Кубок Росії з футболу 2009/2010

Кубок Росії з футболу 2009/2010 - російський футбольний турнір серед професійних російських клубів, також в кубку взяли участь три аматорських клубу ( пермський " Октан ", московський "Каїтов-Спорт" і " ЗоркийКрасногорська). Проводилость за системою з вибуванням починаючи з 1/512 фіналу. Перша стадія турніру стартувала 20 квітня 2009. Переможцем турніру став "Зеніт" з Санкт-Петербурга, право виступу в Лізі Європи 2010/11 отримав фіналіст розіграшу - "Сибір" з Новосибірська, так як "Зеніт" раніше отримав право виступати у кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів.


1. Регламент

На всіх етапах переможці пар визначалися по результату одного матчу. Якщо матч за Кубок Росії закінчувався в основний час внічию, то призначалося додатковий час (два додаткові тайми по 15 хвилин кожен, без перерви), але якщо і в додатковий час не виявлявся переможець, то він визначався в серії 11-метрових ударів.

Змагання складалося з трьох етапів:

  • перший етап - до 1/64 фіналу включно;
  • другий етап - матчі 1/32 фіналу;
  • третій етап - з 1/16 фіналу за фінальний матч включно.

У матчах першого етапу господарі полів визначалися за найбільшою різниці виїздів і прийомів, а у випадку рівності цього показника - жеребом. В 1/32 фіналу господарі полів визначалися жеребкуванням (команди клубів Першого дивізіону проводили матчі на виїзді, якщо на цій стадії зустрічаються з командами клубів Другого дивізіону і ЛФЛ). На стадії 1/16 фіналу команди клубів Прем'єр-ліги проводили матчі в гостях. У матчах 1/8, 1/4 і 1/2 фіналу господарі полів визначалися за найбільшою різниці виїздів і прийомів, а у випадку рівності цього показника - жеребом (при цьому відлік різниці виїздів і прийомів починався з 1/16 фіналу).


2. Представництво клубів по лігах

3. 1/512 фіналу

Дата Господарі Рахунок Гості
1 20.04.09 Волгоград 1:0 Ротор ( Волгоград)
2 20.04.09 Автодор ( Владикавказ) 1:0 Ангушт ( Назрань)
3 20.04.09 Ставрополь 1:0 Ставропіллі-2009 ( Ставрополь)
4 03.05.09 Октан ( Пермь) 2:1 Башинформсвязь-Динамо ( Уфа)

4. 1/256 фіналу

Дата Господарі Рахунок Гості
5 24.04.09 Північ ( Мурманськ) 3:2 Зміна-Зеніт ( Санкт-Петербург)
6 25.04.09 Псков-747 2:0 Динамо ( Санкт-Петербург)
7 25.04.09 Волга ( Тверь) 1:1 (1:0 д.р.) Вилучення-Ратмір ( Вишній Волочек)
8 25.04.09 Зеленоград 0:1 Істра
9 25.04.09 Торпедо-ЗІЛ ( Москва) 0:0 (1:0 д.р.) Локомотив-2 ( Москва)
10 25.04.09 Спартак ( Кострома) 1:0 Динамо ( Вологда)
11 25.04.09 Текстильник ( Іваново) 3:0 Дмитров
12 29.04.09 Єлець 0:3 Русичі ( Орел)
13 29.04.09 Дніпро ( Смоленськ) 0:1 Авангард ( Подольськ)
14 29.04.09 Ніка ( Москва) 6:1 Каїтов-Спорт ( Москва)
15 29.04.09 Спартак ( Тамбов) 0:3 Рязань
16 29.04.09 Зоркий ( Красногорськ) 2:0 Знамя Труда ( Орєхово-Зуєво)
17 29.04.09 ФВА ( Воронеж) 1:4 Факел-Воронеж
18 29.04.09 Зодіак-Оскол ( Старий Оскол) 3:1 Локомотив ( Ліски)
19 04.05.09 Енергія ( Волзький) 0:1 Волгоград
20 04.05.09 Дагдізель ( Каспійськ) 2:1 Астрахань
21 04.05.09 СКА ( Ростов-на-Дону) 1:1 (4:3 пен.) Торпедо ( Армавір)
22 04.05.09 Таганрог 0:3 Батайськ-2007
23 04.05.09 Абинск 2:5 Перлина-Сочі
24 04.05.09 Краснодар-2000 3:3 (1:0 д.р.) Дружба ( Майкоп)
25 04.05.09 Ставрополь 1:0 Автодор ( Владикавказ)
26 04.05.09 Машук-КМВ ( П'ятигорськ) 2:0 Кавказтрансгаз-2005 ( Різдвяний)
27 14.05.09 Волга ( Ульяновськ) 2:2 (0:1 д.р.) Мордовія ( Саранськ)
28 14.05.09 Лада ( Тольятті) 1:1 (2:3 пен.) Сокіл-Саратов
29 14.05.09 Динамо ( Кіров) 1:2 Хімік ( Дзержинськ)
30 14.05.09 СОЮЗ-Газпром ( Іжевськ) 3:1 Нафтохімік ( Нижньокамськ)
31 14.05.09 Рубін-2 ( Казань) 0:0 (4:3 пен.) Академія ( Димитровград)
32 14.05.09 Газовик ( Оренбург) 1:0 Тольятті
33 14.05.09 Гірник ( Учали) 4:0 Октан ( Пермь)
34 14.05.09 Тюмень 0:2 Челябінськ
35 03.05.09 Іртиш ( Омськ) 0:1 Кузбас ( Кемерово)
36 02.05.09 Металург ( Красноярськ) 4:2 Сибіряк ( Братськ)

