Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Лон Нол



Лон Нол
кхмер. លន់ នល់
Лон Нол
Фотографія
Прапор
1-й Президент Кхмерської Республіки
10 березня 1972 - 1 квітня 1975
Попередник: Посада заснована
Наступник: Посада скасована
Прапор
41-й Прем'єр-міністр Камбоджі
13 серпня 1969 - 6 травня 1971
Попередник: Пенн Нут
Наступник: Сісоват Сірик матако
Прапор
38-й Прем'єр-міністр Камбоджі
25 жовтня 1966 - 30 квітня 1967
Попередник: Нородом Кантол
Наступник: Сон Санн
Професія: Військовий
Народження: 13 листопада 1913 ( 1913-11-13 )
Прейвенг, Французький Індокитай
Смерть: 17 листопада 1985 ( 1985-11-17 ) (72 роки)
Фуллертон, Каліфорнія, США

Маріан Лон Нол ( кхмер. លន់ នល់ ; 13 листопада 1913 - 17 листопада 1985) - камбоджійський політичний діяч, голова Кхмерської Республіки в 1970 - 1975 роках.

У 1937 вступив на французьку військову службу, очолював національну поліцію (в 1951). Набув камбоджійську армію в ранзі підполковника в 1952 і в своєму окрузі успішно боровся з партизанами (Кхмери Іссарак). Губернаторствовал в Баттамбанг (1954), потім начальник генштабу (1955), командувач армією (1960), міністр оборони (1959-66), заступник прем'єра (1963-66), прем'єр-міністр Камбоджі (1966-67). Головний архітектор березневого перевороту 1970. Проголосив скинення монархії і Кхмерську республіку, в 1970-1972 прем'єр-міністр, в 1972-1975 президент республіки. Після закінчення громадянської війни в Камбоджі влада перейшла в руки " червоних кхмерів ". За 12 днів до падіння Пномпеня Лон Нол утік на Гаваї, а звідти перебрався до Каліфорнію, де і помер, решта в Пномпені діячі його уряду (включаючи рідного брата Лон Нола) були розстріляні полпотовци.

Після смерті Лон Нола рух його послідовників в еміграції очолив Сон Санн, який в 1990-х рр.. брав участь у формуванні коаліційного уряду Камбоджі під егідою ООН.

Попередник:
Нородом Кантол
Прем'єр-міністр Камбоджі
25 жовтня 1966 - 30 квітня 1967
Наступник:
Сон Санн
Попередник:
Пенн Нут
Прем'єр-міністр Камбоджі
13 серпня 1969 - 6 травня 1971
Наступник:
Сісоват Сірик матако
Попередник:
Посада заснована
Президент Кхмерської Республіки
10 березня 1972 - 1 квітня 1975
Наступник:
Сокхем Хой (в.о.),
посаду скасовано

Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Чейні, Лон
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru