Кубок СРСР з футболу 1947

8-й розіграш Кубка СРСР відбувся у червні-липні 1947. Володарем Кубка вчетверте (і другий раз поспіль) став московський "Спартак".


1. Зональний етап

На першому етапі в зональних турнірах грали команди виступаючі у другій групі чемпіонату СРСР. Від кожної зони, в іграх між командами цієї зони, був виявлений переможець, який брав участь в іграх у фінальному етапі кубка СРСР 1947 року. В іграх зональних турнірах брали участь всі команди виступали у другій групі.

1.1. Центральна зона

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
01.06.1947 1/8 ВМС (Москва) 4:2 МВО (Москва)
01.06.1947 1/8 Калев (Таллінн) 3:0 ДО (Мінськ)
01.06.1947 1/8 Буревісник (Москва) 1:1 д.р. Суднобудівник (Ленінград)
02.06.1947 1/8 переіг. Буревісник (Москва) 3:2 Суднобудівник (Ленінград)
01.06.1947 1/8 Динамо (Рига) 0:1 Метро (Москва)
01.06.1947 1/8 Динамо (Вільнюс) 2:3 Харчовик (Москва)
01.06.1947 1/8 ДО (Ленінград) 1:0 Трудові резерви (Москва)
01.06.1947 1/8 Спартак (Ленінград) 1:2 Локомотив (Москва)
07.06.1947 1/4 ВМС (Москва) 2:0 Калев (Таллінн)
07.06.1947 1/4 Буревісник (Москва) 1:0 Метро (Москва)
07.06.1947 1/4 Дзержинець (Ленінград) 2:1 Харчовик (Москва)
07.06.1947 1/4 ДО (Ленінград) 3:1 Локомотив (Москва)
11.06.1947 1/2 ВМС (Москва) 6:3 Буревісник (Москва)
11.06.1947 1/2 Дзержинець (Ленінград) 1:0 ДО (Ленінград)
16.06.1947 фінал Дзержинець (Ленінград) 0:5 ВМС (Москва)

1.2. I зона РРФСР

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
01.06.1947 1/8 Торпедо (Горький) 6:0 Завод ім.Калініна (Калінінград)
01.06.1947 1/8 Червоний прапор (Іваново) 4:1 Зеніт (Іжевськ)
01.06.1947 1/8 Торпедо (Ульяновськ) 3:2 Завод ім.Кіркіж (Ковров)
01.06.1947 1/8 Хімік (Дзержинськ) 3:2 Крила Рад (Уфа)
05.06.1947 1/4 Торпедо (Горький) 5:2 Червоний прапор (Іваново)
05.06.1947 1/4 Динамо (Саратов) 1:2 Трактор (Куйбишев)
05.06.1947 1/4 Динамо (Казань) +: - Торпедо (Ярославль)
05.06.1947 1/4 Торпедо (Ульяновськ) +: - Хімік (Дзержинськ)
10.06.1947 1/2 Торпедо (Горький) 3:1 Трактор (Куйбишев)
10.06.1947 1/2 Динамо (Казань) 0:1 Торпедо (Ульяновськ)
15.06.1947 фінал Торпедо (Горький) 5:0 Торпедо (Ульяновськ)

1.3. II зона РРФСР

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
01.06.1947 1/8 ТДВ (Новосибірськ) 4:0 Крила Рад (Молотов)
01.06.1947 1/8 Динамо (Свердловськ) 6:1 Авангард (Свердловськ)
07.06.1947 1/4 ТДВ (Новосибірськ) 4:0 Крила Рад (Новосибірськ)
07.06.1947 1/4 Дзержинець (Нижній Тагіл) 0:1 Динамо (Челябінськ)
09.06.1947 1/4 ТДВ (Свердловськ) 9:0 Крила Рад (Омськ)
07.06.1947 1/4 Динамо (Свердловськ) 3:0 Дзержинець (Челябінськ)
11.06.1947 1/2 Динамо (Челябінськ) 2:1 ТДВ (Новосибірськ)
11.06.1947 1/2 Динамо (Свердловськ) 1:0 ТДВ (Свердловськ)
16.06.1947 фінал Динамо (Челябінськ) 2:1 Динамо (Свердловськ)

1.4. Українська зона

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
01.06.1947 1/8 Сталь (Дніпропетровськ) 1:1 д.р. Харчовик (Одеса)
02.06.1947 1/8 переіг. Сталь (Дніпропетровськ) 3:2 д.р. Харчовик (Одеса)
01.06.1947 1/8 Спартак (Ужгород) 3:1 Суднобудівник (Миколаїв)
01.06.1947 1/8 ТДВ (Київ) 1:2 Шахтар (Сталіно)
01.06.1947 1/8 Спартак (Херсон) 3:1 Спартак (Львів)
01.06.1947 1/8 Динамо (Кишинів) 4:1 Дзержинець (Харків)
07.06.1947 1/4 Сталь (Дніпропетровськ) 6:2 Спартак (Ужгород)
07.06.1947 1/4 Шахтар (Сталіно) 5:0 Більшовик (Запоріжжя)
07.06.1947 1/4 Динамо (Ворошиловград) 2:0 Локомотив (Харків)
07.06.1947 1/4 Спартак (Херсон) 3:1 Динамо (Кишинів)
11.06.1947 1/2 Сталь (Дніпропетровськ) 2:2 д.р. Шахтар (Сталіно)
12.06.1947 1/2 переіг. Сталь (Дніпропетровськ) 3:3 д.р. Шахтар (Сталіно)
13.06.1947 1/2 переіг. Сталь (Дніпропетровськ) +: - Шахтар (Сталіно)
11.06.1947 1/2 Динамо (Ворошиловград) 1:0 Спартак (Херсон)
16.06.1947 фінал Динамо (Ворошиловград) 3:1 Сталь (Дніпропетровськ)

