Клейгельс, Микола Васильович

Микола Васильович Клейгельс
Klejgels.jpg
Дата народження

1850 ( 1850 )

Місце народження

Російська імперія Санкт-Петербург

Дата смерті

1916 ( 1916 )

Місце смерті

Російська імперія Петроград

Належність

Flag of Russia.svg Російська імперія

Рід військ

армійська кавалерія

Роки служби

1866 - 1905

Звання

генерал від кавалерії

Частина

лейб-гвардії Драгунський полк

Битви / війни

російсько-турецька війна 1877-78

Нагороди та премії

ордени: св.Володимира 4-го ступеня з мечами та бантом
св.Анни 2-го ступеня з мечами
св.Станіслава 1-го ступеня
св.Анни 1-го ступеня
св.Володимира 2-го ступеня
Білого Орла
св.Олександра Невського

У відставці

19 жовтня 1905

Микола Васильович Клейгельс ( 25 листопада 1850 - 20 липня 1916, санаторій Рауха, поблизу Іматри, Велике князівство Фінляндське) - російський військовий і державний діяч, генерал-ад'ютант ( 1903), генерал від кавалерії ( 18 квітня 1910).

Виходець із сім'ї остзейских дворян.

Він завжди тримав себе з усвідомленням своєї краси, і саме краси гренадерської, пов'язаної із зовнішнім величчю.

- Вітте С.Ю. 1894-окт. 1905: Царювання Миколи Другого - I, глава 41 (23) / / Спогади. - М .: Соцекгіз, 1960. - Т. 2. - С. 339. - 75000 екз.

Закінчив Павловський кадетський корпус і Миколаївське кавалерійського училища в Санкт-Петербурзі ( 1868). Служив у лейб-гвардії драгунського полку.

Учасник російсько-турецької війни 1877-1878. Служив під керівництвом І. В. Гурко, при якому після закінчення бойових дій перебував на посаді ад'ютанта. Брав участь у боях під Плевной, в битві при Гірському Дубняк.

1881 - 1888 - прикомандирований до Учбовому кавалерійському ескадрону. Завідував інструкторським відділом офіцерської кавалерійської школи, а також був головою ескадронного суду, начальником відділу верхової їзди і виїздки коней.

13 лютого 1888 - 6 грудня 1895 - Варшавський обер-поліцмейстер.

6 грудня 1895 - 24 грудня 1903 - петербурзький градоначальник. Під час його управління завершено будівництво Політехнічного інституту ( 1901), повивального клінічного інституту.

24 грудня 1904 - 17 жовтня 1905 - Київський, Подільський і Волинський генерал-губернатор і командувач військами Київського військового округу;

З 19 жовтня 1905 у відставці.

Похований на Новодівичому кладовищі, Санкт-Петербург.