Кубок Росії з футболу 2005/2006

Кубок Росії з футболу сезону 2005/2006 - проводився серед команд нелюбітельскіх футбольних клубів прем'єр-ліги, першого і другого дивізіонів. Володарем Кубка 2005-2006 став клуб ЦСКА Москва, переміг у фіналі "Спартак" Москва (3:0). ЦСКА другий рік поспіль завойовує цей трофей і втретє у своїй історії.

Найбільшого успіху серед клубів першого дивізіону домігся "Луч-Енергія" Владивосток в 1/8 фіналу поступився майбутньому фіналісту Кубка - московському "Спартаку" ( "Локомотив" Чита, клуб першого дивізіону в 2005 році, також вийшов в 1/8 фіналу, проте, втративши професійного статусу був виключений з подальшої участі у розіграші). Найбільшого успіху серед клубів другого дивізіону домігся "Спартак" Кострома - почавши свої виступи з 1/256 фіналу клуб досяг 1/8 фіналу, де поступився майбутньому володарю Кубка - московському ЦСКА.


1. Регламент

1.1. Учасники

До змагання були допущені:

1.2. Етапи змагання

  • перший етап - з 1/512 по 1/16 фіналу включно;
  • другий етап - з 1/8 фіналу за фінальний матч включно.
  • матчі з 1/512 по 1/32 фіналу включно проходили в 2005 році;
  • матчі з 1/16 по фінальний матч включно проходили у 2006 році.

1.2.1. Перший етап

Переможці пар визначаються за підсумками одного матчу. На даному етапі виявляються 11 команд другого дивізіону, які продовжать боротьбу в матчах 1/32 фіналу, де до них приєднаються 21 команди першого дивізіону. Господарі матчу 1/32 фіналу є команди другого дивізіону.

1.2.2. Другий етап

З 1/16 фіналу участь у змаганнях беруть 16 команд Прем'єр-ліги, розподілені по сітці Кубка Росії з футболу жеребом. Переможці пари визначаються за результатами двох зустрічей, на своєму полі і полі суперника, переможцем вважається команда, яка заб'є більше загальне число голів у двох матчах. Якщо в двох матчах обидві команди заб'ють рівне число голів, то в наступне коло виходить команда, що забила більше голів на чужому полі. Якщо дана процедура до вирішення не приведе, тобто якщо обидві команди заб'ють рівне число голів дому та рівне число голів на виїзді, то після закінчення другого матчу призначається додатковий час (два додаткові тайми по 15 хвилин кожен без перерви). Якщо протягом додаткового часу обидві команди заб'ють рівне число голів, то кожен гол, забитий на чужому полі, вважатиметься за два (тобто до наступного кола виходить команда-гість). Якщо протягом додаткового часу голи не будуть забиті, то команда, яка виходить у наступне коло, визначається за допомогою ударів з 11-метрової позначки.


2. Календар і результати матчів

2.1. 1/512 фіналу

17 квітня

"Локомотив" Нижній Новгород - "Волга" Нижній Новгород 0:0 (0:0) / 0:3 пен.
"Сатурн" Набережні Челни - "Лада-СОК" Димитровград 0:1 (0:0)
"Содовик" Стерлітамак - "Металург-метизниками" Магнітогорськ 0:0 (0:0) / 4:3 пен.

2.2. 1/256 фіналу

20 квітня

"Суднобудівник" Астрахань - "Ротор-2" Волгоград 1:2 (0:1)
"Текстильник" Камишин - "Торпедо" Волзький 0:2 (0:0)
СКА Ростов-на-Дону - ФК "Краснодар-2000" 0:0 (0:0) / 7:6 пен.
ФК "Сочі-04" - "Дружба" Майкоп 2:2 (1:0) / 0:1 д.р.
"Автодор" Владикавказ - "Ангушт" Назрань 1:1 (0:0) / 2:4 пен.

