Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Кув де Мюрвіль, Моріс



Кув де Мюрвіль, Моріс

Моріс Кув де Мюрвіль ( фр. Maurice Couve de Murville , 24 січня 1907, Реймс - 24 грудня 1999, Париж) - прем'єр-міністр Франції в липні 1968 -червні 1969, голлісти.

Служив у відомстві фінансів при Третій республіці, а потім при режимі Віші, у 1943 втік з Франції в Алжир і приєднався до закордонного Опору - спершу комітету генерала Анрі Жиро, а потім до борються Франції генерала де Голля. Після війни служив послом Франції в Єгипті, при НАТО, в США і в ФРН.

Після приходу де Голля до влади (в кабінетах Мішеля Дебре і Жоржа Помпіду) - міністр закордонних справ (1958-1968), потім недовго був міністром фінансів. Призначений на посаду прем'єра Шарлем де Голлем після конфлікту того з Помпіду і відставки останнього. Саме Кув де Мюрвіль де Голль повідомив в ніч на 28 квітня 1969 про свою відставку. Кув де Мюрвіль продовжував залишатися прем'єром весь перехідний період аж до вступу Помпіду в посаду 20 червня 1969, коли його наступником в особняку Матиньон став Жак Шабан-Дельмас.

До 1986 був депутатом від Парижа, потім членом Сенату Франції, в 1995 пішов на пенсію.


Уряд Кув де Мюрвіль

Кабінет: 10 липня 1968 - 22 червня 1969

  • Моріс Кув де Мюрвіль - прем'єр-міністр Франції;
  • Мішель Дебре - міністр закордонних справ;
  • П'єр Мессмер - міністр національної оборони;
  • Раймон Марселла - міністр внутрішніх справ, охорони здоров'я та народонаселення;
  • Франсуа-Ксав'є Ортолі - міністр економіки та фінансів;
  • Андре Беттанкур - міністр промисловості;
  • Жозеф Фонтані - міністр праці, зайнятості та народонаселення;
  • Рене Капітан - міністр юстиції;
  • Едгар Фор - міністр національної освіти;
  • Анрі Дювіяр - міністр у справах ветеранів і жертв війни;
  • Андре Мальро - міністр культури;
  • Робер Булен - міністр сільського господарства;
  • Альбом Шаландон - міністр снареженія та житлового будівництва;
  • Жан Шаман - міністр транспорту;
  • Роже Фрей - міністр у зв'язках з парламентом;
  • Ів Гуена - міністр пошти і телекомунікацій;
  • Моріс Шуман - міністр соціальних справ;

28 квітня 1969 - Жан-Марсель Жанненей успадковував Капітанові як і. о. міністра юстиції.

Попередник:
Рене Плевен
Міністр закордонних справ Франції
30 травня 1958 - 1 червня 1968
Наступник:
Мішель Дебре
Попередник:
Жорж Помпіду
Прем'єр-міністр Франції
1 червня 1968 - 20 червня 1969
Наступник:
Жак Шабан-Дельмас
Глави урядів Франції
Реставрація Бурбонів Прапор Французької Республіки
Липнева монархія
Друга республіка
Друга імперія
Третя Республіка

Трюшю Дюфор А. де Брольи Сіссе Бюффе Дюфор Симон А. де Брольи Рошбуе Дюфор Ваддінгтон Фрейсине Феррі Гамбетта Фрейсине Дюклерк Фальері Феррі Бріссона Фрейсине Гобл Рувье Тірар Флоке Тірар Фрейсине Лубе Рибо Дюпюї Казимир-Пер'є Дюпюї Рибо Буржуа Мелен Бріссона Дюпюї Вальдек-Руссо Комб Рувье Саррей Клемансо Бріан Моніс Кайо Пуанкаре Бріан Барту Думерг Рибо Вівіані Бріан Рибо Пенлеве Клемансо Мільєран Лейг Бріан Пуанкаре Франсуа-Марсалу Ерріо Пенлеве Бріан Ерріо Пуанкаре Бріан Тардье Шота Тардье Стег Лаваль Тардье Ерріо Поль-Бонкур Даладьє Сарра Шота Даладьє Думерг Фланден Буіссон Лаваль Сарра Блюм Шота Блюм Даладьє Рейно Петен

Режим Віші
Тимчасовий уряд
Четверта Республіка
П'ята Республіка

Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Бланшо, Моріс
Ерцог, Моріс
Аллі, Моріс
Торез, Моріс
Вламінк, Моріс де
Роні, Моріс
Еванс, Моріс
Моріс, Еміль
Карем, Моріс
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru