Кубок СРСР з футболу 1969

28-й розіграш Кубка СРСР відбувся в березні-серпні 1969. Володарем Кубка вперше стали львівські "Карпати", це був перший і останній у розіграші Кубка СРСР випадок, коли володарем Кубка став клуб першої ліги. Попередній володар Кубка московське "Торпедо" вибуло в 1/4 фіналу.

Навесні 1968 команди класу "Б" по ходу першості чемпіонату 1968 почали проводити ігри пов'язані з кубку СРСР 1969 року. У зональних іграх проводяться команди грали в 1, 2, 3, 4, 5, 6, і 9 зонах було зіграно більше 100 ігор. Але пізніше всі ці кубкові гри в зонах РРФСР були скасовані, їх результати анульовані. Розіграш кубка почався наново, в якому команди класу "Б" участі не приймали.

На наступний рік навесні 1969 року в іграх в рамках кубку спочатку проводилися зональні змагання в 4 зонах в яких грали команди другої група класу "А" де виявилися 12 команд які виграли фінальні матчі в зональних стадіях кубка. З 87 команд другий група класу "А", три команди "Балтика" (Калінінград), "Динамо" (Брянськ) та "Металург" (Магнітогорськ) не брали участі в матчах на кубок СРСР. 12 команд переможців зональних турнірів і 20 команд першої групи класу "А" склали пари 1/16 фіналу.


1. 1/128 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
23.03.1969 Автомобіліст (Житомир) 0:2 СКА (Львів)
23.03.1969 Алга (Фрунзе) +: - Локомотив (Тбілісі)
23.03.1969 Волга (Ульяновськ) 1:0 Металург (Куйбишев)
23.03.1969 Динамо (Батумі) 0:1 Спартак (Брест)
23.03.1969 Динамо (Ленінград) 1:0 Автомобіліст (Нальчик)
23.03.1969 Динамо (Махачкала) 1:2 Ростсільмаш (Ростов-на-Дону)
23.03.1969 Динамо (Ставрополь) 1:0 Металург (Липецьк)
23.03.1969 Динамо (Хмельницький) 3:2 Десна (Чернігів)
23.03.1969 Дніпро (Дніпропетровськ) 1:0 Авангард (Тернопіль)
23.03.1969 Жальгіріс (Вільнюс) 2:0 Молдова (Кишинів)
23.03.1969 Іртиш (Омськ) 2:1 Локомотив (Челябінськ)
23.03.1969 Кривбас (Кривий Ріг) 1:0 Металіст (Харків)
23.03.1969 Кубань (Краснодар) 0:1 д.р. Праця (Воронеж)
23.03.1969 Локомотив (Вінниця) 0:2 Металург (Запоріжжя)
23.03.1969 Локомотив (Херсон) 0:1 СКА (Київ)
23.03.1969 Луч (Владивосток) 1:0 СКА (Хабаровськ)
23.03.1969 Памір (Ленінабад) 2:1 Зарафшан (Навої)
23.03.1969 Полад (Сумгаїт) 0:0 д.р. Схід (Усть-Каменогорськ)
25.03.1969 Полад (Сумгаїт) 3:3 д.р. Схід (Усть-Каменогорськ)
24.03.1969 Полад (Сумгаїт) 1:1 д.р., жр. -: + Схід (Усть-Каменогорськ)
23.03.1969 Світанок (Красноярськ) 2:1 д.р. Аерофлот (Іркутськ)
23.03.1969 Рубін (Казань) 2:0 Зеніт (Іжевськ)
23.03.1969 СКА (Одеса) 2:0 Зірка (Кіровоград)
23.03.1969 СКА (Чита) 1:1 д.р. Селенга (Улан-Уде)
24.03.1969 СКА (Чита) 2:1 д.р. Селенга (Улан-Уде)
23.03.1969 Сокіл (Саратов) 1:0 Валігура (Астрахань)
23.03.1969 Спартак (Орджонікідзе) 2:1 Металург (Тула)
23.03.1969 Будівельник (Ашхабад) 1:0 Нафтовик (Фергана)
23.03.1969 Будівельник (Уфа) 0:0 Зірка (Перм)
24.03.1969 Будівельник (Уфа) 0:3 Зірка (Перм)
23.03.1969 Суднобудівник (Миколаїв) 1:0 Будівельник (Полтава)
23.03.1969 Таврія (Сімферополь) 2:0 Буковина (Чернівці)
23.03.1969 Текстильник (Іваново) 1:0 Волга (Горький)
23.03.1969 Темп (Барнаул) +: - Калінінец (Свердловськ)
23.03.1969 Томлес (Томськ) 2:0 Кузбас (Кемерово)
23.03.1969 Трактор (Волгоград) 1:2 Спартак (Йошкар-Ола)
23.03.1969 Шахтар (Кадиївка) 0:1 Азовець (Жданов)
23.03.1969 Шахтар (Караганда) +: - Металург (Чимкент)
23.03.1969 Ширак (Ленінакан) +: - Мешахте (Ткібулі)
23.03.1969 Енергетик (Душанбе) 2:0 Неман (Гродно)