22 квітня

ФК "Смоленськ" - ФК "Псков-2000" 2:0 (0:0)
"Спартак" Щелково - ФК "Реутов" 1:0 (1:0)
"Спортакадемклуб" Москва - "Спартак" Кострома 0:2 (0:2)
"Волга" Тверь - "Вилучення-Ратмір" Вишній Волочек 1:0 (0:0)
"Динамо" Вологда - "Шексна" Череповець 1:2 (0:0)
"Торпедо" Володимир - "Текстильник-Телеком" Іваново 1:0 (0:0)
"Нара-Десна" Наро-Фомінськ - "Пресня" Москва 2:2 (2:1) / 4:5 пен.
"Локомотив-М" Серпухов - "Локомотив" Калуга 1:1 (0:1) / 1:1 д.р. / 4:5 пен.
"Ніка" Москва - "Титан" Москва 2:0 (1:0)
ФК "Єлець" - "Дон" Новомосковськ 2:0 (1:0)
"Салют-Енергія" Білгород - "Локомотив" Ліски 1:2 (1:1)
"Спартак-МЖК" Рязань - "Рязань-Агрокомплект" Рязань 0:3 (0:0)
"Спартак" Лохвиця - "Сатурн" Егорьевск 0:2 (0:1)
"Спартак" Тамбов - "Іскра" Енгельс 2:1 (1:0)
"Мордовія" Саранськ - "Зеніт" Пенза 1:0 (1:0)
"Шахтар" Прокоп'євськ - "Зоря" Ленінськ-Кузнецький 1:1 (0:0) / 0:1 д.р.

23 квітня

"Іртиш-1946" Омськ - "Динамо" Барнаул 0:2 (0:1)
"Кузбас-Динамо" Кемерово - "Чкаловець" Новосибірськ 0:0 (0:0) / 0:3 пен.

24 квітня

"Рубін-2" Казань - "Нафтохімік" Нижньокамськ 2:1 (2:0)
"Лада-СОК" Димитровград - "Лада" Тольятті 1:2 (0:1)
"Алнас" Альметьївськ - "Нафтовик" Уфа 0:0 (0:0) / 2:3 пен.

25 квітня

"Волга" Нижній Новгород - "Енергетик" Урень 0:1 (0:1)
"Газовик-Газпром" Іжевськ - "Динамо" Кіров 2:0 (2:0)
"Газовик" Оренбург - "Носта" Новотроїцьк 0:0 (0:0) / 0:2 д.р.
"Уралец" Нижній Тагіл - "Тобол" Курган 2:0 (1:0)
"Зеніт" Челябінськ - "Содовик" Стерлітамак 0:2 (0:0)

2.3. 1/128 фіналу

23 квітня

"Океан" Знахідка - "Зміна" Комсомольськ-на-Амурі 2:0 (1:0)

30 квітня

"Торпедо" Волзький - "Ротор-2" Волгоград 1:3 (0:3)
"Олімпія" Волгоград - СКА Ростов-на-Дону 1:0 (0:0)
"Дружба" Майкоп - "Спартак-УДП" Анапа 1:2 (1:2)
"Ангушт" Назрань - "Машук-КМВ" П'ятигорськ 1:1 (1:0) / 0:1 д.р.

3 травня

"Зоря" Ленінськ-Кузнецький - "Динамо" Барнаул 0:5 (0:3)
"Чкаловець" Новосибірськ - "Металург" Красноярськ 3:0 (1:0)
"Зірка" Іркутськ - "Сибіряк" Братськ 2:0 (1:0)

15 травня

"Балтика" Калінінград - ФК "Смоленськ" 5:0 (2:0)
"Спартак" Кострома - "Спартак" Щелково 0:0 (0:0) / 1:0 д.р.
"Зеніт-2" Санкт-Петербург - "Волга" Тверь 0:1 (0:1)
"Шексна" Череповець - "Торпедо" Володимир 0:1 (0:0)
"Пресня" Москва - "Арсенал" Тула 1:0 (1:0)
"Локомотив" Калуга - "Витязь" Подольськ 2:4 (1:2)
"Лобня-Алла" Лобня - "Ніка" Москва 1:0 (1:0)
"Локомотив" Ліски - ФК "Єлець" 1:1 (0:0) / 0:1 д.р.
"Сатурн" Егорьевск - "Рязань-Агрокомплект" Рязань 3:1 (2:1)
"Мордовія" Саранськ - "Спартак" Тамбов 3:1 (1:0)
"Енергетик" Урень - "Газовик-Газпром" Іжевськ 2:0 (1:0)
"Лада" Тольятті - "Рубін-2" Казань 4:0 (1:0)
"Носта" Новотроїцьк - "Нафтовик" Уфа 2:1 (1:1)
"Содовик" Стерлітамак - "Уралец" Нижній Тагіл 3:1 (2:0)

