Кубок СРСР з футболу 1979

38-й розіграш Кубка СРСР відбувся в лютому-серпні 1979. Володарем Кубка вдруге стало тбіліське "Динамо". Попередній володар Кубка київське "Динамо" вибуло в 1/4 фіналу. У цьому розіграші знову була змінена формула турніру: на першому етапі у восьми зонах, що складалися з 6 клубів, пройшли одноколові турніри. Переможці зон зустрілися в 1/4 фіналу. Знову всі етапи стали грати в один матч.


1. Зональний етап

1.1. 1-а зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Динамо (Тбілісі) 5 5 0 0 14 - 2 15
2. Торпедо (Кутаїсі) 5 4 0 1 7 - 5 12
3. СКА (Ростов-на-Дону) 5 3 0 2 9 - 8 9
4. Уралмаш (Свердловськ) 5 2 0 3 4 - 4 6
5. Динамо (Ленінград) 5 0 1 4 2 - 6 1
6. Зоря (Ворошиловград) 5 0 1 4 5 - 16 1

1.1.1. Матчі в зоні 1

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
28.02.1979 Динамо (Тбілісі) 2:1 Динамо (Ленінград)
28.02.1979 Торпедо (Кутаїсі) 3:1 СКА (Ростов-на-Дону)
28.02.1979 Уралмаш (Свердловськ) 3:0 Зоря (Ворошиловград)
03.03.1979 Динамо (Тбілісі) 5:0 Зоря (Ворошиловград)
03.03.1979 СКА (Ростов-на-Дону) 1:0 Уралмаш (Свердловськ)
03.03.1979 Торпедо (Кутаїсі) 1:0 Динамо (Ленінград)
06.03.1979 Динамо (Ленінград) 1:1 Зоря (Ворошиловград)
06.03.1979 Динамо (Тбілісі) 2:1 СКА (Ростов-на-Дону)
06.03.1979 Торпедо (Кутаїсі) 1:0 Уралмаш (Свердловськ)
09.03.1979 Динамо (Тбілісі) 3:0 Торпедо (Кутаїсі)
09.03.1979 СКА (Ростов-на-Дону) 5:3 Зоря (Ворошиловград)
09.03.1979 Уралмаш (Свердловськ) 1:0 Динамо (Ленінград)
12.03.1979 Динамо (Тбілісі) 2:0 Уралмаш (Свердловськ)
12.03.1979 СКА (Ростов-на-Дону) 1:0 Динамо (Ленінград)
12.03.1979 Торпедо (Кутаїсі) 2:1 Зоря (Ворошиловград)

1.2. 2-а зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Динамо (Київ) 5 3 2 0 7 - 1 11
2. Іскра (Смоленськ) 5 3 0 2 5 - 4 9
3. Динамо (Мінськ) 5 2 1 2 6 - 3 7
4. Спартак (Орджонікідзе) 5 2 1 2 4 - 3 7
5. Зеніт (Ленінград) 5 2 1 2 2 - 5 7
6. Ністру (Кишинів) 5 0 1 4 0 - 8 1

1.2.1. Матчі в зоні 2

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
28.02.1979 Динамо (Київ) 1:0 Іскра (Смоленськ)
28.02.1979 Динамо (Мінськ) 3:0 Ністру (Кишинів)
28.02.1979 Зеніт (Ленінград) 1:0 Спартак (Орджонікідзе)
03.03.1979 Динамо (Київ) 4:0 Зеніт (Ленінград)
03.03.1979 Іскра (Смоленськ) 2:0 Ністру (Кишинів)
03.03.1979 Спартак (Орджонікідзе) 1:0 Динамо (Мінськ)
06.03.1979 Динамо (Київ) 0:0 Динамо (Мінськ)
06.03.1979 Іскра (Смоленськ) 1:0 Зеніт (Ленінград)
06.03.1979 Спартак (Орджонікідзе) 2:0 Ністру (Кишинів)
09.03.1979 Динамо (Київ) 1:0 Ністру (Кишинів)
09.03.1979 Зеніт (Ленінград) 1:0 Динамо (Мінськ)
09.03.1979 Іскра (Смоленськ) 1:0 Спартак (Орджонікідзе)
12.03.1979 Динамо (Київ) 1:1 Спартак (Орджонікідзе)
12.03.1979 Динамо (Мінськ) 3:1 Іскра (Смоленськ)
12.03.1979 Зеніт (Ленінград) 0:0 Ністру (Кишинів)

