Зіндерман, Хорст

Хорст Зіндерман
Horst Sindermann
Хорст Зіндерман
Прапор
Третій голова Народної палати НДР
29 жовтня 1976 - 13 листопада 1989
Попередник: Геральд Геттінген
Наступник: Гюнтер Малойда
Прапор
Третій голова Ради Міністрів НДР
3 жовтня 1973 - 29 жовтня 1976
Попередник: Віллі Штоф
Наступник: Віллі Штоф
Народження: 5 вересня 1915 ( 1915-09-05 )
Дрезден, Німецька імперія
Смерть: 20 квітня 1990 ( 1990-04-20 ) (74 роки)
Берлін, НДР
Партія: 1) КПГ
2) СЄПН
Нагороди:
OrdenMarksa.png
Президент Народної палати НДР Горст Зіндерман під час дружньої бесіди з головою СДПН Віллі Брандтом. Бонн. 1986

Хорст Зіндерман ( ньому. Horst Sindermann ; 5 вересня 1915, Дрезден, Німецька імперія - 20 квітня 1990, Берлін, НДР) - восточногерманский партійний і державний діяч, голова Ради Міністрів НДР (1973-1976), президент Народної палати НДР (1976-1989).


Біографія

Після навчання в початковій школі і реальної гімназії в 1929 Хорст Зіндерман вступив в Комуністичний союз молоді Німеччини, в 1933 був заарештований і засуджений до восьми місяців тюремного ув'язнення за участь у русі Опору націонал-соціалізму. В 1935 Зіндерман був засуджений до шести років в'язниці за готування до державній зраді і містився в концентраційних таборах Заксенхаузен і Маутхаузен до 1945.

У 1945 році Зіндерман був звільнений союзницькими військами і вступив в КПГ, а в 1946 - СЄПН. Він працював головним редактором "Зексіше Фольксцайтунг" ( ньому. Schsische Volkszeitung ) В Дрездені і "Фольксштімме" ( ньому. Volksstimme ) В Хемнице. У цей час Зіндерман був звинувачений керівництвом партії в зраді за часів націонал-соціалізму, однак йому вдалося встояти. Незабаром в 1950 він був призначений головним редактором газети "Фрайхайт" ( ньому. Freiheit ) В Галле, де він пропрацював до 1953.

З 1963 по 1971 роки Зіндерман займав пост першого секретаря окружного комітету СЄПН в Галле, в 1963-1989 роках - депутат Народної палати НДР. З 1971 по 1973 роки він працював на посаді заступника прем'єр-міністра НДР. Кандидат у члени Політбюро ЦК СЄПН в 1963-67. Член Політбюро ЦК СЄПН в 1967-89.

3 жовтня 1973 Народна палата обрала Хорста Зіндермана головою Ради міністрів НДР, його попередник Віллі Штоф був призначений головою Державної ради. В 1976 за вказівкою Еріха Хонеккера Зіндерман був зміщений з цієї посади за надмірно ліберальну економічну політику, а Віллі Штоф знову зайняв пост голови Ради міністрів. Це сталося на установчому засіданні Народної палати 29 жовтня 1976 року, на якому сам Еріх Хонеккер був обраний головою Державної ради, Штоф - головою Ради міністрів, а Зіндерман - президентом Народної палати. Займаючи цю посаду з 1976 по 1989 роки, Хорст Зіндерман номінально був третьою особою країни, проте мав дуже обмеженим впливом на політичне життя.

У 1989 році після падіння Берлінської стіни Хорст Зіндерман був виключений з СЄПН і якийсь час провів у попередньому ув'язненні, проте до пред'явлення обвинувачення справа не дійшла. Незабаром після свого звільнення Зіндерман помер.