2.4. 1/64 фіналу

15 травня

"Ротор-2" Волгоград - "Олімпія" Волгоград 0:1 (0:0)

16 травня

"Машук-КМВ" П'ятигорськ - "Спартак-УДП" Анапа 1:0 (1:0)

24 травня

"Динамо" Барнаул - "Чкаловець" Новосибірськ 3:0 (2:0)
"Океан" Знахідка - "Зірка" Іркутськ 1:0 (1:0)

5 червня

"Спартак" Кострома - "Балтика" Калінінград 2:2 (1:0) / 1:0 д.р.
"Торпедо" Володимир - "Волга" Тверь 2:1 (1:0)
"Витязь" Подольськ - "Пресня" Москва 2:1 (0:1)
ФК "Єлець" - "Лобня-Алла" Лобня 1:1 (0:1) / 1:0 д.р.
"Сатурн" Егорьевск - "Мордовія" Саранськ 1:0 (0:0)
"Лада" Тольятті - "Енергетик" Урень 5:0 (1:0)
"Носта" Новотроїцьк - "Содовик" Стерлітамак 2:1 (1:1)

2.5. 1/32 фіналу

22 червня

"Торпедо" Володимир - "Петротрест" Санкт-Петербург 5:1 (3:1)
"Спартак" Кострома - ФК "Хімки" 3:2 (1:1)
ФК "Орел" - "Металург" Липецьк 0:1 (0:1)
"Витязь" Подольськ - "Авангард" Курськ 4:0 (2:0)
"Олімпія" Волгоград - "Кубань" Краснодар 1:3 (1:1)
"Спартак" Нальчик - "Факел" Вороніж 1:1 (1:0) / 6:5 пен.
"Валігура-Газпром" Астрахань - "Анжі" Махачкала 2:0 (2:0)
"Машук-КМВ" П'ятигорськ - "Динамо" Махачкала 0:2 (0:1)
"Сатурн" Егорьевск - "КАМАЗ" Набережні Челни 3:2 (3:1)
ФК "Єлець" - "Динамо" Брянськ 1:1 (1:1) / 0:1 д.р.
"Урал" Свердловська область - "Спартак" Челябінськ 1:1 (1:0) / 3:2 пен.
"Динамо" Барнаул - "Металург-Кузбас" Новокузнецьк 1:1 (0:1) / 2:4 пен.
"Локомотив" Чита - "Чкаловець-1936" Новосибірськ 2:2 (2:1) / 1:1 д.р. / 5:3 пен.
"Океан" Знахідка - "Амур" Благовєщенськ 3:1 (1:0)
"Луч-Енергія" Владивосток - "СКА-Енергія" Хабаровськ 0:0 (0:0) / 1:0 д.р.

25 червня

"Носта" Новотроїцьк - "Лада" Тольятті 2:2 (0:2) / 3:5 пен.

2.6. 1/16 фіналу

Команда 1 Підсумок Команда 2 1-й матч 2-й матч
ЦСКА Москва 3:2 "Торпедо" Володимир 2:1 1:1
"Томь" Томськ 3:4 "Спартак" Кострома 3:2 0:2
"Металург" Липецьк 1:4 "Шинник" Ярославль 1:0 0:4
"Рубін" Казань 3:1 "Витязь" Подольськ 1:0 2:1
"Кубань" Краснодар 1:1 ( гв) "Зеніт" Санкт-Петербург 1:1 0:0
"Терек" Грозний 6:1 "Спартак" Нальчик 5:0 1:1
"Валігура-Газпром" Астрахань 0:4 "Торпедо" Москва 0:2 0:2
"Динамо" Махачкала 3:6 ФК "Москва" 1:4 2:2
"Крилья Совєтов" Самара 4:2 "Сатурн" Егорьевск 4:1 0:1
"Динамо" Брянськ 0:4 "Динамо" Москва 0:0 0:4
"Сатурн" Московська область 3:2 "Урал" Свердловська область 1:1 2:1
"Лада" Тольятті 1:2 "Амкар" Перм 1:0 0:2
"Локомотив" Москва 3:1 "Металург-Кузбас" Новокузнецьк 2:0 1:1
"Аланія" Владикавказ 2:2 "Локомотив" Чита 2:0 0:2 ( п. 4:5)
"Спартак" Москва 8:1 "Океан" Знахідка 6:0 2:1
"Луч-Енергія" Владивосток 3:2 "Ростов" Ростов-на-Дону 2:1 1:1

