Кубок СРСР з футболу 1953

14-й розіграш Кубка СРСР відбувся у вересні-жовтні 1953. Володарем Кубка вдруге стало московське "Динамо". Попередній володар Кубка московське "Торпедо" вибуло з боротьби в чвертьфіналі.

У фінальних змаганнях брало участь 56 команда: 11 команд класу "А", 27 команд класу "Б" і 18 команд володарів кубків союзних республік, Москви і Ленінграда. Армійські клуби, зняті з чемпіонату країни в кубку СРСР не грали. Список команд володарів кубків у союзних республіках:

  • Карело-Фінська РСР - "Динамо" (Петрозаводськ)
  • Естонська РСР - "Динамо" (Таллін)
  • Латвійська РСР - "Червоний металург" (Лієпая)
  • Литовська РСР - "Ліма" (Каунас)
  • Білоруська РСР - "Спартак" (Мінськ)
  • Українська РСР - "Торпедо" (Кіровоград)
  • Молдавська РСР - "Динамо" (Кишинів)
  • Грузинська РСР - "Динамо" (Кутаїсі)
  • Вірменська РСР - "Хімік" (Кіровакан)
  • Азербайджанська РСР - "Динамо" (Баку)
  • Казахська РСР - кубок не проводився, в кубок СРСР від республіки заявлений клуб "Динамо" (Чимкент)
  • Узбецька РСР - "Хімік" (Чирчик)
  • Киргизька РСР - кубок не проводився, в кубок СРСР від республіки заявлений клуб "Динамо" (Фрунзе), який у списку ігор написаний як Киргизька РСР
  • Таджицька РСР - "Динамо" (Сталінабад)
  • Туркменська РСР - "Локомотив" (Мари)
  • РРФСР - "Торпедо" (Володимир)
  • м. Москва - "Динамо" -2
  • м. Ленінград - "Динамо" -2

1. 1/128 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
02.09.1953 Динамо (Кишинів) +: - Динамо (Мінськ)
02.09.1953 Динамо (Кутаїсі) 1:0 Торпедо (Горький)
02.09.1953 Динамо (Петрозаводськ) +: - Динамо (Єреван)
02.09.1953 Динамо (Сталінабад) 3:3 д.р. Авангард (Челябінськ)
03.09.1953 Динамо (Сталінабад) 1:3 Авангард (Челябінськ)
02.09.1953 Динамо (Талін) 1:2 Хімік (Москва)
02.09.1953 Динамо (Чимкент) 1:4 Металург (Запоріжжя)
02.09.1953 Динамо-2 (Ленінград) 3:1 Калев (Таллінн)
02.09.1953 Зеніт (Москва) 0:1 Торпедо (Сталінград)
02.09.1953 Киргизька РСР +: - Прапор (Іваново)
02.09.1953 Червоний металург (Лієпая) 3:0 Команда м. Молотова
02.09.1953 Нафтовик (Баку) 4:2 Червона зірка (Петрозаводськ)
02.09.1953 Спартак (Ашхабад) 4:1 Металург (Одеса)
02.09.1953 Спартак (Ташкент) 1:0 Спартак (Тбілісі)
02.09.1953 Торпедо (Володимир) 0:1 д.р. Динамо (Алма-Ата)
02.09.1953 Торпедо (Кіровоград) 1:2 Авангард (Свердловськ)
02.09.1953 Хімік (Кіровакан) 1:0 Спартак (Калінін)

