Курська обласна дума

Курська обласна дума

Coat of Arms of Kursk oblast.png

Курська обласна дума.jpg

Голова Віктор Карамишев
--- з партії " Єдина Росія "
--- обраний 31 березня 2011
Депутатів 45
Політичні групи (фракції) ЕР, КПРФ, ЛДПР, Справедлива Росія
Рік заснування 1994
Останні вибори 2011
Веб-сайт oblduma.kursknet.ru /

Курська обласна дума - законодавчий (представницький) орган державної влади Курської області, є постійно діючим вищим і єдиним органом законодавчої влади Курської області.

Правом законотворчості на території Курської області володіє лише Законодавчі збори. Губернатор, депутати Законодавчих зборів, його голова, органи місцевого самоврядування, обласної та арбітражний суди, обласної прокурор, контрольно-рахункова палата області, виборча комісія області, а також ініціативні групи громадян мають право законодавчої ініціативи. Відповідно до Статуту Курської області обласна Дума складається з 45 депутатів, що обираються строком на п'ять років. 22 депутати обласної Думи обираються за виборчими округами, 23 депутати за партійними списками. Депутатом обласної Думи може бути громадянин РФ якому виповнився 21 рік.

Статус депутата обласної Думи визначається Законом Курської області "Про статус депутата Курської обласної Думи" № 17 - ЗКО від 5 липня 1997 року.

В обласній Думі на професійній постійній основі можуть працювати не більше одинадцяти депутатів (Стаття 5 п.4 № 13 - ЗКО від 1.02.2012 р.) Законодавчі збори є однопалатним.

Діє на підставі Закону Курської області "Про Курської обласної Думі" № 13 - ЗКО від 1 лютого 2012

Структура обласної Думи встановлюється Статутом Курської області.

Складається з депутатського корпусу та апарату обласної Думи.

Із депутатів формується Рада Думи і постійні комітети Думи. В даний час функціонують наступні постійні комітети:

  1. Постійний комітет з законодавству, питань державного устрою та місцевого самоврядування (Голова комітету - Кичигин Олександр Олександрович)
  2. Постійний комітет з бюджету, податків та економічному розвитку (Голова комітету - Харін Володимир Михайлович)
  3. Постійний комітет з промислової політики, будівництва, транспорту та житлово-комунальному господарству (Голова комітету - Гурін Дмитро Васильович)
  4. Постійний комітет з аграрної політики, природокористування та екології (Голова комітету - Мишакін Анатолій Миколайович)
  5. Постійний комітет з соціальної політики, охорони здоров'я та культури (Голова комітету - панібрат Микола Гнатович)
  6. Постійний комітет з освіти, науки, міжпарламентських зв'язків та взаємодії із засобами масової інформації (Голова комітету - Сальников Володимир Григорович)
  7. Постійний комітет з сімейної та молодіжної політики, взаємодії з громадськими об'єднаннями, фізичної культури і спорту (Голова комітету - Вороніна Тетяна Євгенівна)

Керівництво


Депутати (з 2011)

  • Павлов Олег Іванович - Виборчий округ № 1. "Єдина Росія";
  • Лі Ольга Сергіївна - Виборчий округ № 2. "КПРФ";
  • Канунніков Андрій В'ячеславович - Виборчий округ № 3. "Єдина Росія";
  • Стародубцев Сергій Іванович - Виборчий округ № 4. "Єдина Росія";
  • Безсонов Юрій Васильович - Виборчий округ № 5. "Єдина Росія";
  • Дериглазов, Анатолій Федорович - Виборчий округ № 6. "Єдина Росія" (помер в 2012), новий депутат не обрано;
  • Полторацький Микола Вікторович - Виборчий округ № 7. "Єдина Росія";
  • Мишакін Анатолій Миколайович - Виборчий округ № 8. "Єдина Росія";
  • Пасечко Володимир Юхимович - Виборчий округ № 9. "Єдина Росія";
  • Карамишев Віктор Миколайович - Виборчий округ № 10. "Єдина Росія";
  • Гурін Дмитро Васильович - Виборчий округ № 11. "Єдина Росія";
  • Вирожемський Віктор Ігорович - Виборчий округ № 12. "Єдина Росія";
  • Кузнєцова Віра Сергіївна - Виборчий округ № 13. "Єдина Росія";
  • Федюкін В'ячеслав Олександрович - Виборчий округ № 14. "Єдина Росія";
  • Коростельов Сергій Миколайович - Виборчий округ № 15. "Єдина Росія";
  • Полін, Олександр Олексійович - Виборчий округ № 16. "Єдина Росія";
  • Чумаков Олексій Миколайович - Виборчий округ № 17. "Єдина Росія";
  • Носов Сергій Миколайович - Виборчий округ № 18. "Єдина Росія";
  • Панібрат Микола Гнатович - Виборчий округ № 19. "Єдина Росія";
  • Кретов Сергій Іванович - Виборчий округ № 20. "Єдина Росія";
  • Пальчун Ігор Геннадійович - Виборчий округ № 21. "Єдина Росія";
  • Кострикін Володимир Вікторович - Виборчий округ № 22. "Єдина Росія";

За списками партії "Єдина Росія":

  • Вороніна Тетяна Євгенівна
  • Зоря Ігор Васильович
  • Варічев Андрій Володимирович
  • Кичигин Олександр Олександрович
  • Гуторов Роман Вікторович
  • Шатохін Сергій Вікторович (помер в 2011) замість нього Лазаренка Віктор Анатолійович
  • Харін Володимир Михайлович
  • Лисих Віктор Васильович
  • Жеребілов Микола Іванович
  • Чекед Роман Станіславович
  • Бучик Аркадій Борисович
  • Сальников Володимир Григорович

За списками партії "КПРФ":

За списками партії "Справедлива Росія":

  • Миколаїв Юрій Миколайович
  • Чорноіван Олександр Іванович
  • Ліфінцев Андрій Іванович

За списками партії "ЛДПР":

  • Федоров Володимир Валерійович
  • Рудяк Євген Васильович
  • Бредіхін Ігор Анатолійович