Кубок СРСР з футболу 1951

12-й розіграш Кубка СРСР відбувся у серпні-жовтні 1951. Володарем Кубка втретє став московський ЦДСА. Попередній володар Кубка московський "Спартак" вибув з розіграшу в 1/4 фіналу.

У фінальних змаганнях брала участь 51 команда: 15 команд класу "А", 18 команд класу "Б" і 18 команд володарів кубків союзних республік, Москви і Ленінграда.

Список команд володарів кубків у союзних республіках:

  • Карело-Фінська РСР - "Локомотив" (Петрозаводськ)
  • Естонська РСР - КБФ (Талін)
  • Латвійська РСР - ДО (Рига)
  • Литовська РСР - "Інкарас" (Каунас)
  • Білоруська РСР - ТДВ (Мінськ)
  • Українська РСР - "Металург" (Запоріжжя)
  • Молдавська РСР - "Червоний прапор" (Кишинів)
  • Грузинська РСР - Праця [ТТУ] (Тбілісі)
  • Вірменська РСР - "Будівельник" (Ленінакан)
  • Азербайджанська РСР - Завод ім. Будьонного (Баку)
  • Казахська РСР - "Динамо" -2 (Алма-Ата)
  • Узбецька РСР - "Крилья Совєтов" (Ташкент)
  • Киргизька РСР - "Динамо" (Фрунзе)
  • Таджицька РСР - ДО (Сталінабад)
  • Туркменська РСР - "Локомотив" (Мари)
  • РРФСР - ДО (Новосибірськ)
  • м. Москва - ВВС-2 (Москва)
  • м. Ленінград - "Інфізкульт" (Ленінград)

Так як сітка ігор була складена відразу на весь турнір і частина команд починали свої ігри не з перших етапів, дати деяких ігор пізніших стадій кубку за часом були зіграні раніше, ніж інші ігри інших команд які грали свої матчі з перших раундів турніру.


1. 1/64 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
16.08.1951 ВВС-2 (Москва) 2:6 д.р. Спартак (Ужгород)
22.08.1951 Динамо (Сталінабад) 4:0 ДО (Сталінабад)
15.08.1951 Динамо (Фрунзе) 2:4 д.р. ДО (Ташкент)
12.08.1951 Інкарас (Каунас) 0:3 д.р. Локомотив (Москва)
12.08.1951 Металург (Запоріжжя) 1:0 Динамо (Мінськ)
12.08.1951 Спартак (Москва) 3:1 ДО (Новосибірськ)

2. 1/32 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
14.08.1951 Будівельник (Ленінакан) 1:2 д.р. Динамо (Єреван)
13.08.1951 Динамо-2 (Алма-Ата) 2:4 Динамо (Ленінград)
11.08.1951 ДО (Рига) 1:0 Динамо (Алма-Ата)
14.08.1951 Завод ім. Будьонного (Баку) 0:4 Локомотив (Харків)
12.08.1951 Інфізкульт (Ленінград) 0:1 д.р. Торпедо (Москва)
16.08.1951 КБФ (Талін) 3:0 Червона зірка (Петрозаводськ)
12.08.1951 Червоний прапор (Кишинів) 0:1 Команда м. Калініна
30.08.1951 Крила Рад (Ташкент) 3:1 Динамо (Сталінабад)
21.08.1951 Локомотив (Мари) 0:4 ДО (Ташкент)
15.08.1951 Локомотив (Петрозаводськ) 0:11 Динамо (Тбілісі)
19.08.1951 Металург (Запоріжжя) 4:0 Локомотив (Москва)
15.08.1951 ТДВ (Мінськ) 1:2 ВПС (Москва)
19.08.1951 Спартак (Москва) 5:1 Спартак (Ужгород)
?? .08.1951 Праця (Тбілісі) +: - Трудові резерви (Фрунзе)
09.08.1951 Шахтар (Сталіно) 3:2 Спартак (Ашхабад)