5. 1/128 фіналу

Дата Господарі Рахунок Гості
37 14.05.09 Псков-747 3:0 Північ ( Мурманськ)
38 14.05.09 Істра 0:1 Волга ( Тверь)
39 14.05.09 Спортакадемклуб ( Москва) 1:3 Торпедо-ЗІЛ ( Москва)
40 14.05.09 Нара-ШБФР ( Наро-Фомінськ) 2:0 Спартак ( Щелково)
41 14.05.09 Шексна ( Череповець) 0:1 Спартак ( Кострома)
42 14.05.09 Торпедо ( Володимир) 3:0 Текстильник ( Іваново)
43 21.05.09 Русичі ( Орел) 1:0 Динамо ( Брянськ)
44 21.05.09 Авангард ( Подольськ) 1:0 Ніка ( Москва)
45 21.05.09 Рязань 1:3 Зірка ( Серпухов)
46 21.05.09 Сатурн-2 ( Жуковський) 1:1 (2:0 д.р.) Зоркий ( Красногорськ)
47 21.05.09 Факел-Воронеж 1:2 Авангард ( Курськ)
48 21.05.09 Губкін 0:1 Зодіак-Оскол ( Старий Оскол)
49 20.05.09 Волгоград 2:1 Дагдізель ( Каспійськ)
50 20.05.09 Батайськ-2007 2:2 (4:3 пен.) СКА ( Ростов-на-Дону)
51 20.05.09 Перлина-Сочі 1:0 Краснодар-2000
52 20.05.09 Машук-КМВ ( П'ятигорськ) 1:2 Ставрополь
53 07.06.09 Сокіл-Саратов 0:2 Мордовія ( Саранськ)
54 07.06.09 Хімік ( Дзержинськ) 3:1 СОЮЗ-Газпром ( Іжевськ)
55 07.06.09 Рубін-2 ( Казань) 0:1 Газовик ( Оренбург)
56 07.06.09 Челябінськ 2:0 Гірник ( Учали)
57 26.05.09 Кузбас ( Кемерово) 2:2 (0:1 д.р.) Динамо ( Барнаул)
58 26.05.09 Металург-Кузбас ( Новокузнецьк) 1:2 Металург ( Красноярськ)
59 25.05.09 Амур ( Благовєщенськ) 3:1 Зміна ( Комсомольськ-на-Амурі)
60 26.05.09 Сахалін ( Південно-Сахалінськ) 1:0 Океан ( Знахідка)

6. 1/64 фіналу

Дата Господарі Рахунок Гості
61 05.06.09 Волга ( Тверь) 1:0 Псков-747
62 05.06.09 Торпедо-ЗІЛ ( Москва) 3:0 Нара-ШБФР ( Наро-Фомінськ)
63 05.06.09 Спартак ( Кострома) 0:1 Торпедо ( Володимир)
64 11.06.09 Авангард ( Подольськ) 3:1 Русичі ( Орел)
65 11.06.09 Зірка ( Серпухов) 0:3 Сатурн-2 ( Жуковський)
66 11.06.09 Авангард ( Курськ) 0:0 (5:4 пен.) Зодіак-Оскол ( Старий Оскол)
67 09.06.09 Батайськ-2007 1:1 (0:1 д.р.) Волгоград
68 09.06.09 Перлина-Сочі 4:0 Ставрополь
69 18.06.09 Мордовія ( Саранськ) 2:1 Хімік ( Дзержинськ)
70 18.06.09 Челябінськ 4:1 Газовик ( Оренбург)
71 18.06.09 Динамо ( Барнаул) 3:0 Металург ( Красноярськ)
72 18.06.09 Амур ( Благовєщенськ) 2:2 (4:3 пен.) Сахалін ( Південно-Сахалінськ)

7. 1/32 фіналу

Дата Господарі Рахунок Гості
73 01.07.09 Волга ( Тверь) 1:0 МВС Росії ( Москва)
74 01.07.09 Торпедо-ЗІЛ ( Москва) 0:3 Балтика ( Калінінград)
75 01.07.09 Торпедо ( Володимир) 1:0 Шинник ( Ярославль)
76 01.07.09 Сатурн-2 ( Жуковський) 2:3 Нижній Новгород
77 01.07.09 Авангард ( Курськ) 2:0 Витязь ( Подольськ)
78 01.07.09 Авангард ( Подольськ) 1:0 Металург ( Липецьк)
79 01.07.09 Краснодар 0:0 (1:0 д.р.) Чорноморець ( Новоросійськ)
80 01.07.09 Волгоград 0:1 Салют-Енергія ( Білгород)
81 01.07.09 Перлина-Сочі 1:2 Валігура-Газпром-2 ( Астрахань)
82 01.07.09 Аланія ( Владикавказ) 3:0 Анжі ( Махачкала)
83 01.07.09 Челябінськ 2:1 КАМАЗ ( Набережні Челни)
84 01.07.09 Мордовія ( Саранськ) 2:1 Волга ( Нижній Новгород)
85 01.07.09 Носта ( Новотроїцьк) 1:2 Урал ( Єкатеринбург)
86 01.07.09 Динамо ( Барнаул) 0:2 Сибір ( Новосибірськ)
87 01.07.09 СКА-Енергія ( Хабаровськ) 1:0 Чита
88 01.07.09 Амур ( Благовєщенськ) 1:4 Луч-Енергія ( Владивосток)

8. 1/16 фіналу

Дата Господарі Рахунок Гості
89 15.07.09 Волга ( Тверь) 2:2 (2:1 д.р.) Рубін ( Казань)
90 15.07.09 Балтика ( Калінінград) 2:1 Хімки
91 15.07.09 Торпедо ( Володимир) 0:2 Зеніт ( Санкт-Петербург)
92 15.07.09 Нижній Новгород 0:0 (2:0 д.р.) Спартак-Нальчик
93 15.07.09 Авангард ( Курськ) 1:2 Амкар ( Пермь)
94 15.07.09 Авангард ( Подольськ) 4:2 Ростов ( Ростов-на-Дону)
95 15.07.09 Краснодар 1:2 Спартак ( Москва)
96 15.07.09 Салют-Енергія ( Білгород) 0:2 Москва
97 15.07.09 Валігура-Газпром-2 ( Астрахань) 2:0 Динамо ( Москва)
98 15.07.09 Аланія ( Владикавказ) 1:0 Томь ( Томськ)
99 15.07.09 Челябінськ 2:1 Крила Рад ( Самара)
100 15.07.09 Мордовія ( Саранськ) 2:1 Терек ( Грозний)
101 15.07.09 Урал ( Єкатеринбург) 1:0 ЦСКА ( Москва)
102 15.07.09 Сибір ( Новосибірськ) 1:0 Кубань ( Краснодар)
103 15.07.09 СКА-Енергія ( Хабаровськ) 2:1 Локомотив ( Москва)
104 15.07.09 Луч-Енергія ( Владивосток) 3:0 Сатурн ( Раменське)

9. 1/8 фіналу

Дата Господарі Рахунок Гості
105 05.08.09 Волга ( Тверь) 2:2 (4:2 пен) Балтика ( Калінінград)
106 05.08.09 Зеніт ( Санкт-Петербург) 1:1 (1:0 д.р.) Нижній Новгород
107 05.08.09 Амкар ( Пермь) 2:1 Авангард ( Подольськ)
108 05.08.09 Спартак ( Москва) 1:2 Москва
109 05.08.09 Аланія ( Владикавказ) 1:1 (1:0 д.р.) Валігура-Газпром-2 ( Астрахань)
110 05.08.09 Челябінськ 0:2 Мордовія ( Саранськ)
111 05.08.09 Урал ( Єкатеринбург) 1:2 Сибір ( Новосибірськ)
112 05.08.09 Луч-Енергія ( Владивосток) 1:1 (1:0 д.р.) СКА-Енергія ( Хабаровськ)
7 квітня 2009
12:00 MSK
Луч-Енергія Владивосток 2:1 (0:0, 1:1) СКА-Енергія Хабаровськ
Мамаєв Soccerball.svg 61 ', 100' Голи Кармазіненко Soccerball.svg 64
Стадіон: Динамо, Владивосток
Суддя: Сергій Карасьов
7 квітня 2009
16:30 MSK
ФК Челябінськ 0:2 (0:0) Мордовія Саранськ
Голи Мухаметшин Soccerball.svg 28 ', 29
Стадіон: Центральний, Челябінськ
Суддя: Михайло Бєлов
7 квітня 2009
17:00 MSK
Амкар Перм 2:1 (1:1) Авангард Подольськ
Жиляєв Soccerball.svg 31
Новакович Soccerball.svg 84
Голи Дуюн Soccerball.svg 33
Стадіон: Зірка, Перм
Суддя: В'ячеслав Попов