1.3. 3-тя зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Памір (Душанбе) 5 5 0 0 10 - 2 15
2. Дніпро (Дніпропетровськ) 5 3 1 1 10 - 4 10
3. Пахтакор (Ташкент) 5 2 2 1 4 - 2 8
4. Шахтар (Донецьк) 5 2 1 2 5 - 5 7
5. Алга (Фрунзе) 5 0 1 4 0 - 7 1
6. Трактор (Павлодар) 5 0 1 4 1 - 10 1

1.3.1. Матчі в зоні 3

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
28.02.1979 Памір (Душанбе) 3:2 Дніпро (Дніпропетровськ)
28.02.1979 Пахтакор (Ташкент) 1:0 Алга (Фрунзе)
28.02.1979 Шахтар (Донецьк) 2:1 Трактор (Павлодар)
03.03.1979 Дніпро (Дніпропетровськ) 1:0 Алга (Фрунзе)
03.03.1979 Памір (Душанбе) 1:0 Трактор (Павлодар)
03.03.1979 Шахтар (Донецьк) 1:1 Пахтакор (Ташкент)
06.03.1979 Дніпро (Дніпропетровськ) 2:1 Шахтар (Донецьк)
06.03.1979 Памір (Душанбе) 4:0 Алга (Фрунзе)
06.03.1979 Пахтакор (Ташкент) 2:0 Трактор (Павлодар)
09.03.1979 Алга (Фрунзе) 0:0 Трактор (Павлодар)
09.03.1979 Памір (Душанбе) 1:0 Шахтар (Донецьк)
09.03.1979 Пахтакор (Ташкент) 0:0 Дніпро (Дніпропетровськ)
12.03.1979 Дніпро (Дніпропетровськ) 5:0 Трактор (Павлодар)
12.03.1979 Памір (Душанбе) 1:0 Пахтакор (Ташкент)
12.03.1979 Шахтар (Донецьк) 1:0 Алга (Фрунзе)

1.4. 4-а зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Динамо (Москва) 5 5 0 0 11 - 0 15
2. Кайрат (Алма-Ата) 5 3 0 2 11 - 5 9
3. Шинник (Ярославль) 5 3 0 2 8 - 7 9
4. Металіст (Харків) 5 1 1 3 3 - 4 4
5. Автомобіліст (Термез) 5 1 1 3 3 - 12 4
6. Колхозчі (Ашхабад) 5 0 2 3 1 - 9 2

1.4.1. Матчі в зоні 4

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
03.03.1979 Динамо (Москва) 2:0 Кайрат (Алма-Ата)
03.03.1979 Колхозчі (Ашхабад) 0:0 Автомобіліст (Термез)
03.03.1979 Шинник (Ярославль) 2:1 Металіст (Харків)
06.03.1979 Динамо (Москва) 1:0 Шинник (Ярославль)
06.03.1979 Кайрат (Алма-Ата) 5:0 Автомобіліст (Термез)
06.03.1979 Металіст (Харків) 0:0 Колхозчі (Ашхабад)
09.03.1979 Автомобіліст (Термез) 1:0 Металіст (Харків)
09.03.1979 Динамо (Москва) 4:0 Колхозчі (Ашхабад)
09.03.1979 Кайрат (Алма-Ата) 3:0 Шинник (Ярославль)
12.03.1979 Динамо (Москва) 1:0 Металіст (Харків)
12.03.1979 Кайрат (Алма-Ата) 3:1 Колхозчі (Ашхабад)
12.03.1979 Шинник (Ярославль) 4:2 Автомобіліст (Термез)
28.02.1979 Металіст (Харків) 2:0 Кайрат (Алма-Ата)
14.03.1979 Динамо (Москва) 3:0 Автомобіліст (Термез)
14.03.1979 Шинник (Ярославль) 2:0 Колхозчі (Ашхабад)

1.5. 5-а зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Спартак (Москва) 5 4 1 0 8 - 2 13
2. Нефтчі (Баку) 5 4 0 1 7 - 3 12
3. Зірка (Перм) 5 2 0 3 6 - 6 6
4. СКА (Одеса) 5 2 0 3 3 - 5 6
5. Терек (Грозний) 5 1 1 3 4 - 7 4
6. Машук (П'ятигорськ) 5 1 0 4 2 - 7 3

