Кубок СРСР з футболу 1980

39-й розіграш Кубка СРСР відбувся в лютому-серпні 1980. Володарем Кубка під втретє став донецький "Шахтар", який обіграв у фіналі попереднього володаря Кубка тбіліське "Динамо". У цьому розіграші знову на першому етапі у восьми зонах, що складалися з 6 клубів (крім зони 8, що складалася з 5 клубів), пройшли одноколові турніри. Дві кращі команди кожної зони (у зоні 8 - тільки переможець) і попередній володар Кубка зустрілися в 1/8 фіналу. Всі етапи гралися в один матч.


1. Зональний етап

1.1. 1-а зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Факел (Воронеж) 5 2 2 1 5 - 3 8
2. Спартак (Москва) 5 2 2 1 5 - 4 8
3. Металіст (Харків) 5 1 4 0 2 - 1 7
4. Зеніт (Ленінград) 5 1 3 1 5 - 3 6
5. Кубань (Краснодар) 5 1 2 2 4 - 5 5
6. Крила Рад (Куйбишев) 5 1 1 3 1 - 6 4

1.1.1. Матчі в зоні 1

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
27.02.1980 Зеніт (Ленінград) 3:0 Факел (Воронеж)
27.02.1980 Кубань (Краснодар) 2:0 Крила Рад (Куйбишев)
27.02.1980 Спартак (Москва) 0:0 Металіст (Харків)
01.03.1980 Крила Рад (Куйбишев) 1:0 Зеніт (Ленінград)
01.03.1980 Металіст (Харків) 2:1 Кубань (Краснодар)
01.03.1980 Факел (Воронеж) 3:0 Спартак (Москва)
04.03.1980 Зеніт (Ленінград) 1:1 Кубань (Краснодар)
04.03.1980 Металіст (Харків) 0:0 Факел (Воронеж)
04.03.1980 Спартак (Москва) 2:0 Крила Рад (Куйбишев)
07.03.1980 Зеніт (Ленінград) 0:0 Металіст (Харків)
07.03.1980 Спартак (Москва) 2:0 Кубань (Краснодар)
07.03.1980 Факел (Воронеж) 2:0 Крила Рад (Куйбишев)
10.03.1980 Кубань (Краснодар) 0:0 Факел (Воронеж)
10.03.1980 Металіст (Харків) 0:0 Крила Рад (Куйбишев)
10.03.1980 Спартак (Москва) 1:1 Зеніт (Ленінград)

1.2. 2-а зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Шахтар (Донецьк) 5 5 0 0 9 - 2 15
2. Таврія (Сімферополь) 5 3 1 1 11 - 6 10
3. Чорноморець (Одеса) 5 1 3 1 5 - 6 6
4. Зоря (Ворошиловград) 5 1 2 2 6 - 8 5
5. Спартак (Нальчик) 5 1 2 2 3 - 5 5
6. Кузбас (Кемерово) 5 0 0 5 3 - 10 0

1.2.1. Матчі в зоні 2

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
25.02.1980 Зоря (Ворошиловград) 3:2 Кузбас (Кемерово)
25.02.1980 Чорноморець (Одеса) 0:0 Спартак (Нальчик)
25.02.1980 Шахтар (Донецьк) 3:2 Таврія (Сімферополь)
27.02.1980 Спартак (Нальчик) 2:0 Кузбас (Кемерово)
27.02.1980 Чорноморець (Одеса) 2:2 Таврія (Сімферополь)
27.02.1980 Шахтар (Донецьк) 1:0 Зоря (Ворошиловград)
01.03.1980 Таврія (Сімферополь) 3:1 Зоря (Ворошиловград)
01.03.1980 Чорноморець (Одеса) 2:1 Кузбас (Кемерово)
01.03.1980 Шахтар (Донецьк) 2:0 Спартак (Нальчик)
04.03.1980 Таврія (Сімферополь) 2:0 Спартак (Нальчик)
04.03.1980 Чорноморець (Одеса) 1:1 Зоря (Ворошиловград)
04.03.1980 Шахтар (Донецьк) 1:0 Кузбас (Кемерово)
07.03.1980 Спартак (Нальчик) 1:1 Зоря (Ворошиловград)
07.03.1980 Таврія (Сімферополь) 2:0 Кузбас (Кемерово)
07.03.1980 Шахтар (Донецьк) 2:0 Чорноморець (Одеса)

