Кубок СРСР з футболу 1958

18-й розіграш Кубка СРСР відбувся в липні-листопаді 1958. Володарем Кубка вшосте став московський "Спартак". Попередній володар Кубка московський "Локомотив" вибув у півфіналі. Перша стадія розіграшу Кубка проходила в шести зонах, переможці яких зустрічалися у фінальному етапі.


1. Зональний етап

У зональних матчах визначалися 4 команд класу "Б" які отримали право, разом з командами класу "А", грати у фінальному турнірі кубка СРСР. У шести зонах були виявлені шість переможців. Переможці 1 і 2 зон, 3 і 4 зон зустрілися між собою в стикових іграх; 5 і 6 зон пройшли далі за жеребом.

1.1. Зона 1

У зональних матчах грали команди 1 зони РРФСР класу "Б" чемпіонату СРСР 1958 року.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
02.07.1958 1/8 Іскра (Казань) 3:1 Команда м. Воронежа
02.07.1958 1/8 Енергія (Волжський) 0:2 Динамо (Кіров)
02.07.1958 1/8 Зеніт (Іжевськ) 4:1 Локомотив (Саратов)
02.07.1958 1/8 Авангард (Миколаїв) 0:2 Спартак (Херсон)
02.07.1958 1/8 Торпедо (Таганрог) 3:1 СКВО (Одеса)
02.07.1958 1/8 Зірка (Кіровоград) 4:0 Торпедо (Горький)
02.07.1958 1/8 Трактор (Сталінград) 2:3 Динамо (Ульяновськ)
02.07.1958 1/8 Трудові резерви (Ленінград) 1:1 д.р. Трудові резерви (Липецьк)
03.07.1958 1/8 переіг. Трудові резерви (Ленінград) 3:1 Трудові резерви (Липецьк)
27.07.1958 1/4 Динамо (Кіров) 3:1 Іскра (Казань)
27.07.1958 1/4 Спартак (Херсон) 0:2 Зірка (Кіровоград)
27.07.1958 1/4 Торпедо (Таганрог) 4:1 Трудові резерви (Ленінград)
27.07.1958 1/4 Зеніт (Іжевськ) 6:3 Динамо (Ульяновськ)
30.07.1958 1/2 Зеніт (Іжевськ) 1:0 Динамо (Кіров)
30.07.1958 1/2 Торпедо (Таганрог) 2:0 Зірка (Кіровоград)
19.08.1958 фінал Торпедо (Таганрог) 2:1 Зеніт (Іжевськ)

1.2. Зона 2

У зональних матчах грали команди 2 зони РРФСР класу "Б" чемпіонату СРСР 1958 року.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
02.07.1958 1/8 Авангард (Сімферополь) 0:2 Металург (Запоріжжя)
02.07.1958 1/8 Ракета (Горький) 3:1 Текстильник (Іваново)
02.07.1958 1/8 Колгоспник (Полтава) 8:1 Ростсільмаш (Ростов-на-Дону)
02.07.1958 1/8 Трудові резерви (Луганськ) 6:2 Трудові резерви (Курськ)
02.07.1958 1/8 Авангард (Харків) 2:3 СКЧФ (Севастополь)
02.07.1958 1/8 Прапор праці (Орєхово-Зуєво) 1:0 Хімік (Ярославль)
02.07.1958 1/8 Хімік (Дніпродзержинськ) 1:2 Колгоспник (Черкаси)
02.07.1958 1/8 Металург (Дніпропетровськ) 2:1 Праця (Сталіногорськ)
27.07.1958 1/4 Прапор праці (Орєхово-Зуєво) 3:0 СКЧФ (Севастополь)
27.07.1958 1/4 Колгоспник (Черкаси) 2:1 Ракета (Горький)
27.07.1958 1/4 Металург (Запоріжжя) 3:2 Трудові резерви (Луганськ)
27.07.1958 1/4 переіг. Колгоспник (Полтава) 1:1 д.р. Металург (Дніпропетровськ)
27.07.1958 1/4 Колгоспник (Полтава) 1:3 д.р. Металург (Дніпропетровськ)
30.07.1958 1/2 Прапор праці (Орєхово-Зуєво) 4:1 Металург (Запоріжжя)
30.07.1958 1/2 Металург (Дніпропетровськ) 1:0 Колгоспник (Черкаси)
19.08.1958 фінал Прапор праці (Орєхово-Зуєво) 2:0 Металург (Дніпропетровськ)

