Кубок СРСР з футболу 1948

9-й розіграш Кубка СРСР відбувся у вересні-жовтні 1948. Свій другий Кубок отримав московський ЦДКА, обігравши у фіналі попереднього володаря Кубка московський "Спартак".

У кубку СРСР 1948 брали участь 14 команд першої групи і 6 команди переможниць зон зі змагань другої групи.
Всі ігри відбулися в Москві.

1. 1/16 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
25.09.1948 Динамо (Київ) 2:1 д.р. Динамо (Єреван)
26.09.1948 Зеніт (Ленінград) 0:0 д.р. Динамо (Казань)
27.09.1948 Зеніт (Ленінград) 4:1 Динамо (Казань)
27.09.1948 Динамо (Ленінград) 2:1 Крила Рад (Куйбишев)
27.09.1948 Торпедо (Москва) 5:1 Торпедо (Сталінград)

2. 1/8 фіналу

28.09.1948 Крила Рад (Москва) 0:1 Локомотив (Харків)
29.09.1948 Динамо (Москва) 3:0 ДО (Ташкент)
30.09.1948 ЦДКА (Москва) 3:0 Динамо (Мінськ)
01.10.1948 Торпедо (Москва) 3:1 Зеніт (Ленінград)
02.10.1948 Спартак (Москва) 3:0 Дзержинець (Челябінськ)
02.10.1948 Динамо (Київ) 2:1 Динамо (Ленінград)
03.10.1948 ВПС (Москва) 2:1 Металург (Москва)
03.10.1948 Локомотив (Москва) 0:1 Динамо (Тбілісі)

3. 1/4 фіналу

04.10.1948 Динамо (Москва) 7:1 Локомотив (Харків)
05.10.1948 ЦДКА (Москва) 4:2 [1] Торпедо (Москва)
12.10.1948 ЦДКА (Москва) 3:1 Торпедо (Москва)
07.10.1948 Спартак (Москва) 1:0 Динамо (Київ)
08.10.1948 ВПС (Москва) 1:2 Динамо (Тбілісі)

4. 1/2 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2 | -
15.10.1948 Спартак (Москва) 1:0 Динамо (Тбілісі)
17.10.1948 ЦДКА (Москва) 0:0 д.р. Динамо (Москва)
18.10.1948 ЦДКА (Москва) 1:0 Динамо (Москва)

Суддя: Латишев ( Москва)

ЦДКА: Никаноров, Чістохвалов, Кочетков, Нирків, Башашкін, Водягін, Вяч.Соловйов, Миколаїв, Федотов (к), Бобров, Дьомін
Головний тренер: Борис Аркадьєв
Спартак: Леонтьєв, Кулешов, Сеглін, Вас.Соколов (к), Тімаков, Рязанцев, Конов, Парамонов, Опудала, Б. Соколов (Смислов, 46), Сальников
Головний тренер: Костянтин Квашнін

З авторством другого гола ЦДКА є невизначеність.

У книзі "Офіційна історія ФК" Спартак "" і також по всіх спартаківським сайтам пишеться про фінальний матч кубка СРСР, що гол на 51 хвилині забив армієць В'ячеслав Соловйов.

Проте в літописі Акселя Вартаняна зазначено, що в середині першого тайму Соловйов з 20 метрів носком копнув що було сил поважчав від вологи шкіряний м'яч і забив гол (1:0). На початку другого тайму Соловйов застосував той самий прийом, але воротар Леонтьєв встиг зреагувати. Але часток секунди раніше зреагував і Василь Соколов. М'яч, втупившись у його ногу, різко змінив курс, і вдруге влучив у спартаківські мережі.

У книзі "Енциклопедія ЦСКА", так само як і на сайті, складеному за цієї енциклопедії, також пишеться про автогол спартаківця Василя Соколова.