Кубок Росії з футболу 1992/1993

Перший розіграш Кубка Росії з футболу проводився з 2 травня 1992 року по 13 червня 1993. Володарем трофею стало московське "Торпедо".

У Кубку Росії грали і провели свої фактичні матчі тільки клуби, що пройшли ліцензування і допущені ПФЛ до ігор чемпіонату країни. Команди "Башсельмаш" (Нефтекамськ) і ЕОМ (Розівка), учасники попередньої першості 1991 року, не отримали ліцензії ПФЛ. Команди "Маккабі" (Москва) і "Олімпія" (Кірово-Чепецк) також не були допущені до змагань ПФЛ. Команда "Зоря" (Калуга) перетворена в "Турбостроітель", "Прапор" (Арзамас) перетворена в "Торпедо". На момент жеребкування їх доля була не визначена, і в сітці Кубка обидва клуби записані в різних парах під різними назвами. Всі недопущені команди були зняті з ігор Кубка Росії, а їх суперники отримали технічні перемоги.

Також з 115 команд другої ліги 6 команд: "Ритм" (Білгород), "Ротор"-д (Волгоград), "Текстильник"-д (Камишин), "Мосенерго" (Москва), "Ангара" (Богучани) і "Політехнік-92" ( Барнаул) на момент жеребкування Кубка відмовилися в ньому грати.


1. 1/512 фіналу

02.05.1992
Башсельмаш (Нефтекамськ) -: + Нафтохімік (Нижньокамськ)


02.05.1992
Гірник (Грамотеіно) 0:1 Зоря (Ленінськ-Кузнецький)


02.05.1992
Зоря (Кротовка) 3:1 Зеніт (Пенза)


02.05.1992
Зеніт (Челябінськ) 5:0 Металург (Новотроїцьк)


02.05.1992
Прапор (Арзамас) -: + Азамат (Чебоксари)


02.05.1992
Ідель (Казань) 1:2 Газовик (Іжевськ)

02.05.1992
Іртиш (Омськ) +: - Динамо (Якутськ)


02.05.1992
КАЦ-Скіф (Набережні Човни) 4:1 Торпедо-УДГУ (Іжевськ)


02.05.1992
Кузбас (Кемерово) 2:1 Томь (Томськ)


02.05.1992
МГУ (Саранськ) +: - ЕОМ (Розівка)

02.05.1992
Металург (Магнітогорськ) 1:0 Автоприлад (Жовтневий)


02.05.1992
Нафтовик (Урай) -: + Аган (Райдужний)


02.05.1992
Селенга (Улан-Уде) 2:1 д.р. Алекс (Ангарськ)


02.05.1992
Скат-5с (Єлабуга) 2:0 Електрон (Вятскиє Поляни)


02.05.1992
Содовик (Стерлітамак) 2:1 Газовик (Оренбург)


02.05.1992
Спартак (Горно-Алтайськ) 3:1 Прогрес (Бійськ)


02.05.1992
Торпедо (Арзамас) +: - Олімпія (Кірово-Чепецк)

02.05.1992
Торпедо (Павлово) 2:1 Текстильник (Ішеєвка)


02.05.1992
Торпедо (Рубцовськ) 1:0 Динамо (Кемерово)


02.05.1992
Хімік (Дзержинськ) +: - Сибір (Курган)


02.05.1992
Шахтар (Артем) 1:1 д.р., пен. 2:3 Металург (Алдан)


02.05.1992
Енергія (Чайковський) 3:0 Гірник (Качканар)

2. 1/256 фіналу

Команда з Санкт-Петербурга "Біосвязь-Студент", яка перемогла в 1/256 фіналу і минула далі, в іграх 1/128 фіналу перейменована в "Галакс".

15.04.1992
СКА (Ростов-на-Дону) 1:0 Ростсільмаш (Ростов-на-Дону) дубль


17.04.1992
Прогрес (Черняховськ) 0:1 д.р. Балтика (Калінінград)


18.04.1992
Анжі (Махачкала) 5:0 Вайнах (Шалі)

18.04.1992
Астратекс (Астрахань) 2:1 Каспій (Каспійськ)


18.04.1992
Бештау (Лермонтов) 2:3 Локомотив (Мінеральні Води)


18.04.1992
Валігура (Астрахань) +: - Альтаїр-Хеллінг (Дербент)


18.04.1992
Вилучення (Вишній Волочек) 1:0 Супутник (Кимри)


18.04.1992
Вимпел (Рибінськ) 1:1 д.р., пен. 4:3 Булат (Череповець)


