Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Лі, Трюгве



Трюгве Хальвдан Лі
Trygve Halvdan Lie
Трюгве Хальвдан Лі
Прапор
1-й Генеральний секретар ООН
2 лютого 1946 - 10 листопада 1952
Попередник: Гледвін Джебб (в.о.)
Наступник: Даг Хаммаршельд
Віросповідання: Лютеранство ( Церква Норвегії)
Народження: 16 липня 1896 ( 1896-07-16 )
Осло, Норвегія
Смерть: 30 грудня 1968 ( 1968-12-30 ) (72 роки)
Гейло, Норвегія
Дружина: Хьордіс Йоргенсен
Автограф: Автограф
Нагороди:
Кавалер Великого хреста ордена Святого Олафа
Великий хрест ордена Данеброга

Трюгве Хальвдан Лі ( норв. Trygve Halvdan Lie ; 16 липня 1896 ( 18960716 ) , Осло, Норвегія - 30 грудня 1968, Гейло, Норвегія) - норвезький політичний діяч, в 1946-1952 - 1-й обраний Генеральний секретар ООН.


Біографія

Народився в Осло. Навчався в Університеті Осло, де в 1919 отримав диплом юриста. В 1911 вступив до молодіжної організації Норвезької робочої партії. З 1919 по 1922 був помічником секретаря Робочої партії, з 1922 по 1935 - юрисконсультом Норвезької федерації профспілок, а в 1926 став національним виконавчим секретарем Робочої партії.

В уряді Робочої партії з 1935 по 1939 займав пост міністра юстиції, потім, з липня по вересень 1939 року, пост міністра торгівлі та промисловості. Лі, що свого часу підтримав Жовтневу революцію і особисто розмовляв з Леніним, виступив за надання Льву Троцькому політичного притулку в Норвегії (1935).

З початком Другої світової війни Лі був призначений міністром постачання та судноплавства, під час німецького вторгнення за його наказом весь норвезький флот пішов у порти антигітлерівської коаліції, щоб не стати здобиччю ворога. В червні 1940, після окупації країни Німеччиною, виїхав до Великобританію, оскільки норвезький уряд ухвалив рішення продовжувати звідти боротьбу з Третім рейхом. У грудні був призначений виконуючим обов'язки міністра закордонних справ, а в лютому 1941 - міністром закордонних справ Норвегії. В 1945 переобраний в парламент. 12 червня 1945 уряд, до складу якого він входив, подало у відставку; Лі був призначений міністром закордонних справ тимчасового коаліційного кабінету і міністром закордонних справ в уряді Робочої партії нового складу в жовтні 1945 року.

Чи очолював норвезьку делегацію на Сан-Францісской конференції з питання про створення міжнародної організації, брав участь у підготовці Статуту ООН. 1 лютого 1946 він був обраний першим Генеральним секретарем Організації Об'єднаних Націй. 1 листопада 1950 Генеральна Асамблея продовжила його термін повноважень ще на три роки - починаючи з 1 лютого 1951.

На посту Генерального секретаря Лі прагнув зупинити назрівали конфлікти Корейська війна, Блокаду Західного Берліна, криза в Кашмірі), домогтися міжнародного визнання для Ізраїлю, Індонезії і КНР, не допустити в ООН франкістську Іспанію. Піддаючись запеклої критики за нерішучість і перебуваючи під тиском як США, так і СРСР, Лі подав у відставку в листопаді 1952.

Після відходу з Організації Об'єднаних Націй Лі обіймав посади губернатора Акерсхус та голови Норвезького ради з енергетики. В 1959 за дорученням короля Улафа V був посередником у процесі врегулювання територіальних суперечок Італії та Ефіопії в Сомалі.


Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Ховельмо, Трюгве
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru