Кубок СРСР з футболу 1954

15-й розіграш Кубка СРСР відбувся у серпні-жовтні 1954. Володарем Кубка вперше стало київське "Динамо". Попередній володар Кубка московське "Динамо" вибуло з боротьби в 1/16 фіналу.

У фінальних змаганнях кубка СРСР брало участь 67 команд: 13 команд класу "А", 36 команд класу "Б" і 18 команд володарів кубків союзних республік, Москви і Ленінграда.

Список команд володарів кубків у союзних республіках:

  • Карело-Фінська РСР - "Динамо" (Петрозаводськ)
  • Естонська РСР - "Сокіл" (Таллін)
  • Латвійська РСР - "Червоний металург" (Лієпая)
  • Литовська РСР - "Інкарас" (Каунас)
  • Білоруська РСР - "Торпедо" (Вітебськ)
  • Українська РСР - "Машинобудівник" (Київ)
  • Молдавська РСР - "Локомотив" (Унгени)
  • Грузинська РСР - ТТУ (Тбілісі)
  • Вірменська РСР - "Хімік" (Кіровакан), у списку ігор кубка СРСР написаний як команда м. Кировакана
  • Азербайджанська РСР - "Завод ім. Будьонного" (Баку)
  • Казахська РСР - "Динамо" (Алма-Ата)
  • Узбецька РСР - ТДВ (Ташкент)
  • Киргизька РСР - Команда міста Калінінське [1], у списку ігор кубка СРСР написаний як Команда профспілок (Фрунзе)
  • Таджицька РСР - Команда профспілок (Ленінабад)
  • Туркменська РСР - "Урожай" (Ашхабад)
  • РРФСР - ТДВ (Хабаровськ)
  • м. Москва - "Динамо" -2 (Москва)
  • м. Ленінград - ТДВ (Ленінград)

1. 1/64 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
15.08.1954 Буревісник (Кишинів) 3:2 Локомотив (Унгени)
15.08.1954 Інкарас (Каунас) 0:2 Спартак (Вільнюс)
15.08.1954 Іскра (Фрунзе) 11:1 Команда профспілок (Фрунзе)
15.08.1954 Калев (Таллінн) 4:0 Сокіл (Талін)
15.08.1954 Команда профспілок (Ленінабад) 4:3 Команда м. Ленінабада
15.08.1954 Червона зірка (Петрозаводськ) 3:0 Динамо (Петрозаводськ)
15.08.1954 Червоний металург (Лієпая) 0:1 Даугава (Рига)
15.08.1954 Локомотив (Алма-Ата) 2:1 Динамо (Алма-Ата)
15.08.1954 Машинобудівник (Київ) 1:0 Команда м. Воронежа
15.08.1954 Нафтовик (Баку) 2:1 Завод ім. Будьонного (Баку)
15.08.1954 Нафтовик (Краснодар) 1:2 Шахтар (Мосбасс)
15.08.1954 ТДВ (Київ) +: - ТДВ (Свердловськ)
15.08.1954 ТДВ (Тбілісі) 2:0 ТТУ (Тбілісі)
15.08.1954 Спартак (Ашхабад) 12:1 Урожай (Ашхабад)
15.08.1954 Спартак (Єреван) 3:0 Команда м. Кировакана
15.08.1954 Спартак (Ташкент) 5:0 ТДВ (Ташкент)

2. 1/32 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
21.08.1954 Динамо-2 (Москва) 3:2 ДОФ (Севастополь)
21.08.1954 Зеніт (Москва) 1:4 Спартак (Ужгород)
21.08.1954 Іскра (Фрунзе) 3:1 Спартак (Ашхабад)
21.08.1954 Команда м. Молотова 2:1 Енергія (Саратов)
21.08.1954 Команда профспілок (Ленінабад) 2:3 д.р. Спартак (Ташкент)
21.08.1954 Червона зірка (Петрозаводськ) 1:2 Буревісник (Кишинів)
21.08.1954 Червоний прапор (Іваново) 1:3 д.р. Шахтар (Сталіно)
21.08.1954 Машинобудівник (Київ) 0:0 д.р. Хімік (Москва)
22.08.1954 Машинобудівник (Київ) 1:6 Хімік (Москва)
21.08.1954 Металург (Дніпропетровськ) 6:0 Авангард (Свердловськ)
21.08.1954 Нафтовик (Баку) 1:4 ТДВ (Київ)
21.08.1954 ТДВ (Ленінград) 4:0 Авангард (Челябінськ)
21.08.1954 ТДВ (Львів) 3:1 Металург (Запоріжжя)
21.08.1954 ТДВ (Тбілісі) 3:0 Даугава (Рига)
21.08.1954 ТДВ (Хабаровськ) +: - Торпедо (Сталінград)
21.08.1954 Харчовик (Мінськ) 2:0 Торпедо (Вітебськ)
21.08.1954 Спартак (Вільнюс) 2:0 Калев (Таллінн)
21.08.1954 Спартак (Єреван) +: - Локомотив (Алма-Ата)
21.08.1954 Торпедо (Ростов-на-Дону) 3:1 Спартак (Калінін)
21.08.1954 Шахтар (Мосбасс) 2:0 Металург (Одеса)

3. 1/16 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
30.08.1954 Буревісник (Кишинів) 1:0 д.р. ТДВ (Тбілісі)
30.08.1954 Динамо (Київ) 4:2 Спартак (Вільнюс)
30.08.1954 Динамо-2 (Москва) 1:2 Зеніт (Ленінград)
30.08.1954 Локомотив (Москва) 4:0 Спартак (Ташкент)
30.08.1954 Локомотив (Харків) 1:3 Спартак (Ужгород)
30.08.1954 Металург (Дніпропетровськ) +: - Іскра (Фрунзе)
30.08.1954 ТДВ (Львів) 3:2 Крила Рад (Куйбишев)
30.08.1954 ТДВ (Ленінград) 3:2 Трудові резерви (Ленінград)
30.08.1954 Харчовик (Мінськ) 0:3 д.р. Хімік (Москва)
30.08.1954 Спартак (Мінськ) 4:0 ТДВ (Київ)
30.08.1954 Спартак (Москва) 3:1 Динамо (Москва)
30.08.1954 Торпедо (Горький) 4:2 Команда м. Молотова
30.08.1954 Торпедо (Москва) 3:0 ТДВ (Хабаровськ)
30.08.1954 Торпедо (Ростов-на-Дону) 0:4 ЦДСА (Москва)
30.08.1954 Шахтар (Мосбасс) 0:3 Спартак (Єреван)
30.08.1954 Шахтар (Сталіно) 2:2 д.р. Динамо (Тбілісі)
30.08.1954 Шахтар (Сталіно) 1:0 Динамо (Тбілісі)

4. 1/8 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
25.09.1954 Зеніт (Ленінград) 2:0 Локомотив (Москва)
25.09.1954 Металург (Дніпропетровськ) 5:3 Торпедо (Горький)
25.09.1954 ТДВ (Ленінград) 3:1 Буревісник (Кишинів)
25.09.1954 ТДВ (Львів) 0:1 Хімік (Москва)
25.09.1954 Спартак (Єреван) 2:0 Спартак (Мінськ)
25.09.1954 Спартак (Москва) 1:3 Динамо (Київ)
25.09.1954 ЦДСА (Москва) 1:0 д.р. Торпедо (Москва)
25.09.1954 Шахтар (Сталіно) 3:1 Спартак (Ужгород)

5. 1/4 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
01.10.1954 Динамо (Київ) 3:1 д.р. ЦДСА (Москва)
01.10.1954 Зеніт (Ленінград) 2:0 Хімік (Москва)
01.10.1954 Металург (Дніпропетровськ) 2:1 д.р. ТДВ (Ленінград)
01.10.1954 Спартак (Єреван) 1:0 Шахтар (Сталіно)

6. 1/2 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
16.10.1954 Динамо (Київ) 1:0 д.р. Зеніт (Ленінград)
15.10.1954 Спартак (Єреван) 4:0 Металург (Дніпропетровськ)

7. Фінал

20 жовтня 1954
Динамо (Київ) 2:1 (1:0)
[1]
Спартак (Єреван)
Терентьєв 35 '
Коман 69 '
Голи Меркулов 49 '
Стадіон: Динамо, Москва
Глядачів: 65 000
Суддя: Микола Латишев ( Москва)

Динамо: Макаров, Ларіонов, Голубєв, Попович, Кольцов, Міхаліна, Богданович, Терентьєв (Віньковатов), Зазроев (к), Коман, Фомін
Головний тренер: Олег Ошенков
Спартак: Затикян, Папоян, Поладян, Семерджян, Асатрян (к), Е. Варданян, Караджян, К. Варданян (Дургарян), Кегеян, Меркулов, Абрамян

Головний тренер: Гайк Андріасян

Матч проходив при сильному тумані і дощі.


Примітки

  1. Сучасне місто Кара-Балта, в період існування СРСР був закритим містом з кількома засекреченими виробництвами.