10. Весняна стадія

Чвертьфінали Півфінали Фінал
113 7 квітня - Санкт-Петербург
Зеніт (Санкт-Петербург) 2
117 21 квітня - Перм
Волга (Твер) 0
Зеніт (Санкт-Петербург) 0 (4)
114 (відмінений) [1]
Амкар (Перм) 0 (2)
Москва 0
119 16 травня - Ростов-на-Дону
Амкар (Перм) 3
Зеніт (Санкт-Петербург) 1
115 7 квітня - Саранськ
Сибір (Новосибірськ) 0
Мордовія (Саранськ) 0
118 21 квітня - Новосибірськ
Аланія (Владикавказ) 3
Аланія (Владикавказ) 0
116 7 квітня - Новосибірськ
Сибір (Новосибірськ) 3
Сибір (Новосибірськ) 3
Луч-Енергія (Владивосток) 0

10.1. Чвертьфінали

Москва 0:3
(-: +)
Амкар
Футбольний клуб "Москва" вийшов зі складу РФПЛ і тому надалі розіграші Кубка Росії з футболу 2009-2010 продовжувати участь не міг. У зв'язку з цим "Амкару" була присуджена технічна перемога 3:0, і команда автоматично пройшла до півфіналу.


7 квітня 2010
16:00 MSK
Сибір 3:0 (0:0)
Протокол
Луч-Енергія
Близнюк Soccerball.svg 51 ', 54' ( пен.)
Астаф'єв Soccerball.svg 69 '
Голи
Стадіон: Спартак, Новосибірськ
Глядачів: 7 000
Суддя: Олексій Миколаїв ( Москва)
Склади:
Сибір: Ковалевські, Аравін, Філіпенко, Виходив, Молош, Зінов'єв (Шумов, 53), Макаренко, Шуленін (Нагібін, 71), Астаф'єв, Близнюк (Антипенко, 63), Шевченко.
Луч-Енергія: Котляров, Хлєбніков, Колесніков, Удалий, Данцев, Булі (Михальов, 70), Дубенський (Федоров, 79), Бочков, Бурченко, Шмаков, Радоніч (Саталкін, 66).
Попереджений Астаф'єв (55), Шевченко (75) - Данцев (46).
Попереджений Друга картка Вилучений Данцев (56) (Л-Е), Шевченко (84) (С).


7 квітня 2010
18:00 MSK
Мордовія 0:3 (0:1)
Протокол
Аланія
Голи Д. Базаев Soccerball.svg 26 '
Кузнєцов Soccerball.svg 59 '
Г. Базаев Soccerball.svg 88 '
Стадіон: Світлотехніка, Саранськ
Глядачів: 15 000
Суддя: Олексій Єськов ( Москва)
Склади:
Мордовія: Дьяченко, Шабаев, Будніков, Мулдаров, Ерхан, Кулешов, ІРЕ (Лусікян, 78), Васильєв (Дорохін, 65), Семлер, Сисуєв (Панченко, 65), Мухаметшин.
Аланія: Хомич, Мамах, Гнану, Іванов, Дакоста, Кайта, Кирилов (Габулов, 82), Д. Базаев (Хубулов, 90), Г. Базаев, Кузнєцов, Маренич (Оганян, 62).
Попереджений Будніков (41), Мухаметшин (52), Мулдаров (71) - Кирилов (67), Оганян (76), Дакоста (80).


