", РАМТ, Москва
  • Анастасія Свєтлова / Катерина Іванівна - "Катерина Іванівна", Театр ім. Ф. Волкова, Ярославль

Спеціальні премії журі музичного театру

Конкурс "Експеримент"

Приз критики

  • "Експонати", Драматичний театр, Прокоп'євськ

Приз "За внесок у розвиток театрального мистецтва"

За кращий зарубіжний спектакль, показаний в Росії в 2010 році

  • "Година, коли ми нічого не знали один про одного", Драматичний театр Граца, Австрія

1.16. Лауреати 2012

18-й фестиваль "Золота маска" проходив з 27 березня по 15 квітня 2012 року в Москві. Церемонія вручення премія відбулася на Історичною сцені Великого театру 16 квітня 2012. [4]

1.16.1. Драма


1.16.2. Ляльки

  • Спектакль: "Ймовірно, чаювання відбудеться", Театр-студія "Karlsson Haus", Санкт-Петербург
  • Робота режисера: Олександр Борок, "Дивовижна подорож кролика Едварда", Театр ляльок, Челябінськ
  • Робота художника: Захар Давидов, "Дивовижна подорож кролика Едварда", Театр ляльок, Челябінськ

1.16.3. Опера


1.16.4. Оперета-мюзикл

  • Спектакль: не присуджується
  • Робота режисера: не присуджується
  • Жіноча роль: не присуджується
  • Чоловіча роль: не присуджується

1.16.5. Балет і сучасний танець


1.16.6. Музичний театр


1.16.7. Спеціальні премії

Спеціальні премії журі драматичного театру

Спеціальні премії журі музичного театру

Конкурс "Експеримент"

Приз критики

Приз "За внесок у розвиток театрального мистецтва"

Приз "За підтримку театрального мистецтва Росії"

За кращий зарубіжний спектакль, показаний в Росії в 2011 році


Примітки

  1. Воланд і Бегемот роздали "Золоті маски" - news.ntv.ru/130394 /
  2. Лауреати премії "Золота маска" 2010 року / / Офіційний сайт премії - www.goldenmask.ru/fest.php?area=123&year=16. - 17.04.2010.
  3. Лауреати премії "Золота маска" 2011 року / / Офіційний сайт премії - goldenmask.ru / news.php? nid = 1452 & year =. - 16.04.2011.
  4. http://www.goldenmask.ru/fest.php?year=18&area=130 - www.goldenmask.ru/fest.php?year=18&area=130 18-й фестиваль "Золота маска"