Кей, Анрі

Анрі Кей

Анрі Кей ( фр. Henri Queuille ), ( 31 березня 1884, Невік, Коррез, Франція - 15 червня 1970). Французький державний і політичний діяч. Радикал. Відомий політик в Третьою і Четвертою Республіках. Після другої світової війни, він тричі обіймав пост прем'єр-міністра Франції. Міністр сільського господарства Франції з 14 червня 1924 по 17 квітня 1925, з 19 липня 1926 по 11 листопада 1928, з 21 лютого по 2 березня 1930, з 18 грудня 1932 по 8 листопада 1934 і з 10 квітня 1938 по 21 березня 1940. Міністр охорони здоров'я Франції з 13 грудня 1930 по 27 січня 1931 і з 8 листопада 1934 по 1 червня 1935. Міністр пошти, телеграфів і телефонів з 3 червня по 18 грудня 1932. Міністр громадських робіт Франції з 22 червня 1937 по 13 березня 1938. Міністр поставок з 21 березня по 16 червня 1940. Державний міністр Франції з 26 липня по 5 вересня 1948 і з по. Міністр громадських робіт, транспорту та туризму з 5 по 11 вересня 1948. Прем'єр-міністр Франції з 11 вересня 1948 по 28 жовтня 1949, з 2 по 12 липня 1950 і з 10 березня по 11 серпня 1951. Міністр фінансів та економічних справ Франції з 11 вересня 1948 по 12 січня 1949. Віце-голова Ради Міністрів Франції з 28 жовтня 1949 по 2 липня 1950 і з 20 січня 1952 по 19 червня 1954. Міністр внутрішніх справ Франції з 7 лютого 1950 по 11 серпня 1951.

Він був сином дворянки, двічі нащадок короля Єрусалимського Жана де Брієнні.


1. Уряди Кея

1.1. Перше міністерство ( 11 вересня 1948 - 28 жовтня 1949)


1.1.1. Зміни

  • 12 січня 1949 - Моріс Пецш успадковує Кею як міністр фінансів і економічних справ;
  • 13 лютого 1949 - Робер Лекур успадковує Марі як віце-голова Ради Міністрів і міністр юстиції.

1.2. Друге міністерство Кея ( 2 - 12 липня 1950)


1.3. Третє міністерство ( 10 березня - 11 серпня 1951)

Попередник:
Робер Шуман
Прем'єр-міністр Франції
11 вересня 1948 - 6 жовтня 1949
Наступник:
Жюль Мок
Попередник:
Жорж Бідо
Прем'єр-міністр Франції
2 - 12 липня 1950
Наступник:
Рене Плевен
Попередник:
Рене Плевен
Прем'єр-міністр Франції
10 березня - 10 липня 1951
Наступник:
Рене Плевен
Перегляд цього шаблону Глави урядів Франції
Реставрація Бурбонів Прапор Французької Республіки
Липнева монархія
Друга республіка
Друга імперія
Третя Республіка

Трюшю Тьєр Дюфор А. де Брольи Сіссе Бюффе Дюфор Симон А. де Брольи Рошбуе Дюфор Ваддінгтон Фрейсіне Феррі Гамбетта Фрейсіне Дюклерк Фальері Феррі Бріссон Фрейсіне Гобл Рувье Тірар Флоке Тірар Фрейсіне Лубе Рибо Дюпюї Казимир-Пер'є Дюпюї Рибо Буржуа Мелен Бріссон Дюпюї Вальдек-Руссо Комб Рувье Сарра Клемансо Бріан Моніс Кайо Пуанкаре Бріан Барту Думерг Рибо Вівіані Бріан Рибо Пенлеве Клемансо Мільєран Лейг Бріан Пуанкаре Франсуа-Марсалу Ерріо Пенлеве Бріан Ерріо Пуанкаре Бріан Тардье Шота Тардье Стег Лаваль Тардье Ерріо Поль-Бонкур Даладьє Сарра Шота Даладьє Думерг Фланден Буіссон Лаваль Сарра Блюм Шота Блюм Даладьє Рейно Петен

Режим Віші
Тимчасовий уряд
Четверта Республіка
П'ята Республіка