3. 1/16 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
20.08.1951 ВПС (Москва) 5:1 Динамо (Тбілісі)
19.08.1951 Динамо (Єреван) 2:1 ДО (Рига)
19.08.1951 Динамо (Ленінград) 0:1 Команда м. Калініна
19.08.1951 Калев (Таллінн) 0:1 Спартак (Вільнюс)
14.08.1951 Червоний прапор (Іваново) 3:1 Буревісник (Кишинів)
19.08.1951 Крила Рад (Куйбишев) 2:0 Торпедо (Москва)
21.08.1951 Локомотив (Харків) 1:3 Шахтар (Сталіно)
26.09.1951 Металург (Запоріжжя) 9:2 Крила Рад (Ташкент)
12.08.1951 Нафтовик (Баку) 0:2 Даугава (Рига)
22.09.1951 Спартак (Москва) 8:2 ДО (Ташкент)
16.08.1951 Торпедо (Горький) 3:2 д.р. Спартак (Тбілісі)
20.09.1951 Торпедо (Сталінград) 0:2 Зеніт (Ленінград)
22.08.1951 Праця (Тбілісі) 4:0 КБФ (Талін)
18.08.1951 ЦДСА (Москва) 5:0 ВМС (Москва)

4. 1/8 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
20.09.1951 ВПС (Москва) 3:1 д.р. Праця (Тбілісі)
19.08.1951 Даугава (Рига) 3:2 Червоний прапор (Іваново)
01.10.1951 Динамо (Москва) 5:1 Металург (Запоріжжя)
27.08.1951 Команда м. Калініна 2:1 Динамо (Єреван)
25.08.1951 Крила Рад (Куйбишев) 2:0 Спартак (Вільнюс)
30.09.1951 Спартак (Москва) 1:0 Динамо (Київ)
22.08.1951 ЦДСА (Москва) 4:3 Торпедо (Горький)
29.09.1951 Шахтар (Сталіно) 1:1 д.р. Зеніт (Ленінград)
30.09.1951 Шахтар (Сталіно) 3:1 Зеніт (Ленінград)

5. 1/4 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
04.10.1951 ВПС (Москва) 3:2 д.р. Спартак (Москва)
05.10.1951 Динамо (Москва) 1:4 Команда м. Калініна
02.10.1951 ЦДСА (Москва) 1:1 д.р. Крила Рад (Куйбишев)
03.10.1951 ЦДСА (Москва) 4:1 Крила Рад (Куйбишев)
03.10.1951 Шахтар (Сталіно) 2:1 Даугава (Рига)

6. 1/2 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
09.10.1951 Команда м. Калініна 1:0 Шахтар (Сталіно)
08.10.1951 ЦДСА (Москва) 1:0 ВПС (Москва)

7. Фінал

14 жовтня, 1951
ЦДСА 2:1 (2:1)
[1]
Команда м. Калініна
Соловйов 37 ',
Коверзнєв 41 '
Голи Яковлєв 43 '
Стадіон: Динамо, Москва
Глядачів: 70 000
Суддя: Латишев ( Москва)

ЦДСА: Никаноров, Чістохвалов, Башашкін, Нирків, Родін, Петров, Гринин (к), Миколаїв, Коверзнєв, Соловйов, Дьомін
Головний тренер: Борис Аркадьєв
Команда м. Калініна: Фарикін, Кузнєцов, Сотсков (к), Морозов, Кулешов, Фомін, Ільїн ( Юрченко, 63), Яковлєв, Добриков, Акімов, Щербаков

Тренер: Петро Зенкін

Після матчу команда м. Калініна подала протест, вважаючи, що м'яч, забитий у кінці гри Сотсковим був скасований головним суддею Миколою Латишевим неправильно. Наступного дня протест затвердили, і на 17 жовтня призначили перегравання. [1] Швидше за все, рішення про перегравання виходило від члена Політбюро ЦК КПРС, Маршала Радянського Союзу Миколи Булганіна. [2]

17 жовтня, 1951
ЦДСА 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
[2]
Команда м. Калініна
Соловйов 72 ',
Гринин 115 '
Голи Чістохвалов 25 '(у свої ворота)
Стадіон: Динамо, Москва
Глядачів: 80 000
Суддя: Бєлов ( Ленінград)

ЦДСА: Никаноров, Чістохвалов, Башашкін, Нирків, Родін, Петров, Гринин (к), Миколаїв, Коверзнєв ( Водягін, 62), Соловйов, Дьомін
Головний тренер: Борис Аркадьєв
Команда м. Калініна: Фарикін, Юрченко, Кузнєцов, Морозов (Гурвич, 28), Кулешов, Фомін, Манкевич, Фетіскін, Добриков, Акімов, Щербаков (к)

Тренер: Петро Зенкін

Примітки