18.04.1992
Динамо (Брянськ) 2:0 Авангард (Курськ)


18.04.1992
Динамо (Москва) дубль 3:0 Ока (Коломна)


18.04.1992
Динамо-2 (Москва) +: - Маккабі (Москва)


18.04.1992
Дружба (Будьонівськ) 0:2 д.р. Кавказкабель (Прохолодний)


18.04.1992
Зірка-Русь (Городище) +: - Спартак (Тамбов)


18.04.1992
Звольма-Спартак (Кострома) 1:0 Волжанін (Кінешма)


18.04.1992
Іргіз (Балаково) 1:0 д.р. Авангард (Камишин)


18.04.1992
Іскра (Новоолександрівськ) 2:1 Вінець (Гулькевичі)


18.04.1992
Іскра (Смоленськ) 3:0 Машинобудівник (Псков)


18.04.1992
Кінотавр (Подольськ) 2:3 ЦСКА (Москва) дубль

18.04.1992
Локомотив (Москва) дубль 1:5 Спартак (Москва) дубль


18.04.1992
Локомотив (Санкт-Петербург) 0:2 Біосвязь-Студент (Санкт-Петербург)


18.04.1992
Машук (П'ятигорськ) 0:2 д.р. Динамо (Изобильний)

18.04.1992
Металург (Червоний Сулін) 0:1 Шахтар (Шахти)


18.04.1992
Нива (Слов'янськ-на-Кубані) +: - Колос (Краснодар)


18.04.1992
Сатурн (Раменське) 1:0 Торпедо (Митищі)


18.04.1992
Зміна-Сатурн (Санкт-Петербург) 3:1 Космос-Кіровець (Санкт-Петербург)


18.04.1992
Старт (Єйськ) +: - Торпедо (Адлер)


18.04.1992
Торгмаш (Люберці) 2:0 Інтеррос (Московський)


18.04.1992
Трестар (Останкіно) 0:2 Хитрі лисиці (Орєхово-Зуєво)


18.04.1992
Апекс (Гатчина) +: - Карелія (Петрозаводськ)


18.04.1992
Пеле (Москва) +: - [1] Зоря (Калуга)

18.04.1992
ТРАСКО (Москва) 2:1 Пресня (Москва)


18.04.1992
Хімік (Белореченск) 2:2 д.р., пен. 4:3 Кубань (Бараніковскій)


18.04.1992
Ерзу (Грозний) 3:0 Урарту (Грозний)


18.04.1992
Еталон (Баксан) 1:2 Автодор-Олаф (Владикавказ)


19.04.1992
Спартак (Орел) 0:3 Арсенал (Тула)


19.04.1992
Титан (Реутов) 3:0 Авангард (Коломна)


19.04.1992
Торпедо (Москва) дубль 1:1 д.р., пен. 1:3 Турбостроітель (Калуга)


19.04.1992
ЦСКА-2 (Москва) 6:1 Агтала (Москва)

23.05.1992
Аган (Райдужний) +: - Іртиш (Омськ)


23.05.1992
Азамат (Чебоксари) 2:0 Торпедо (Павлово)


23.05.1992
Газовик (Іжевськ) 3:0 Хімік (Дзержинськ)


23.05.1992
Зоря (Кротовка) 3:2 Торпедо (Арзамас)


23.05.1992
Зоря (Ленінськ-Кузнецький) 0:1 Уралець (Нижній Тагіл)


23.05.1992
Металург (Алдан) +: - Амур (Комсомольськ-на-Амурі)


23.05.1992
Металург (Красноярськ) 3:0 Кузбас (Кемерово)


23.05.1992
Металург (Магнітогорськ) 2:0 Содовик (Стерлітамак)


23.05.1992
Нафтохімік (Нижньокамськ) +: - Зеніт (Челябінськ)


23.05.1992
Скат-5с (Єлабуга) 0:1 КАЦ-Скіф (Набережні Човни)

23.05.1992
Спартак (Горно-Алтайськ) 1:0 Торпедо (Рубцовськ)


23.05.1992
Торпедо (Міасс) 4:0 МГУ (Саранськ)

23.05.1992
Чкаловець-ФоКуМіС (Новосибірськ) 1:0 Селенга (Улан-Уде)


23.05.1992
Енергія (Чайковський) +: - Дружба (Йошкар-Ола)

3. 1/128 фіналу

01.05.1992
СКА (Ростов-на-Дону) 0:0 д.р., пен. 6:5 Хімік (Белореченск)


01.05.1992
Зміна-Сатурн (Санкт-Петербург) 1:0 д.р. Апекс (Гатчина)


01.05.1992
Спартак (Москва) дубль 5:2 ЦСКА-2 (Москва)


01.05.1992
Шахтар (Шахти) -: + [2] Арсенал (Тула)


02.05.1992
Анжі (Махачкала) 2:0 Ерзу (Грозний)

02.05.1992
Атоммаш (Волгодонськ) +: - Динамо (Брянськ)


02.05.1992
Балтика (Калінінград) 2:1 Галакс (Санкт-Петербург)


02.05.1992
Валігура (Астрахань) 2:0 Астратекс (Астрахань)


02.05.1992
Вимпел (Рибінськ) 0:1 Динамо (Москва) дубль


02.05.1992
Динамо (Изобильний) 1:1 д.р., пен. 3:0 Автодор-Олаф (Владикавказ)


02.05.1992
Зірка-Русь (Городище) 2:1 Іргіз (Балаково)


02.05.1992
Звольма-Спартак (Кострома) 1:0 д.р. Вилучення (Вишній Волочек)


02.05.1992
Іскра (Смоленськ) 3:0 Торгмаш (Люберці)


02.05.1992
Кавказкабель (Прохолодний) +: - Уралан (Еліста)


02.05.1992
Локомотив (Мінеральні Води) 3:2 д.р. Шерстянік (Невиномиск)


02.05.1992
Сатурн (Раменське) 0:2 Титан (Реутов)


02.05.1992
Старт (Єйськ) 2:0 Нива (Слов'янськ-на-Кубані)


02.05.1992
Торпедо (Армавір) 0:1 Іскра (Новоолександрівськ)


02.05.1992
Турбостроітель (Калуга) 0:3 Пеле (Москва)


02.05.1992
Хитрі лисиці (Орєхово-Зуєво) 2:0 Динамо-2 (Москва)


02.05.1992
ЦСКА (Москва) дубль 0:1 ТРАСКО (Москва)


13.06.1992
Аган (Райдужний) +: - Локомотив (Чита)


13.06.1992
Азамат (Чебоксари) 2:1 Лада (Димитровград)


13.06.1992
Амур (Благовєщенськ) 4:0 Металург (Красноярськ)


13.06.1992
Газовик (Іжевськ) 2:1 Рубін-ТАН (Казань)


13.06.1992
Динамо (Кіров) 3:2 Металург (Магнітогорськ)


13.06.1992
Зірка-Юніс-Сиб (Іркутськ) 3:2 Чкаловець-ФоКуМіС (Новосибірськ)


13.06.1992
Зеніт (Іжевськ) 2:1 Зоря (Кротовка)


13.06.1992
КАЦ-Скіф (Набережні Човни) 3:4 д.р. КамАЗ (Набережні Човни)

13.06.1992
Лада (Тольятті) 2:1 Торпедо (Міасс)


13.06.1992
Металург (Алдан) +: - Луч (Владивосток)


13.06.1992
Металург (Новокузнецьк) 1:2 Спартак (Горно-Алтайськ)


13.06.1992
Нафтохімік (Нижньокамськ) 7:0 Гастелло (Уфа)


13.06.1992
Сахалін (Південно-Сахалінськ) 1:0 СКА (Хабаровськ)


13.06.1992
Уралець (Нижній Тагіл) 2:0 Динамо (Барнаул)


13.06.1992
Енергія (Чайковський) 1:1 д.р., пен. 5:6 Зірка (Перм)

4. 1/64 фіналу

13.06.1992
Арсенал (Тула) 2:1 АПК (Азов)


13.06.1992
Балтика (Калінінград) 2:1 Тріон-Волга (Твер)


13.06.1992
Динамо (Изобильний) 3:0 Спартак (Нальчик)


13.06.1992
Динамо (Москва) дубль 0:2 Динамо (Вологда)


13.06.1992
Жемчужина-Амерус Ентерпрайзіс (Сочі) 3:0 СКА (Ростов-на-Дону)


13.06.1992
Іскра (Новоолександрівськ) 0:1 Дружба (Майкоп)


13.06.1992
Кавказкабель (Прохолодний) 2:0 Гекріс (Новоросійськ)


13.06.1992
Локомотив (Мінеральні Води) 4:2 д.р. Асмарал (Кисловодськ)

13.06.1992
Нарт (Черкеськ) 1:2 Валігура (Астрахань)