1.3. Зона 3

У зональних матчах грали команди 3 зони РРФСР класу "Б" чемпіонату СРСР 1958 року.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
02.07.1958 1/8 Спартак (Станіслав) +: - Динамо (Талін)
02.07.1958 1/8 Даугава (Рига) 3:1 Спартак (Ужгород)
02.07.1958 1/8 Спартак (Вільнюс) 1:0 Спартак (Мінськ)
02.07.1958 1/8 СКВО (Львів) 5:2 Волга (Калінін)
02.07.1958 1/8 Чорноморець (Одеса) 2:1 Урожай (Мінськ)
02.07.1958 1/8 ЛТІ (Ленінград) 1:2 Колгоспник (Рівне)
02.07.1958 1/8 Праця (Глухово) 2:1 Балтика (Калінінград)
02.07.1958 1/8 Локомотив (Вінниця) 3:1 СКВО (Київ)
27.07.1958 1/4 Колгоспник (Рівне) 2:1 Чорноморець (Одеса)
27.07.1958 1/4 СКВО (Львів) 5:3 д.р. Спартак (Станіслав)
27.07.1958 1/4 Локомотив (Вінниця) 2:1 Праця (Глухово)
27.07.1958 1/4 Даугава (Рига) +: - Спартак (Вільнюс)
30.07.1958 1/2 СКВО (Львів) 4:0 Колгоспник (Рівне)
30.07.1958 1/2 Локомотив (Вінниця) 4:2 Даугава (Рига)
19.08.1958 фінал Локомотив (Вінниця) 0:1 СКВО (Львів)

1.4. Зона 4

У зональних матчах грали команди 4 зони РРФСР класу "Б" чемпіонату СРСР 1958 року.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
06.07.1958 1/8 Локомотив (Артемівськ) 2:1 Шахтар (Шахти)
06.07.1958 1/8 Локомотив (Кутаїсі) 1:0 Металург (Сталінград)
06.07.1958 1/8 Ширак (Ленінакан) 0:1 Буревісник (Тбілісі)
06.07.1958 1/8 Темп (Махачкала) 1:0 Спартак (Єреван)
06.07.1958 1/8 Шахтар (Кадиївка) 1:2 СКВО (Ростов-на-Дону)
06.07.1958 1/8 СКВО (Тбілісі) 5:3 Спартак (Ставрополь)
06.07.1958 1/8 Кубань (Краснодар) 2:1 д.р. Нафтовик (Баку)
06.07.1958 1/8 Терек (Грозний) 2:0 Праця (Астрахань)
27.07.1958 1/4 Локомотив (Кутаїсі) 2:1 Локомотив (Артемівськ)
27.07.1958 1/4 СКВО (Ростов-на-Дону) 2:1 Темп (Махачкала)
27.07.1958 1/4 Терек (Грозний) 4:3 СКВО (Тбілісі)
27.07.1958 1/4 Буревісник (Тбілісі) 2:1 Кубань (Краснодар)
30.07.1958 1/2 Терек (Грозний) 2:0 Локомотив (Кутаїсі)
30.07.1958 1/2 СКВО (Ростов-на-Дону) 2:0 Буревісник (Тбілісі)
19.08.1958 фінал СКВО (Ростов-на-Дону) 3:0 Терек (Грозний)

1.5. Зона 5

У зональних матчах грали команди 5 зони РРФСР класу "Б" чемпіонату СРСР 1958 року.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
24.07.1958 1/8 Металург (Магнітогорськ) 3:1 Металург (Нижній Тагіл)
24.07.1958 1/8 СКВО (Свердловськ) 6:2 Хімік (Березники)
24.07.1958 1/8 Локомотив (Челябінськ) 3:1 Девон (Уфа)
24.07.1958 1/8 Памір (Ленінабад) 0:1 Колхозчі (Ашхабад)
24.07.1958 1/8 Пахтакор (Ташкент) 3:0 Хосілот (Сталінабад)
24.07.1958 1/8 Шахтар (Караганда) 2:0 Трудові резерви (Ташкент)
24.07.1958 1/8 Спартак (Фрунзе) 2:1 Кайрат (Алма-Ата)
24.07.1958 1/8 Зірка (Перм) 1:2 Машинобудівник (Свердловськ)
28.07.1958 1/4 СКВО (Свердловськ) 2:2 Локомотив (Челябінськ)
29.07.1958 1/4 переіг. СКВО (Свердловськ) 5:3 д.р. Локомотив (Челябінськ)
28.07.1958 1/4 Пахтакор (Ташкент) 3:0 Колхозчі (Ашхабад)
28.07.1958 1/4 Спартак (Фрунзе) 2:1 Шахтар (Караганда)
29.07.1958 1/4 Машинобудівник (Свердловськ) 2:0 Металург (Магнітогорськ)
01.08.1958 1/2 Машинобудівник (Свердловськ) 2:0 СКВО (Свердловськ)
02.08.1958 1/2 Спартак (Фрунзе) 0:1 Пахтакор (Ташкент)
20.08.1958 фінал Пахтакор (Ташкент) +: - Машинобудівник (Свердловськ)

У фінальному матчі в додатковий час за рахунку 2:2 суддя зупинив гру, так як в команді гостей залишилося на полі 7 гравців.