2. 1/64 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
06.09.1953 Буревісник (Кишинів) 3:0 Динамо-2 (Ленінград)
06.09.1953 Динамо (Баку) 2:5 Торпедо (Ростов-на-Дону)
06.09.1953 Динамо (Кишинів) 1:1 д.р. Динамо (Алма-Ата)
07.09.1953 Динамо (Кишинів) 0:1 Динамо (Алма-Ата)
06.09.1953 Динамо (Петрозаводськ) -: + Авангард (Челябінськ)
06.09.1953 Команда м. Ленінабада +: - Авангард (Свердловськ)
06.09.1953 Ліма (Каунас) 0:4 Металург (Дніпропетровськ)
06.09.1953 Локомотив (Мари) 0:9 Шахтар (Сталіно)
06.09.1953 Металург (Запоріжжя) 8:3 Хімік (Кіровакан)
06.09.1953 Нафтовик (Баку) 1:1 д.р. Хімік (Москва)
07.09.1953 Нафтовик (Баку) 4:1 Хімік (Москва)
06.09.1953 Спартак (Ашхабад) 2:1 Червоний металург (Лієпая)
06.09.1953 Спартак (Мінськ) 1:2 Іскра (Фрунзе)
06.09.1953 Спартак (Ташкент) 0:0 д.р. Динамо (Кутаїсі)
07.09.1953 Спартак (Ташкент) 4:2 Динамо (Кутаїсі)
06.09.1953 Торпедо (Сталінград) +: - Киргизька РСР
06.09.1953 Хімік (Чирчик) 0:3 Даугава (Рига)

3. 1/32 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
13.09.1953 Буревісник (Кишинів) 0:1 Динамо (Алма-Ата)
13.09.1953 Іскра (Фрунзе) 0:2 Даугава (Рига)
13.09.1953 Команда м. Ленінабада 8:4 Нафтовик (Баку)
13.09.1953 Металург (Дніпропетровськ) 1:0 Торпедо (Ростов-на-Дону)
13.09.1953 Спартак (Ашхабад) 1:0 Спартак (Ташкент)
13.09.1953 Торпедо (Сталінград) 1:4 Металург (Запоріжжя)
13.09.1953 Шахтар (Сталіно) +: - Авангард (Челябінськ)

4. 1/16 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
17.09.1953 Даугава (Рига) 5:1 Металург (Дніпропетровськ)
17.09.1953 Динамо (Алма-Ата) 6:2 Команда м. Ленінабада
17.09.1953 Металург (Запоріжжя) 6:2 Спартак (Ашхабад)
17.09.1953 Шахтар (Сталіно) 1:0 Динамо-2 (Москва)

5. 1/8 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
21.09.1953 Даугава (Рига) 0:0 д.р. Спартак (Вільнюс)
22.09.1953 Даугава (Рига) 1:0 Спартак (Вільнюс)
21.09.1953 Динамо (Москва) 2:2 д.р. Динамо (Ленінград)
22.09.1953 Динамо (Москва) 3:0 Динамо (Ленінград)
21.09.1953 Динамо (Тбілісі) 4:0 Динамо (Київ)
21.09.1953 Локомотив (Москва) 1:0 Локомотив (Харків)
21.09.1953 Спартак (Москва) 5:0 Металург (Запоріжжя)
21.09.1953 Торпедо (Москва) 3:1 Зеніт (Ленінград)
21.09.1953 Шахтар (Сталіно) 0:0 д.р. Динамо (Алма-Ата)
22.09.1953 Шахтар (Сталіно) 2:0 Динамо (Алма-Ата)

6. 1/4 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
01.10.1953 Динамо (Москва) 1:0 Динамо (Тбілісі)
30.09.1953 Локомотив (Москва) 1:0 д.р. Спартак (Москва)
30.09.1953 Торпедо (Москва) 0:1 Зеніт (Куйбишев)
30.09.1953 Шахтар (Сталіно) 2:1 Даугава (Рига)

7. 1/2 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
05.10.1953 Динамо (Москва) 1:0 Шахтар (Сталіно)
05.10.1953 Локомотив (Москва) 0:2 Зеніт (Куйбишев)

8. Фінал

10 жовтня 1953
Динамо (Москва) 1:0 (1:0)
[1]
Зеніт (Куйбишев)
Сальников 7 ' Голи
Стадіон: Динамо, Москва
Глядачів: 65 000
Суддя: Чхатарашвілі ( Тбілісі)

Динамо: Яшин ( Бєляєв 59 '), Родіонов, Крижевський (к), Б. Кузнєцов, Водягін, Байков, Рижкин, Бєсков, Савдунін, Сальников ( В. Ільїн), Шабров
Головний тренер: Михайло Якушин
Зеніт: Корнілов, Скорохов, Гаврилов, Ширяєв, Карпов (к), Кірш, Бровкін, Ворошилов, Гулевський, Запряжи ( Редкін), Новіков

Головний тренер: Петро Бурмістров