Лейг, Жорж

Жорж Лейг ( фр. Georges Leygues ; 26 жовтня 1857 ( 18571026 ) , Вільнев-сюр-Ло, департамент Ло і Гаронна, Франція - 2 вересня 1933, Париж, Франція) - французький політичний діяч Третьої Республіки.



1. Біографія

Жорж Лейг народився в Вільнев-сюр-Ло ( Аквітанія, Франція).

Міністр суспільного розвитку і мистецтв Франції з 30 травня 1894 по 26 січня 1895 і з 1 листопада 1898 по 7 червня 1902.

Міністр внутрішніх справ Франції з 26 січня по 1 листопада 1895 і з 13 грудня 1930 по 27 січня 1931.

Міністр колоній Франції з 14 березня по 25 жовтня 1906.

Морський міністр Франції з 16 листопада 1917 по 20 січня 1920, з 28 листопада 1925 по 19 липня 1926, з 23 липня 1926 по 21 лютого 1930 і з 3 червня 1932 по 2 вересня 1933.

У період перебування на посту морського міністра працював з керівником штабу військового-морського флоту Франції адміралом Анрі Салон у невдалих спробах отримати військово-морської пріоритет переозброєння для фінансування урядом по армійському переозброєнню типу лінії Мажино.

Прем'єр-міністр Франції та міністр закордонних справ Франції з 24 вересня 1920 по 16 січня 1921.


2. Кабінет міністрів Лейг ( 24 вересня 1920 - 16 січня 1921)


2.1. Зміни

  • 16 грудня 1920 - Фламініус Реберті успадковує Лефевр як військовий міністр.

3. Пам'ять

Два французьких військових корабля були названі на честь Жоржа Лейг:

  • легкий крейсер Жорж Лейг, який брав участь у Другій світовій війні;
  • фрегат F70-типу Жорж Лейг на поточній службі.