Кубок СРСР з футболу 1950

11-й розіграш Кубка СРСР відбувся у вересні-листопаді 1950. Володарем Кубка вп'яте став московський "Спартак". Попередній володар Кубка московське "Торпедо" вибуло з розіграшу в 1/16 фіналу.

У фінальних змагання кубка СРСР 1951 брали участь 69 команд. Учасники першості в чемпіонаті СРСР (група "А" і група "Б") - 33 команди, по 2 команди від 15 союзних республік грали у фінальних іграх кубка своєї республіки, 4 команди з кубка РРФСР і по 1 команді від Москви і Ленінграда.

Кубки союзних республік, переможці вказані першими:

  • Карело-Фінська РСР - ДО (Петрозаводськ) - "Динамо" (Петрозаводськ)
  • Естонська РСР - КБФ (Талін) - "Динамо" (Таллін)
  • Латвійська РСР - ДО (Рига) - "Червоний металург" (Лієпая)
  • Литовська РСР - "Ельняс" (Шауляй) - "Інкарас" (Каунас)
  • Білоруська РСР - ДО (Мінськ) - "Торпедо" (Мінськ)
  • Українська РСР - "Спартак" (Ужгород) - "Металург" (Запоріжжя) - 4:2
  • Молдавська РСР - "Буревісник" (Бендери) - "Труд" (Кишинів)
  • Грузинська РСР - ДО (Тбілісі) - Команда м. Махарадзе
  • Вірменська РСР - "Червоний прапор" (Ленінакан) - команда м. Кировакана
  • Азербайджанська РСР - "Трудові резерви" (Баку) - "Динамо" (Степанакерт)
  • Казахська РСР - "Динамо" (Джамбул) - "Кольорові метали" (Балхаш)
  • Узбецька РСР - Завод машинобудування (Ташкент) - "Динамо" (Ташкент)
  • Киргизька РСР - "Буревісник" (Фрунзе) - "Харчовик" (Чуйська область)
  • Таджицька РСР - "Динамо" (Сталінабад) - "Червона Армія" (Сталінабад)
  • Туркменська РСР - ДО (Ашхабад) - "Трудові резерви" (Чарджоу)
  • РРФСР - ДО (Свердловськ) - "Трактор" (Таганрог) - 1:0, також 2 півфіналіста ДО (Новосибірськ) і Завод машинобудування (Тамбов)
  • м. Москва - ЦДКА-2
  • м. Ленінград - "Динамо" -2

1. 1/128 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
10.09.1950 Буревісник (Фрунзе) 0:5 Червоний прапор (Іваново)
10.09.1950 Динамо (Єреван) 3:0 Команда м. Махарадзе
10.09.1950 Динамо (Петрозаводськ) 1:6 Буревісник (Кишинів)
10.09.1950 Динамо (Степанакерт) 0:2 Харчовик (Одеса)
10.09.1950 Трактор (Таганрог) 2:1 Спартак (Тбілісі)

2. 1/64 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
28.09.1950 Буревісник (Бендери) 1:7 Динамо (Мінськ)
28.09.1950 Динамо (Джамбул) 1:2 Нафтовик (Баку)
28.09.1950 Динамо-2 (Ленінград) 1:7 ВМС (Москва)
28.09.1950 ДО (Новосибірськ) 5:0 Спартак (Ашхабад)
28.09.1950 Завод машинобудування (Ташкент) 0:4 Трактор (Таганрог)
28.09.1950 Інкарас (Каунас) 1:3 Динамо (Київ)
28.09.1950 Червоний прапор (Іваново) 1:2 Динамо (Єреван)
28.09.1950 Металург (Запоріжжя) 5:0 Локомотив (Петрозаводськ)
28.09.1950 Харчовик (Одеса) 1:1 д.р. Буревісник (Кишинів)
29.09.1950 Харчовик (Одеса) 0:2 Буревісник (Кишинів)
28.09.1950 Спартак (Ужгород) 0:1 Торпедо (Сталінград)
28.09.1950 Трудові резерви (Фрунзе) 17:0 Харчовик (Чуйська область)
28.09.1950 Трудові резерви (Чарджоу) +: - Більшовик (Сталінабад)