1.5. Закавказька зона

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
05.06.1947 1/4 Динамо (Ростов-на-Дону) 3:0 Крила Рад (Тбілісі)
05.06.1947 1/4 Спартак (Єреван) 2:0 Динамо (Баку)
05.06.1947 1/4 Нафтовик (Баку) 2:3 Динамо (Єреван)
05.06.1947 1/4 Локомотив (Тбілісі) 1:1 д.р. ТДВ (Тбілісі)
06.06.1947 1/4 переіг. Локомотив (Тбілісі) 1:0 ТДВ (Тбілісі)
10.06.1947 1/2 Динамо (Єреван) 2:0 Локомотив (Тбілісі)
10.06.1947 1/2 Динамо (Ростов-на-Дону) 4:0 Спартак (Єреван)
15.06.1947 фінал Динамо (Єреван) 6:1 Динамо (Ростов-на-Дону)

1.6. Середньоазіатська зона

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
01.06.1947 1/8 Динамо (Сталінабад) +: - Спартак (Алма-Ата)
05.06.1947 1/4 Зеніт (Фрунзе) 1:4 Динамо (Сталінабад)
05.06.1947 1/4 Динамо (Ташкент) 2:1 д.р. Спартак (Ташкент)
05.06.1947 1/4 Локомотив (Ашхабад) 0:3 Динамо (Алма-Ата)
05.06.1947 1/4 Динамо (Фрунзе) 1:2 д.р. ТДВ (Ташкент)
10.06.1947 1/2 Динамо (Ташкент) 0:2 Динамо (Сталінабад)
10.06.1947 1/2 Динамо (Алма-Ата) 1:0 ТДВ (Ташкент)
15.06.1947 фінал Динамо (Алма-Ата) 2:1 Динамо (Сталінабад)

У фінальному турнірі брали участь 13 команд першої групи і 6 переможців зональних турнірів.
Всі ігри починаючи з 1/16 фіналу відбулися в Москві.

2.1. 1/16 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
01.07.1947 Спартак (Москва) 4:0 Торпедо (Горький)
02.07.1947 Крила Рад (Куйбишев) 3:1 д.р. Динамо (Алма-Ата)
02.07.1947 ЦДКА (Москва) 5:0 Динамо (Єреван)

2.2. 1/8 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
03.07.1947 Торпедо (Москва) 6:0 ВМС (Москва)
03.07.1947 Динамо (Ворошиловград) 3:3 д.р. Динамо (Челябінськ)
04.07.1947 Динамо (Ворошиловград) 5:2 Динамо (Челябінськ)
04.07.1947 Динамо (Тбілісі) 1:0 Динамо (Мінськ)
05.07.1947 Динамо (Київ) 2:1 Трактор (Сталінград)
06.07.1947 ЦДКА (Москва) 4:1 Динамо (Москва)
06.07.1947 ВПС (Москва) 0:1 Зеніт (Ленінград)
07.07.1947 Крила Рад (Москва) 0:2 Динамо (Ленінград)
07.07.1947 Спартак (Москва) 3:0 Крила Рад (Куйбишев)

2.3. 1/4 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
08.07.1947 Торпедо (Москва) 2:1 д.р. Динамо (Тбілісі)
09.07.1947 ЦДКА (Москва) 4:0 Динамо (Ворошиловград)
10.07.1947 Спартак (Москва) 2:0 Динамо (Київ)
11.07.1947 Динамо (Ленінград) 1:0 Зеніт (Ленінград)

2.4. 1/2 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
13.07.1947 Торпедо (Москва) 1:0 ЦДКА (Москва)
14.07.1947 Спартак (Москва) 2:1 Динамо (Ленінград)

2.5. Фінал

21 липня, 1947
Спартак (Москва) 2:0 (2:0)
[1]
Торпедо (Москва)
Дементьєв 22 '
Тімаков 40 '
Голи
Стадіон: Динамо, Москва
Глядачів: 70 000
Суддя: Латишев ( Москва)

Спартак: Леонтьєв, Холодков, Сеглін, Вас.Соколов (к), Тімаков, Рязанцев, Конов, Глазков, А. Соколов, Н. Дементьєв, Рисцов
Головний тренер: Альберт Вольрат
Торпедо: Акімов, Ільїн, Євсєєв, Гомес, Яковлєв, Морозов (к), Панфілов, Г. Жарков, Пономарьов, Петров, В. Жарков

Головний тренер: Віктор Маслов