1.5.1. Матчі в зоні 5

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
28.02.1979 Нефтчі (Баку) 2:1 Зірка (Перм)
28.02.1979 Спартак (Москва) 2:0 Машук (П'ятигорськ)
28.02.1979 Терек (Грозний) 1:0 СКА (Одеса)
03.03.1979 Зірка (Перм) 2:1 Терек (Грозний)
03.03.1979 СКА (Одеса) 2:0 Машук (П'ятигорськ)
03.03.1979 Спартак (Москва) 1:0 Нефтчі (Баку)
06.03.1979 Нефтчі (Баку) 1:0 Машук (П'ятигорськ)
06.03.1979 СКА (Одеса) 1:0 Зірка (Перм)
06.03.1979 Спартак (Москва) 1:1 Терек (Грозний)
09.03.1979 Зірка (Перм) 2:0 Машук (П'ятигорськ)
09.03.1979 Нефтчі (Баку) 2:1 Терек (Грозний)
09.03.1979 Спартак (Москва) 2:0 СКА (Одеса)
12.03.1979 Машук (П'ятигорськ) 2:0 Терек (Грозний)
12.03.1979 Нефтчі (Баку) 2:0 СКА (Одеса)
12.03.1979 Спартак (Москва) 2:1 Зірка (Перм)

1.6. 6-а зона

М Клуб І У Н П М Про
1. ЦСКА (Москва) 5 4 1 0 9 - 0 13
2. Локомотив (Москва) 5 3 1 1 7 - 1 10
3. Кубань (Краснодар) 5 1 3 1 3 - 2 6
4. Гурія (Ланчхуті) 5 1 2 2 3 - 6 5
5. Металург (Запоріжжя) 5 1 1 3 2 - 6 4
6. Спартак (Нальчик) 5 0 2 3 2 - 11 2

1.6.1. Матчі в зоні 6

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
28.02.1979 Кубань (Краснодар) 2:0 Металург (Запоріжжя)
28.02.1979 Локомотив (Москва) 4:0 Спартак (Нальчик)
28.02.1979 ЦСКА (Москва) 2:0 Гурія (Ланчхуті)
03.03.1979 Металург (Запоріжжя) 1:1 Гурія (Ланчхуті)
03.03.1979 Спартак (Нальчик) 1:1 Кубань (Краснодар)
03.03.1979 ЦСКА (Москва) 1:0 Локомотив (Москва)
06.03.1979 Локомотив (Москва) 2:0 Гурія (Ланчхуті)
06.03.1979 Металург (Запоріжжя) 1:0 Спартак (Нальчик)
06.03.1979 ЦСКА (Москва) 0:0 Кубань (Краснодар)
09.03.1979 Гурія (Ланчхуті) 1:1 Спартак (Нальчик)
09.03.1979 Локомотив (Москва) 0:0 Кубань (Краснодар)
09.03.1979 ЦСКА (Москва) 2:0 Металург (Запоріжжя)
12.03.1979 Гурія (Ланчхуті) 1:0 Кубань (Краснодар)
12.03.1979 Локомотив (Москва) 1:0 Металург (Запоріжжя)
12.03.1979 ЦСКА (Москва) 4:0 Спартак (Нальчик)

1.7. 7-я зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Карпати (Львів) 5 4 1 0 8 - 3 13
2. Чорноморець (Одеса) 5 3 2 0 5 - 2 11
3. Арарат (Єреван) 5 3 0 2 6 - 2 9
4. Колос (Нікополь) 5 1 1 3 4 - 5 4
5. Спартак (Івано-Франківськ) 5 1 1 3 3 - 6 4
6. Жальгіріс (Вільнюс) 5 0 1 4 2 - 10 1

1.7.1. Матчі в зоні 7

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
28.02.1979 Арарат (Єреван) 2:0 Колос (Нікополь)
28.02.1979 Карпати (Львів) 2:0 Жальгіріс (Вільнюс)
28.02.1979 Чорноморець (Одеса) 1:0 Спартак (Івано-Франківськ)
03.03.1979 Арарат (Єреван) 2:0 Спартак (Івано-Франківськ)
03.03.1979 Карпати (Львів) 2:1 Колос (Нікополь)
03.03.1979 Чорноморець (Одеса) 0:0 Жальгіріс (Вільнюс)
06.03.1979 Арарат (Єреван) 2:0 Жальгіріс (Вільнюс)
06.03.1979 Колос (Нікополь) 0:0 Спартак (Івано-Франківськ)
06.03.1979 Чорноморець (Одеса) 2:2 Карпати (Львів)
09.03.1979 Арарат (Єреван) 0:1 Карпати (Львів)
09.03.1979 Спартак (Івано-Франківськ) 3:2 Жальгіріс (Вільнюс)
09.03.1979 Чорноморець (Одеса) 1:0 Колос (Нікополь)
12.03.1979 Арарат (Єреван) 0:1 Чорноморець (Одеса)
12.03.1979 Карпати (Львів) 1:0 Спартак (Івано-Франківськ)
12.03.1979 Колос (Нікополь) 3:0 Жальгіріс (Вільнюс)