13.06.1992
Прометей-Динамо (Санкт-Петербург) 0:1 д.р. Зміна-Сатурн (Санкт-Петербург)


13.06.1992
Спартак (Анапа) 3:1 Старт (Єйськ)


13.06.1992
Спартак (Москва) дубль 5:1 Сокіл (Саратов)


13.06.1992
Текстильник (Іваново) 2:1 Звольма-Спартак (Кострома)


13.06.1992
Терек (Грозний) 5:3 Анжі (Махачкала)

13.06.1992
Титан (Реутов) -: + [3] Світлотехніка (Саранськ)


13.06.1992
Торпедо (Володимир) 2:1 Іскра (Смоленськ)


13.06.1992
Торпедо (Волжський) 3:2 Зірка-Русь (Городище)


13.06.1992
Торпедо (Таганрог) 1:0 Атоммаш (Волгодонськ)


13.06.1992
Пеле (Москва) 1:1 д.р., пен. 3:2 Енергомаш (Білгород)


13.06.1992
ТРАСКО (Москва) 0:3 Металург (Липецьк)


13.06.1992
Хитрі лисиці (Орєхово-Зуєво) 2:1 Торпедо (Рязань)


04.07.1992
Нафтохімік (Нижньокамськ) 2:2 д.р., пен. 7:6 Азамат (Чебоксари)


23.07.1992
Аган (Райдужний) +: - Амур (Благовєщенськ)


23.07.1992
Зірка (Перм) 2:2 д.р., пен. 7:6 Зеніт (Іжевськ)


23.07.1992
КамАЗ (Набережні Човни) 5:2 Газовик (Іжевськ)


23.07.1992
Лада (Тольятті) 5:1 Динамо (Кіров)


23.07.1992
Металург (Алдан) +: - Сахалін (Південно-Сахалінськ)


23.07.1992
Спартак (Горно-Алтайськ) 0:0 д.р., пен. 14:15 Зірка-Юніс-Сиб (Іркутськ)


23.07.1992
Уралець (Нижній Тагіл) 2:1 Динамо-Газовик (Тюмень)

5. 1/32 фіналу

23.07.1992
Арсенал (Тула) 2:0 Пеле (Москва)


23.07.1992
Балтика (Калінінград) 0:1 Зміна-Сатурн (Санкт-Петербург)


23.07.1992
Валігура (Астрахань) +: - Динамо (Изобильний)


23.07.1992
Динамо (Вологда) 1:2 Текстильник (Іваново)


23.07.1992
Дружба (Майкоп) 1:0 Жемчужина-Амерус Ентерпрайзіс (Сочі)


23.07.1992
Кавказкабель (Прохолодний) 1:0 Спартак (Анапа)


23.07.1992
Локомотив (Мінеральні Води) 2:4 Терек (Грозний)


23.07.1992
Металург (Липецьк) 2:3 д.р. Торпедо (Волжський)


23.07.1992
Світлотехніка (Саранськ) 2:1 Хитрі лисиці (Орєхово-Зуєво)


25.07.1992
Зеніт (Санкт-Петербург) 3:0 Торпедо (Володимир)


25.07.1992
Кубань (Краснодар) 2:3 Торпедо (Таганрог)


22.08.1992
Крила Рад (Самара) 0:3 Спартак (Москва) дубль


27.08.1992
Зірка-Юніс-Сиб (Іркутськ) 0:0 д.р., пен. 4:5 Уралець (Нижній Тагіл)


27.08.1992
КамАЗ (Набережні Човни) 7:1 Зірка (Перм)


27.08.1992
Металург (Алдан) +: - Аган (Райдужний)


27.08.1992
Нафтохімік (Нижньокамськ) 3:0 Лада (Тольятті)

6. 1/16 фіналу

07.10.1992
Арсенал (Тула) 0:1 Торпедо (Москва)


07.10.1992
Динамо (Москва) 3:0 КамАЗ (Набережні Човни)


07.10.1992
Динамо (Ставрополь) 1:0 Валігура (Астрахань)


07.10.1992
Дружба (Майкоп) 0:0 д.р., пен. 4:2 Спартак (Владикавказ)


07.10.1992
Локомотив (Нижній Новгород) 2:0 Нафтохімік (Нижньокамськ)


07.10.1992
Океан (Находка) 1:0 Металург (Алдан)


07.10.1992
Ростсільмаш (Ростов-на-Дону) +: - Кавказкабель (Прохолодний)


07.10.1992
Світлотехніка (Саранськ) 2:1 Асмарал (Москва)