1.3. 3-тя зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Динамо (Київ) 5 5 0 0 13 - 1 15
2. Ністру (Кишинів) 5 3 1 1 13 - 10 10
3. Карпати (Львів) 5 3 0 2 8 - 6 9
4. Локомотив (Москва) 5 1 1 3 3 - 8 4
5. Дніпро (Дніпропетровськ) 5 1 0 4 3 - 9 3
6. Спартак (Івано-Франківськ) 5 0 2 3 2 - 8 2

1.3.1. Матчі в зоні 3

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
27.02.1980 Динамо (Київ) 3:1 Ністру (Кишинів)
27.02.1980 Карпати (Львів) 2:1 Дніпро (Дніпропетровськ)
27.02.1980 Локомотив (Москва) 0:0 Спартак (Івано-Франківськ)
01.03.1980 Динамо (Київ) 2:0 Спартак (Івано-Франківськ)
01.03.1980 Карпати (Львів) 1:0 Локомотив (Москва)
01.03.1980 Ністру (Кишинів) 3:1 Дніпро (Дніпропетровськ)
04.03.1980 Динамо (Київ) 3:0 Дніпро (Дніпропетровськ)
04.03.1980 Карпати (Львів) 3:0 Спартак (Івано-Франківськ)
04.03.1980 Ністру (Кишинів) 3:2 Локомотив (Москва)
07.03.1980 Динамо (Київ) 4:0 Локомотив (Москва)
07.03.1980 Дніпро (Дніпропетровськ) 1:0 Спартак (Івано-Франківськ)
07.03.1980 Ністру (Кишинів) 4:2 Карпати (Львів)
10.03.1980 Динамо (Київ) 1:0 Карпати (Львів)
10.03.1980 Локомотив (Москва) 1:0 Дніпро (Дніпропетровськ)
10.03.1980 Спартак (Івано-Франківськ) 2:2 Ністру (Кишинів)

1.4. 4-а зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Динамо (Тбілісі) 5 5 0 0 13 - 4 15
2. Кайрат (Алма-Ата) 5 4 0 1 8 - 2 12
3. Торпедо (Кутаїсі) 5 2 0 3 6 - 8 6
4. Спартак (Орджонікідзе) 5 1 1 3 2 - 4 4
5. СКА (Хабаровськ) 5 1 1 3 3 - 8 4
6. СКА (Одеса) 5 1 0 4 2 - 8 3

1.4.1. Матчі в зоні 4

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
27.02.1980 Динамо (Тбілісі) 3:1 СКА (Хабаровськ)
27.02.1980 Кайрат (Алма-Ата) 1:0 СКА (Одеса)
27.02.1980 Торпедо (Кутаїсі) 1:0 Спартак (Орджонікідзе)
01.03.1980 Динамо (Тбілісі) 2:1 Кайрат (Алма-Ата)
01.03.1980 СКА (Одеса) 2:1 Торпедо (Кутаїсі)
01.03.1980 СКА (Хабаровськ) 0:0 Спартак (Орджонікідзе)
04.03.1980 Динамо (Тбілісі) 3:1 Торпедо (Кутаїсі)
04.03.1980 Кайрат (Алма-Ата) 2:0 СКА (Хабаровськ)
04.03.1980 Спартак (Орджонікідзе) 1:0 СКА (Одеса)
07.03.1980 Динамо (Тбілісі) 2:1 Спартак (Орджонікідзе)
07.03.1980 Кайрат (Алма-Ата) 3:0 Торпедо (Кутаїсі)
07.03.1980 СКА (Хабаровськ) 2:0 СКА (Одеса)
10.03.1980 Динамо (Тбілісі) 3:0 СКА (Одеса)
10.03.1980 Кайрат (Алма-Ата) 1:0 Спартак (Орджонікідзе)
10.03.1980 Торпедо (Кутаїсі) 3:0 СКА (Хабаровськ)

1.5. 5-а зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Нефтчі (Баку) 5 5 0 0 13 - 2 15
2. Динамо (Мінськ) 5 3 1 1 10 - 1 10
3. Жальгіріс (Вільнюс) 5 2 1 2 7 - 6 7
4. Зірка (Перм) 5 1 3 1 2 - 2 6
5. Динамо (Ленінград) 5 0 2 3 1 - 8 2
6. Терек (Грозний) 5 0 1 4 0 - 14 1

1.5.1. Матчі в зоні 5

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
27.02.1980 Динамо (Мінськ) 6:0 Терек (Грозний)
27.02.1980 Жальгіріс (Вільнюс) 1:1 Зірка (Перм)
27.02.1980 Нефтчі (Баку) 3:0 Динамо (Ленінград)
01.03.1980 Динамо (Мінськ) 3:0 Динамо (Ленінград)
01.03.1980 Жальгіріс (Вільнюс) 2:0 Терек (Грозний)
01.03.1980 Нефтчі (Баку) 1:0 Зірка (Перм)
04.03.1980 Динамо (Ленінград) 0:0 Терек (Грозний)
04.03.1980 Динамо (Мінськ) 0:0 Зірка (Перм)
04.03.1980 Нефтчі (Баку) 3:2 Жальгіріс (Вільнюс)
07.03.1980 Динамо (Мінськ) 1:0 Жальгіріс (Вільнюс)
07.03.1980 Зірка (Перм) 0:0 Динамо (Ленінград)
07.03.1980 Нефтчі (Баку) 5:0 Терек (Грозний)
10.03.1980 Жальгіріс (Вільнюс) 2:1 Динамо (Ленінград)
10.03.1980 Зірка (Перм) 1:0 Терек (Грозний)
10.03.1980 Нефтчі (Баку) 1:0 Динамо (Мінськ)

1.6. 6-а зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Арарат (Єреван) 5 4 1 0 9 - 3 13
2. Торпедо (Москва) 5 3 1 1 4 - 3 10
3. Колос (Нікополь) 5 2 1 2 6 - 7 7
4. Металург (Запоріжжя) 5 1 1 3 5 - 5 4
5. Шинник (Ярославль) 5 1 1 3 4 - 7 4
6. Іскра (Смоленськ) 5 1 1 3 3 - 6 4

1.6.1. Матчі в зоні 6

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
27.02.1980 Арарат (Єреван) 1:0 Іскра (Смоленськ)
27.02.1980 Металург (Запоріжжя) 3:0 Шинник (Ярославль)
27.02.1980 Торпедо (Москва) 1:1 Колос (Нікополь)
01.03.1980 Арарат (Єреван) 4:2 Колос (Нікополь)
01.03.1980 Торпедо (Москва) 1:0 Металург (Запоріжжя)
01.03.1980 Шинник (Ярославль) 3:1 Іскра (Смоленськ)
04.03.1980 Арарат (Єреван) 1:0 Металург (Запоріжжя)
04.03.1980 Іскра (Смоленськ) 1:0 Колос (Нікополь)
04.03.1980 Торпедо (Москва) 1:0 Шинник (Ярославль)
07.03.1980 Арарат (Єреван) 1:1 Шинник (Ярославль)
07.03.1980 Колос (Нікополь) 2:1 Металург (Запоріжжя)
07.03.1980 Торпедо (Москва) 1:0 Іскра (Смоленськ)
10.03.1980 Арарат (Єреван) 2:0 Торпедо (Москва)
10.03.1980 Іскра (Смоленськ) 1:1 Металург (Запоріжжя)
10.03.1980 Колос (Нікополь) 1:0 Шинник (Ярославль)

1.7. 7-я зона

М Клуб І У Н П М Про
1. ЦСКА (Москва) 5 4 1 0 10 - 0 13
2. СКА (Ростов-на-Дону) 5 3 2 0 5 - 1 11
3. Памір (Душанбе) 5 3 1 1 7 - 3 10
4. Колхозчі (Ашхабад) 5 1 1 3 3 - 5 4
5. Уралмаш (Свердловськ) 5 1 1 3 2 - 4 4
6. Гурія (Ланчхуті) 5 0 0 5 2 - 16 0

1.7.1. Матчі в зоні 7

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
27.02.1980 Памір (Душанбе) 1:0 Уралмаш (Свердловськ)
27.02.1980 СКА (Ростов-на-Дону) 2:1 Колхозчі (Ашхабад)
27.02.1980 ЦСКА (Москва) 5:0 Гурія (Ланчхуті)
01.03.1980 Памір (Душанбе) 0:0 СКА (Ростов-на-Дону)
01.03.1980 Уралмаш (Свердловськ) 2:1 Гурія (Ланчхуті)
01.03.1980 ЦСКА (Москва) 2:0 Колхозчі (Ашхабад)
04.03.1980 Памір (Душанбе) 1:0 Колхозчі (Ашхабад)
04.03.1980 СКА (Ростов-на-Дону) 2:0 Гурія (Ланчхуті)
04.03.1980 ЦСКА (Москва) 1:0 Уралмаш (Свердловськ)
07.03.1980 Колхозчі (Ашхабад) 2:0 Гурія (Ланчхуті)
07.03.1980 Памір (Душанбе) 0:2 ЦСКА (Москва)
07.03.1980 СКА (Ростов-на-Дону) 1:0 Уралмаш (Свердловськ)
10.03.1980 Памір (Душанбе) 5:1 Гурія (Ланчхуті)
10.03.1980 Уралмаш (Свердловськ) 0:0 Колхозчі (Ашхабад)
10.03.1980 ЦСКА (Москва) 0:0 СКА (Ростов-на-Дону)