3. 1/32 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
02.10.1950 ВМС (Москва) 3:1 Нафтовик (Баку)
02.10.1950 Динамо (Єреван) 5:2 д.р. Трактор (Таганрог)
02.10.1950 Динамо (Мінськ) +: - Кольорові метали (Балхаш)
02.10.1950 Динамо (Сталінабад) 0:4 Буревісник (Кишинів)
02.10.1950 Динамо (Талін) 5:3 Динамо (Алма-Ата)
02.10.1950 Динамо (Ташкент) 0:8 ВПС (Москва)
02.10.1950 ДО (Ашхабад) 1:5 Крила Рад (Куйбишев)
02.10.1950 ДО (Мінськ) 10:1 Трудові резерви (Чарджоу)
02.10.1950 ДО (Новосибірськ) 4:1 Трудові резерви (Фрунзе)
02.10.1950 ДО (Петрозаводськ) 1:2 Калев (Таллінн)
02.10.1950 ДО (Рига) 1:2 д.р. Динамо (Тбілісі)
02.10.1950 ДО (Свердловськ) 5:1 Спартак (Вільнюс)
02.10.1950 ДО (Тбілісі) 5:3 д.р. ЦДКА-2 (Москва)
02.10.1950 Завод машинобудування (Тамбов) 1:7 Локомотив (Харків)
02.10.1950 КБФ (Талін) 2:4 Динамо (Київ)
02.10.1950 Команда м. Кировакана 0:1 Дзержинець (Челябінськ)
02.10.1950 Червона Армія (Сталінабад) 0:1 Торпедо (Горький)
02.10.1950 Червоний прапор (Ленінакан) 0:3 Локомотив (Москва)
02.10.1950 Червоний металург (Лієпая) 0:3 Торпедо (Москва)
02.10.1950 Металург (Запоріжжя) 2:3 Торпедо (Сталінград)
02.10.1950 Торпедо (Мінськ) 2:3 Даугава (Рига)
02.10.1950 Праця (Кишинів) 0:10 Шахтар (Сталіно)
02.10.1950 Трудові резерви (Баку) 3:3 д.р. Динамо (Ленінград)
03.10.1950 Трудові резерви (Баку) 1:4 Динамо (Ленінград)
02.10.1950 Ельняс (Шауляй) 2:3 ДО (Ташкент)

4. 1/16 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
16.10.1950 ВМС (Москва) 2:3 Буревісник (Кишинів)
16.10.1950 Даугава (Рига) 0:1 Локомотив (Москва)
16.10.1950 Дзержинець (Челябінськ) 0:2 ВПС (Москва)
16.10.1950 Динамо (Київ) 2:3 Динамо (Єреван)
16.10.1950 Динамо (Мінськ) 2:1 ДО (Новосибірськ)
16.10.1950 Динамо (Тбілісі) 3:1 Торпедо (Москва)
16.10.1950 ДО (Свердловськ) 1:0 Динамо (Ленінград)
16.10.1950 Калев (Таллінн) 3:0 Динамо (Талін)
16.10.1950 Крила Рад (Куйбишев) 1:0 ДО (Тбілісі)
16.10.1950 Локомотив (Харків) 0:2 ДО (Ташкент)
16.10.1950 Торпедо (Сталінград) 3:1 ДО (Мінськ)
16.10.1950 Шахтар (Сталіно) 2:1 Торпедо (Горький)

5. 1/8 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
23.10.1950 Крила Рад (Куйбишев) 0:0 д.р. ДО (Ташкент)
24.10.1950 Крила Рад (Куйбишев) 0:0 д.р. ДО (Ташкент)
25.10.1950 Крила Рад (Куйбишев) 2:0 ДО (Ташкент)
24.10.1950 ВПС (Москва) 2:1 Динамо (Тбілісі)
24.10.1950 Динамо (Москва) 7:0 Динамо (Єреван)
24.10.1950 Зеніт (Ленінград) 3:1 д.р. Динамо (Мінськ)
24.10.1950 Калев (Таллінн) 2:1 ДО (Свердловськ)
24.10.1950 Локомотив (Москва) 3:1 Шахтар (Сталіно)
24.10.1950 Спартак (Москва) 7:0 Буревісник (Кишинів)
24.10.1950 ЦДКА (Москва) 2:1 Торпедо (Сталінград)

6. 1/4 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
27.10.1950 ВПС (Москва) 0:1 Крила Рад (Куйбишев)
27.10.1950 Динамо (Москва) 3:2 д.р. Локомотив (Москва)
27.10.1950 Спартак (Москва) 3:1 Зеніт (Ленінград)
27.10.1950 ЦДКА (Москва) 2:0 Калев (Таллінн)

7. 1/2 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
30.10.1950 Спартак (Москва) 4:0 ЦДКА (Москва)
31.10.1950 Динамо (Москва) 7:0 Крила Рад (Куйбишев)

8. Фінал

6 листопада, 1950
Спартак (Москва) 3:0 (2:0)
[1]
Динамо (Москва)
Тімаков 35 ',
Терентьєв 40 ',
Н. Дементьєв 66 '
Голи
Стадіон: Динамо, Москва
Глядачів: 70 000
Суддя: Латишев ( Москва)

Спартак: Костіков, Сеглін, В. Соколов (к), Сєдов, Тімаков, Нетто, Парамонов, Терентьєв, Симонян, Н. Дементьєв, Обот
Головний тренер: Абрам Дангулов
Динамо: Саная, Петров, Зябликів, А. Соколов, Блінков, Савдунін, Трофімов, Конов, Бєсков (к), Сальников, С. Соловйов

Головний тренер: Віктор Дубінін