07.10.1992
Зміна-Сатурн (Санкт-Петербург) 1:2 ЦСКА (Москва)


07.10.1992
Спартак-дубль (Москва) 0:1 Локомотив (Москва)


07.10.1992
Текстильник (Іваново) 1:2 Шинник (Ярославль)


07.10.1992
Терек (Грозний) +: - Спартак (Москва)
Побоюючись за безпеку команди (див. Перша чеченська війна), керівництво "Спартака" прийняло рішення не їхати на матч у Грозний. Начальник спортивного товариства "Спартак" Микола Старостін перед засіданням КДК РФС пропонував перенести матч на нейтральне поле і взяти на себе всі витрати. Однак клубу зарахували поразку, але, всупереч регламенту, не стали дискваліфікувати на наступний розіграш Кубка [4].


07.10.1992
Торпедо (Волжський) 2:0 Ротор (Волгоград)


07.10.1992
Торпедо (Таганрог) 0:1 Текстильник (Камишин)


07.10.1992
Уралець (Нижній Тагіл) 2:3 д.р. Уралмаш (Єкатеринбург)


07.10.1992
Факел (Воронеж) 4:1 Зеніт (Санкт-Петербург)

7. 1/8 фіналу

14.11.1992
Дружба (Майкоп) 4:0 Ростсільмаш (Ростов-на-Дону)


14.11.1992
Локомотив (Москва) 1:2 Торпедо (Волжський)


14.11.1992
Локомотив (Нижній Новгород) 0:1 Динамо (Москва)


14.11.1992
Світлотехніка (Саранськ) 4:2 Факел (Воронеж)


14.11.1992
Текстильник (Камишин) 1:3 Торпедо (Москва)


14.11.1992
Терек (Грозний) 0:1 Динамо (Ставрополь)


14.11.1992
Уралмаш (Єкатеринбург) 8:0 Океан (Находка)


14.11.1992
ЦСКА (Москва) 5:1 Шинник (Ярославль)

8. 1/4 фіналу

19.02.1993
ЦСКА (Москва) 3:0 Світлотехніка (Саранськ)


16.03.1993
Динамо (Москва) 3:0 Уралмаш (Єкатеринбург)


16.03.1993
Динамо (Ставрополь) 0:3 Дружба (Майкоп)


16.03.1993
Торпедо (Москва) 0:0 д.р., пен. 8:7 Торпедо (Волжський)

9. 1/2 фіналу

27.05.1993
Торпедо (Москва) 1:0 Дружба (Майкоп)


27.05.1993
ЦСКА (Москва) 1:0 Динамо (Москва)

10. Фінал

13 червня, 1993
Торпедо (Москва) 1:1 д.р., пен. 5:3
[1]
ЦСКА (Москва)
М. Савичев 7 ' Голи І. Файзулін 18 '
Стадіон: Стадіон "Лужники", Москва
Глядачів: 20 000 Суддя: С. Хусаїнов ( Москва)

Торпедо: Подшивалов (к), Філімонов, Чельцов, Афанасьєв, Ульянов, Шустиков, ( Чумаченко 48 '), Путілін, ( Новгородов 70 '), Ареф'єв, М. Савичев, ( Паземов, 109 '), Чугайнов, Прокопенко
Головний тренер: Юрій Миронов
ЦСКА: Плотніков, Гущин, ( Масалітін 101 '), Колотовкін (к), Машкарін, Малюков, Мамчур, Іванов, ( Мінько 63 '), Карсак, Антонович, Сергєєв, ( Дудник 83 '), Файзулін
Головний тренер: Геннадій Костилєв

Серія пенальті:
Афанасьєв: Забитий
Новгородов: Забитий
Паземов: Забитий
Ареф'єв: Забитий
Ульянов: Забитий
5-3 Антонович: Промах
Дудник: Забитий
Мінько: Забитий
Мамчур: Забитий
Володар Кубка Росії
1992-93
"Торпедо" (Москва)

Примітки

  1. команда "Зоря" (Калуга) вибула з ПФЛ
  2. Гра була зіграна, але через порушення регламенту змагань результат матчу був анульований і команді "Шахтар" (Шахти) було зараховано технічну поразку.
  3. Гра була зіграна, але через порушення регламенту змагань результат матчу був анульований і команді "Титан" (Реутов) було зараховано технічну поразку
  4. "Спартак" Москва. Офіційна історія 1922-2002. - С. 411. - ISBN 5-902215-01-3