2.7. 1/8 фіналу

Команда 1 Підсумок Команда 2 1-й матч 2-й матч
ЦСКА Москва 8:0 "Спартак" Кострома 5:0 3:0
"Рубін" Казань 2:1 "Шинник" Ярославль 0:1 2:0 д.р.
"Зеніт" Санкт-Петербург 2:1 "Терек" Грозний 2:0 0:1
"Торпедо" Москва 4:3 ФК "Москва" 1:2 3:1
"Крилья Совєтов" Самара 2:2 "Динамо" Москва 2:0 0:2 ( п. 1:3)
"Амкар" Перм 0:1 "Сатурн" Московська область 0:1 0:0
"Локомотив" Чита * -: + "Локомотив" Москва -: + -: +
"Луч-Енергія" Владивосток 0:2 "Спартак" Москва 0:1 0:1

* ФК "Локомотив" Чита був позбавлений професійного статусу в лютому 2006 року і виключений з числа учасників Кубка Росії 2005-2006, ФК "Локомотив" Москва автоматично отримав право на участь в 1/4 фіналу даного розіграшу Кубка Росії.

"Луч-Енергія" Владивосток, в 2005 році починав участь в даному розіграші Кубка в якості клубу першого дивізіону, до стадії 1/8 фіналу проходить в 2006 році був вже клубом прем'єр-ліги. Клуб "Терек" Грозний, навпаки, за підсумками чемпіонату Росії 2005 вибув з прем'єр-ліги в перший дивізіон.


2.8. 1/4 фіналу

Команда 1 Підсумок Команда 2 1-й матч 2-й матч
"Рубін" Казань 2:5 ЦСКА Москва 1:1 1:4
"Зеніт" Санкт-Петербург 5:2 "Торпедо" Москва 2:0 3:2
"Сатурн" Московська область 4:3 "Динамо" Москва 3:0 1:3
"Спартак" Москва 4:3 "Локомотив" Москва 2:2 2:1

2.9. 1/2 фіналу

Команда 1 Підсумок Команда 2 1-й матч 2-й матч
ЦСКА Москва 4:0 "Зеніт" Санкт-Петербург 1:0 3:0
"Спартак" Москва 4:2 "Сатурн" Московська область 1:1 3:1

2.10. Фінал

20 травня, 2006
ЦСКА 3:0 (1:0)
[1]
Спартак (Москва)
Жо 43 ', 90 +3'
Вагнер Лав 90 '
Голи
Стадіон: Лужники, Москва
Глядачів: 61 000 Суддя: Валентин Іванов ( Москва)

ЦСКА: Акінфєєв, Шемберас, В. Березуцький, Ігнашевич (к), Алдонін, А. Березуцький, Карвальо ( Таранов 56 '), Дуду, Жирков ( Татарчук 87 '), Жо, Вагнер Лав ( Григор'єв 90 ')
Головний тренер: Валерій Газзаєв
Спартак: Ковалевські, Родрігес ( Квінсі 57 '), Штранцль, Тамаш, Йенч, Моцарт, Бистров, Ковальчук ( Павленко 77 '), Титов (к), Павлюченко, Кавенагі ( Баженов 46 ')
Головний тренер: Олександр Старков
Попереджений Жирков 58 ', Алдонін 63', Вагнер Лав 72 '- Родрігес 37', Павлюченко 47 ', Ковалевські 71', Штрацль 82 '

Вилучений Моцарт 88 '(неспортивна поведінка)
Володар Кубка Росії
2005-06
ЦСКА
Третій кубок

3. Кращі бомбардири

# Футболіст Команда Голов
1 Прапор Бразилії Жо ЦСКА 5
Прапор Аргентини Фернандо Кавенагі Спартак (Москва) 5
Прапор Росії Олександр Кержаков Зеніт (Санкт-Петербург) 5
Прапор Росії Олександр Яркін Динамо (Барнаул) 5
5 Прапор Росії Роман Адамов Москва / Терек 4