Мваї Кібакі
Mwai Kibaki
Мваї Кібакі
Мваї Кібакі у листопаді 2006 року
Третій Президент Кенії
c 30 грудня 2002
Глава уряду: Раїла Одінга
Віце-президент: Калонзо Місіока
Попередник: Даніель арап Мої
Прапор
4-й Віце-президент Кенії
14 жовтня 1978 - 1988
Попередник: Даніель арап Мої
Наступник: Джозефат Нджугуна Каранджі
Прапор
Міністр фінансів
1969 - 1981
Прапор
Міністр внутрішніх справ
1982 - 1988
Прапор
Міністр охорони здоров'я Кенії
1988 - 1991
Партія: Партія національної єдності
Віросповідання: Римський католицизм
Народження: 15 листопада 1931 ( 1931-11-15 ) (81 рік)
Гатуяіні, Отая, Ньєрі
Кенія
Дружина: Люсі Кібакі (1962 - н.в.)
Затверджена: Мері Уамбуі (1972 - н.в.)
Діти: Джиммі Кібакі, Девід Каган, Тоні Githinji, Джуді Уанжікі,
Затверджено: Уангуі

Мваї

Мваї Кібакі, ( англ. Mwai Kibaki , Рід. 15 листопада, 1931, Гатуяіні, Кенія) - президент Кенії з 30 грудня 2002, змінив на посаді попереднього голову держави з 1978 Даніеля арапа Мої.

Кібакі раніше обіймав посаду віце-президента ( 1978 - 1988), а також ряд інших високих постів в уряді Кенії, включаючи пости міністра фінансів ( 1978 - 1981), міністра внутрішніх справ ( 1982 - 1988) і міністра охорони здоров'я ( 1988 - 1991).

В 2005 Кібакі невдало провів референдум по створенню в країні поста прем'єр-міністра. На президентських виборах 27 грудня 2007 він здобув перемогу з незначною перевагою над лідером опозиції Раїли Одінги, що дало останньому привід оскаржити результати виборів. Це призвело до погромів і міжетнічним чисткам. В результаті загинуло більше 2500 чоловік. За посередництвом голови Африканського союзу президента Танзанії Джакайя Кіквете та колишнього генерального секретаря ООН Кофі Аннана конфлікт був урегульований створенням коаліційного уряду і призначенням Раїли Одінги на створений пост прем'єр-міністра.