1.6. Зона 6

У зональних матчах грали команди 6 зони РРФСР класу "Б" чемпіонату СРСР 1958 року.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
24.07.1958 1/8 Урожай (Барнаул) +: - Локомотив (Улан-Уде)
24.07.1958 1/8 Локомотив (Комсомольськ-на-Амурі) +: - Луч (Владивосток)
24.07.1958 1/8 Енергія (Іркутськ) 2:1 СКВО (Чита)
24.07.1958 1/8 Хімік (Кемерово) 1:2 д.р. Томич (Томськ)
24.07.1958 1/8 СКВО (Хабаровськ) 2:0 Локомотив (Вільний)
24.07.1958 1/8 Сібсельмаш (Новосибірськ) 2:4 Локомотив (Красноярськ)
28.07.1958 1/4 Урожай (Барнаул) 6:1 Металург (Сталінської)
28.07.1958 1/4 Енергія (Іркутськ) 1:0 Томич (Томськ)
28.07.1958 1/4 СКВО (Хабаровськ) 1:0 Локомотив (Комсомольськ-на-Амурі)
28.07.1958 1/4 Іртиш (Омськ) 1:1 д.р. Локомотив (Красноярськ)
29.07.1958 1/4 переіг. Іртиш (Омськ) 1:2 Локомотив (Красноярськ)
02.08.1958 1/2 Локомотив (Красноярськ) 3:1 СКВО (Хабаровськ)
02.08.1958 1/2 Енергія (Іркутськ) 2:1 д.р. Урожай (Барнаул)
20.08.1958 фінал Локомотив (Красноярськ) 4:2 Енергія (Іркутськ)

1.7. Стикові ігри переможців зон

Переможці 1 і 2 зон, 3 і 4 зон провели стикові ігри.

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
24.08.1958 Прапор праці (Орєхово-Зуєво) 1:0 д.р. Торпедо (Таганрог)
24.08.1958 СКВО (Львів) 4:3 д.р. СКВО (Ростов-на-Дону)

Переможці 5 і 6 зон "Пахтакор" (Ташкент) і "Локомотив" (Красноярськ) за жеребом отримали право грати у фінальному турнірі.


2. Фінальний етап

4 команди із зональних ігор і 12 команд класу "А" склали пари 1/8 фіналу.

2.1. 1/8 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
27.08.1958 Адміралтеец (Ленінград) 3:1 Динамо (Тбілісі)
27.08.1958 Динамо (Київ) 0:4 Спартак (Москва)
27.08.1958 Динамо (Москва) 2:1 ЦСК МО (Москва)
27.08.1958 Прапор праці (Орєхово-Зуєво) 2:1 Молдова (Кишинів)
27.08.1958 Крила Рад (Куйбишев) 0:2 Локомотив (Москва)
27.08.1958 Локомотив (Красноярськ) 3:0 Зеніт (Ленінград)
27.08.1958 Пахтакор (Ташкент) 2:1 СКВО (Львів)
27.08.1958 Шахтар (Сталіно) 1:2 Торпедо (Москва)

2.2. 1/4 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
25.09.1958 Адміралтеец (Ленінград) 1:6 Торпедо (Москва)
25.09.1958 Локомотив (Москва) 2:1 Прапор праці (Орєхово-Зуєво)
25.09.1958 Пахтакор (Ташкент) 0:2 Динамо (Москва)
25.09.1958 Спартак (Москва) 4:1 Локомотив (Красноярськ)

2.3. 1/2 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
09.10.1958 Торпедо (Москва) 2:1 д.р. Локомотив (Москва)
10.10.1958 Спартак (Москва) 2:1 Динамо (Москва)

2.4. Фінал

2 листопада, 1958
Спартак (Москва) 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
[1]
Торпедо (Москва)
Симонян 98 ' Голи
Стадіон: БСА ім.В. І. Леніна, Москва
Глядачів: 110 000
Суддя: Демченко ( Москва)

Спартак: Івакін, Парамонов, Масленкін, Солдатов, Чистяков, Нетто (к), Мозер, Ісаєв, Симонян, Сальников, А. Ільїн
Головний тренер: Микола Гуляєв
Торпедо: Денисенко, Медакін, Шустиков, Соколов, Гришин, Сенюков, Метревелі, Іванов (к), Гусаров, Фалін ( Сергєєв), Арбутов

Головний тренер: Віктор Маслов