2. 1/64 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
27.03.1969 Азовець (Жданов) 0:0 Карпати (Львів)
28.03.1969 Азовець (Жданов) 1:2 Карпати (Львів)
27.03.1969 Алга (Фрунзе) 2:0 Енергетик (Душанбе)
27.03.1969 Даугава (Рига) +: - Динамо (Кировабад)
27.03.1969 Дніпро (Дніпропетровськ) 0:1 Автомобіліст (Житомир)
27.03.1969 Жальгіріс (Вільнюс) 1:0 Схід (Усть-Каменогорськ)
27.03.1969 Іртиш (Омськ) 2:0 Темп (Барнаул)
27.03.1969 Кривбас (Кривий Ріг) 2:0 Хімік (Сєвєродонецьк)
27.03.1969 Локомотив (Калуга) 3:2 д.р. Терек (Грозний)
27.03.1969 Луч (Владивосток) 1:0 СКА (Чита)
27.03.1969 Металург (Запоріжжя) 3:1 Таврія (Сімферополь)
27.03.1969 Памір (Ленінабад) 0:1 Політвідділ (Ташкентська область)
27.03.1969 Світанок (Красноярськ) 2:0 Томлес (Томськ)
27.03.1969 Ростсільмаш (Ростов-на-Дону) 1:0 Машук (П'ятигорськ)
27.03.1969 Рубін (Казань) 2:1 Зірка (Перм)
27.03.1969 СКА (Київ) 0:1 Суднобудівник (Миколаїв)
27.03.1969 СКА (Одеса) 1:0 Динамо (Хмельницький)
27.03.1969 Сокіл (Саратов) 2:1 Текстильник (Іваново)
27.03.1969 Спартак (Білгород) 3:0 Динамо (Ставрополь)
27.03.1969 Спартак (Йошкар-Ола) 2:1 д.р. Волга (Ульяновськ)
27.03.1969 Будівельник (Ашхабад) 0:1 Спартак (Брест)
27.03.1969 Торпедо (Таганрог) 4:1 Волга (Калінін)
27.03.1969 Праця (Воронеж) 2:0 Спартак (Орджонікідзе)
27.03.1969 Шахтар (Караганда) 1:0 Ширак (Ленінакан)
27.03.1969 Шинник (Ярославль) 2:1 Динамо (Ленінград)

3. 1/32 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
01.04.1969 Автомобіліст (Житомир) 2:0 Кривбас (Кривий Ріг)
01.04.1969 Алга (Фрунзе) 2:2 д.р. Спартак (Брест)
02.04.1969 Алга (Фрунзе) 0:1 Спартак (Брест)
01.04.1969 Жальгіріс (Вільнюс) 0:0 Даугава (Рига)
02.04.1969 Жальгіріс (Вільнюс) 2:0 Даугава (Рига)
01.04.1969 Карпати (Львів) 1:0 СКА (Одеса)
01.04.1969 Луч (Владивосток) +: - Світанок (Красноярськ)
01.04.1969 Рубін (Казань) 3:0 Іртиш (Омськ)
01.04.1969 Спартак (Йошкар-Ола) 0:0 д.р. Сокіл (Саратов)
02.04.1969 Спартак (Йошкар-Ола) 2:3 д.р. Сокіл (Саратов)
01.04.1969 Суднобудівник (Миколаїв) 2:1 д.р. Металург (Запоріжжя)
01.04.1969 Торпедо (Таганрог) 2:1 Локомотив (Калуга)
01.04.1969 Праця (Воронеж) 1:0 Ростсільмаш (Ростов-на-Дону)
01.04.1969 Шахтар (Караганда) 1:0 Політвідділ (Ташкентська область)
01.04.1969 Шинник (Ярославль) 1:0 Спартак (Білгород)