7 квітня 2010
19:30 MSK
Зеніт 2:0 (1:0)
Протокол
Волга
Хусті Soccerball.svg 25 ' ( пен.)
Бистров Soccerball.svg 59 '
Голи
Стадіон: Петровський, Санкт-Петербург
Глядачів: 20 500
Суддя: Михайло Вілков ( Нижній Новгород)
Склади:
Зеніт: Жевнов, Губочан, Мейра, Ломбертс, Лумб, Бистров (Зирянов, 70), Широков, Розіна (Данні, 78), Файзулін, Хусті (Лазович, 71), Кержаков.
Волга: Хайбуллаєв, Горєлов, Агаєв, Рейзвих, Гончаров, Фальковський, Аксьонов, Узойкін, Хомутов (Дрягин, 46), Михайлов (Сапогів, 62), Корчагін (Бєлов, 79).
Попереджений Лумб (87) - Узойкін (24), Рейзвих (50), Корчагін (65), Аксьонов (79).

10.2. Півфінали

21 квітня 2010
16:00 MSK
Сибір 3:0 (1:0)
Протокол
Аланія
Медведєв Soccerball.svg 14 ', 67', 90 +1' Голи
Стадіон: Спартак, Новосибірськ
Глядачів: 12 000
Суддя: Станіслав Сухіна ( Малаховка)
Склади:
Сибір: Ковалевські, Молош, Виходив, Бухряков, Макаренко, Аравін, Зінов'єв (Чижек, 77), Астаф'єв, Антипенко (Шуленін, 69), Близнюк (Нагібін, 56), Медведєв.
Аланія: Хомич, Гнану, Дакоста, Мамах, Іванов, Флореску (Кузнецов, 46), Кайта, Д. Базаев (Маренич, 55), Г. Базаев, Кирилов, Нізамутдінов (Оганян, 66).
Попереджений Астаф'єв (44), Бухряков (77) - Флореску (28), Дакоста (49), Мамах (60).


21 квітня 2010
17:00 MSK
Амкар 0:0
(Дод. час. 0:0; по пен. 2:4)

Протокол
Зеніт
Стадіон: Зірка, Перм
Глядачів: 15 400
Суддя: Юрій Баскаков ( Москва)
Склади:
Амкар: Нарубін, Сіраков, Попов, Бєлоруков, Федорів, Пєєв, Новакович, Кнежевич (Дедечко, 91), Соколов (Гришин, 77), Волков, Кушев (Топчу, 97).
Зеніт: Малафєєв, Анюков, Мейра, Ломбертс, Губочан, Бистров (Кержаков, 74), Денисов, Зирянов (Розіна, 108), Хусті (Широков, 64), Данні, Лазович.
Попереджений Белоруков (20), Попов (32), Сираков (45 +1), Кнежевич (80) - Данні (39), Ломбертс (116).
Серія пенальті:
Пеєв : Забитий
Топчу : Забитий
Попов : Промах
Белоруков : Промах
2:4 Забитий : Кержаков
Забитий : Широков
Забитий : Данні
Забитий : Лазович

10.3. Фінал

16 травня 2010
14:00 MSK
Зеніт 1:0
Протокол
Сибір
Широков Soccerball.svg 60 ' ( пен.) Голи
Стадіон: Олімп-2, Ростов-на-Дону
Суддя: Олександр Колобаев ( Москва)


Володар Кубка Росії
2009-10
Зеніт
Другий кубок

11. Факти

  • З 16 команд Прем'єр-Ліги лише 4 подолали стадію 1/16 фіналу - для більшості вболівальників це стало повною несподіванкою [2] [3]. З цих 4 команд дві (" Спартак "і" Москва ") вибули з розіграшу на більш пізніх стадіях, але ще дві команди -" Сибір "і" Аланія "- отримали право грати в Прем'єр-лізі в 2010, так що на стадії півфіналу команд Прем'єр-ліги в Кубку було як і раніше 4.
  • Другий раз в історії Кубка Росії у фіналі взяли участь дві немосковські команди. Перший такий фінал відбувся в 2004 (" Терек "-" Крила Рад "1:0).
  • З 7 матчів весняної стадії кубка Росії з футболу 3 закінчилися з рахунком 3:0, у четвертому однієї з команд було зараховано технічну поразку - 0:3.

Примітки

  1. "Амкар": радісна новина!
  2. Чотири з шістнадцяти і лише один у фіналі
  3. РФПЛ - Новини Кубка Росії. Російська Футбольна Прем'єр-Ліга. Статичний з першоджерела 30 березня 2012.

    Великою несподіванкою для вболівальників став той факт, що з усіх клубів РФПЛ в 1/8 фіналу зуміли пробитися лише чотири - "Зеніт", "Спартак" М, "Амкар" і "Москва", причому командам з Москви в 1/8 фіналу попереду була зустріч один з одним.