1.8. 8-а зона

М Клуб І У Н П М Про
1. Пахтакор (Ташкент) 4 3 0 1 7 - 5 9
2. Трактор (Павлодар) 4 2 2 0 6 - 3 8
3. Бустон (Джізак) 4 1 1 2 4 - 3 4
4. Динамо (Ставрополь) 4 1 1 2 2 - 4 4
5. Алга (Фрунзе) 4 1 0 3 3 - 7 3

1.8.1. Матчі в зоні 8

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
01.03.1980 Бустон (Джізак) 3:0 Динамо (Ставрополь)
01.03.1980 Трактор (Павлодар) 3:2 Пахтакор (Ташкент)
04.03.1980 Алга (Фрунзе) 1:0 Бустон (Джізак)
04.03.1980 Пахтакор (Ташкент) 1:0 Динамо (Ставрополь)
07.03.1980 Динамо (Ставрополь) 0:0 Трактор (Павлодар)
07.03.1980 Пахтакор (Ташкент) 3:2 Алга (Фрунзе)
09.03.1980 Пахтакор (Ташкент) 1:0 Бустон (Джізак)
09.03.1980 Трактор (Павлодар) 2:0 Алга (Фрунзе)
12.03.1980 Динамо (Ставрополь) 2:0 Алга (Фрунзе)
12.03.1980 Трактор (Павлодар) 1:1 Бустон (Джізак)

2. Фінальний етап

2.1. 1/8 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
15.03.1980 Арарат (Єреван) 3:2 Ністру (Кишинів)
15.03.1980 Динамо (Київ) 2:0 Кайрат (Алма-Ата)
15.03.1980 Динамо (Москва) 2:0 Динамо (Мінськ)
15.03.1980 Пахтакор (Ташкент) 2:1 д.р. Нефтчі (Баку)
16.03.1980 СКА (Ростов-на-Дону) 1:2 Шахтар (Донецьк)
16.03.1980 Спартак (Москва) 2:0 ЦСКА (Москва)
16.03.1980 Таврія (Сімферополь) 0:4 Динамо (Тбілісі)
20.03.1980 Торпедо (Москва) 5:0 Факел (Воронеж)

2.2. 1/4 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
30.03.1980 Динамо (Київ) 2:0 Динамо (Москва)
30.03.1980 Динамо (Тбілісі) 2:1 д.р. Пахтакор (Ташкент)
30.03.1980 Спартак (Москва) 1:0 Арарат (Єреван)
30.03.1980 Шахтар (Донецьк) 2:0 Торпедо (Москва)

2.3. 1/2 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
30.05.1980 Динамо (Тбілісі) 2:1 Динамо (Київ)
30.05.1980 Спартак (Москва) 0:1 Шахтар (Донецьк)

2.4. Фінал

9 серпня, 1980
Шахтар 2:1 (1:0)
[1]
Динамо (Тбілісі)
Старухін 24 '
П'яних 84 '
Голи Чілая 80 '
Стадіон: ЦС ім.В. І. Леніна, Москва
Глядачів: 51 000
Суддя: Р. Юшка ( Вільнюс)

Шахтар: Вік.Чанов, Варнавський, Горбунов, Симонов, П'яних, Рудаков, Роговський (Морозов, 64 '), Соколовський (Кравченко, 90 '), Старухін, Федоренко, Сафонов ( Л. Малий, 86 ')
Головний тренер: Віктор Носов
Динамо: Габелія, Сулаквелідзе, Чівадзе, Хінчагашвілі, Муджирі, Дараселія, Чілая, Мінашвілі ( Челебадзе, 75 '), Тавадзе ( Гуцаєв, 46 '), Кіпіані, Шенгелія
Головний тренер: Нодар Ахалкаці

Попереджений Чанов - Сулаквелідзе

"Шахтар" отримав право на участь в Кубку сезону. Оскільки клуб також посів друге місце в чемпіонаті СРСР 1979 року, то він брав участь у Кубку УЄФА, а "Динамо" (Тбілісі) отримало право на участь у Кубку кубків.