1.8. 8-а зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Крила Рад (Куйбишев) 5 3 1 1 6 - 4 10
2. Таврія (Сімферополь) 5 3 1 1 7 - 4 10
3. Торпедо (Москва) 5 2 1 2 4 - 3 7
4. Факел (Воронеж) 5 2 0 3 6 - 6 6
5. Шахтар (Караганда) 5 2 0 3 5 - 9 6
6. Кузбас (Кемерово) 5 1 1 3 3 - 5 4

1.8.1. Матчі в зоні 8

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
28.02.1979 Кузбас (Кемерово) 2:1 Факел (Воронеж)
28.02.1979 Таврія (Сімферополь) 1:2 Крила Рад (Куйбишев)
28.02.1979 Торпедо (Москва) 2:0 Шахтар (Караганда)
03.03.1979 Таврія (Сімферополь) 2:0 Факел (Воронеж)
03.03.1979 Торпедо (Москва) 0:0 Крила Рад (Куйбишев)
03.03.1979 Шахтар (Караганда) 1:0 Кузбас (Кемерово)
06.03.1979 Таврія (Сімферополь) 0:0 Кузбас (Кемерово)
06.03.1979 Факел (Воронеж) 2:1 Торпедо (Москва)
06.03.1979 Шахтар (Караганда) 2:1 Крила Рад (Куйбишев)
09.03.1979 Крила Рад (Куйбишев) 1:0 Факел (Воронеж)
09.03.1979 Таврія (Сімферополь) 3:2 Шахтар (Караганда)
09.03.1979 Торпедо (Москва) 1:0 Кузбас (Кемерово)
12.03.1979 Крила Рад (Куйбишев) 2:1 Кузбас (Кемерово)
12.03.1979 Таврія (Сімферополь) 1:0 Торпедо (Москва)
12.03.1979 Факел (Воронеж) 3:0 Шахтар (Караганда)

2. Фінальний етап

2.1. 1/4 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
20.03.1979 Динамо (Київ) 0:1 ЦСКА (Москва)
20.03.1979 Динамо (Москва) 3:0 Спартак (Москва)
20.03.1979 Динамо (Тбілісі) 2:0 Крила Рад (Куйбишев)
20.03.1979 Карпати (Львів) 3:1 Памір (Душанбе)

2.2. 1/2 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
09.06.1979 ЦСКА (Москва) 1:2 д.р. Динамо (Тбілісі)
10.06.1979 Динамо (Москва) 2:1 д.р. Карпати (Львів)

2.3. Фінал

11 серпня, 1979
Динамо (Москва) 0:0, 4:5 - пен.
[1] [2]
Динамо (Тбілісі)
Стадіон: ЦС ім.В. І. Леніна, Москва
Глядачів: 60 000
Суддя: М. Ступар ( Івано-Франківськ)

Динамо (Москва): Гонтар, Ловчев, Нікулін, Маховиків (к), Бубнов, Петрушин, Колесов ( Павленко, 80 '), Мінаєв, Толстих, Максименков, Газзаєв
І. о. головного тренера: Віктор Царьов
Динамо (Тбілісі): Габелія, Сулаквелідзе, Чівадзе, Хінчагашвілі, Муджирі (Какілашвілі, 61 '), Дараселія, М. Мачаідзе (к), Коридзе ( Кіпіані, 46 '), Гуцаєв, Г. Мачаідзе, Шенгелія
Головний тренер: Нодар Ахалкаці
Попереджений на 112 хвилині 112 ' Толстих


Серія пенальті:
Маховиків: воротар
Максименков: забив
Петрушин: воротар
Павленко: забив
Бубнов: забив
Толстих: забив
Газзаєв: воротар
4-5 Кіпіані: воротар
Гуцаєв: воротар
Чівадзе: забив
Дараселія: забив
Шенгелія: забив
Мачаідзе: забив
Сулаквелідзе: забив

Оскільки "Динамо" (Тбілісі) також стало чемпіоном СРСР 1978 року, то команда брала участь у Кубку чемпіонів, а "Динамо" (Москва) отримало право на участь у Кубку кубків.