4. 1/16 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
22.05.1969 Автомобіліст (Житомир) 1:0 Шахтар (Донецьк)
22.05.1969 Динамо (Москва) 2:0 Нефтчі (Баку)
22.05.1969 Жальгіріс (Вільнюс) 0:1 ЦСКА (Москва)
22.05.1969 Карпати (Львів) 2:1 д.р. Арарат (Єреван)
22.05.1969 Локомотив (Москва) 2:3 Динамо (Київ)
22.05.1969 Луч (Владивосток) 1:0 Уралмаш (Свердловськ)
22.05.1969 Пахтакор (Ташкент) 0:3 Торпедо (Москва)
22.05.1969 Рубін (Казань) 3:1 Крила Рад (Куйбишев)
22.05.1969 Сокіл (Саратов) 5:0 Кайрат (Алма-Ата)
22.05.1969 Спартак (Брест) 1:2 Зеніт (Ленінград)
22.05.1969 Суднобудівник (Миколаїв) 2:1 д.р. Торпедо (Кутаїсі)
22.05.1969 Торпедо (Таганрог) 2:0 Зоря (Луганськ)
22.05.1969 Праця (Воронеж) 0:0 д.р. Спартак (Москва)
23.05.1969 Праця (Воронеж) 1:0 Спартак (Москва)
22.05.1969 Чорноморець (Одеса) 3:2 Динамо (Тбілісі)
22.05.1969 Шахтар (Караганда) 2:1 Динамо (Мінськ)
22.05.1969 Шинник (Ярославль) 1:3 СКА (Ростов-на-Дону)

5. 1/8 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
12.06.1969 Динамо (Київ) 5:1 Шахтар (Караганда)
12.06.1969 Динамо (Москва) 2:1 Луч (Владивосток)
12.06.1969 Зеніт (Ленінград) 0:1 Торпедо (Москва)
12.06.1969 Карпати (Львів) 2:0 Чорноморець (Одеса)
12.06.1969 Рубін (Казань) 0:2 д.р. Суднобудівник (Миколаїв)
12.06.1969 СКА (Ростов-на-Дону) 3:0 Торпедо (Таганрог)
12.06.1969 Сокіл (Саратов) 1:2 Праця (Воронеж)
12.06.1969 ЦСКА (Москва) 0:0 д.р. Автомобіліст (Житомир)
13.06.1969 ЦСКА (Москва) 1:0 Автомобіліст (Житомир)

6. 1/4 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
17.07.1969 СКА (Ростов-на-Дону) 1:0 (0:0) Динамо (Москва)
17.07.1969 Праця (Воронеж) 0:1 Карпати (Львів)
17.07.1969 ЦСКА (Москва) 1:0 д.р. Динамо (Київ)
16.07.1969 Торпедо (Москва) 1:2 Суднобудівник (Миколаїв)

7. 1/2 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
29.07.1969 СКА (Ростов-на-Дону) 1:0 ЦСКА (Москва)
19.07.1969 Карпати (Львів) 2:0 Суднобудівник (Миколаїв)

8. Фінал

17 серпня, 1969
Карпати 2:1 (0:1)
[1]
СКА (Ростов-на-Дону)
Лихачов 62 '
Булгаков 66 '
Голи Зінченко 20 '
Стадіон: БСА ім.В. І. Леніна, Москва
Глядачів: 57 000
Суддя: К. Круашвілі ( Тбілісі)

Карпати: Турпак, Герег, Поточняк, Данильчук, Сиров, Броварський, Данилюк, Булгаков, Габовда, Кульчицький, Лихачов
Головний тренер: Ернест Юст
СКА: Кудасов, Серостанов, Антоневич, Корнєєв, Синай, Трембач (Головко 74 '), Попов, Єськов ( Романов 63 '), Проскурін, Зінченко, Васенін

Головний тренер: Геннадій Матвєєв

"Карпати" отримали право на участь у Кубку кубків.