Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Макаріос III



Архієпископ Макаріос III
Αρχιεπίσκοπος Μακάριος Γ '
Архієпископ Макаріос III
Архієпископ Макаріос
Прапор
Президент Кіпру
16 серпня 1960 - 15 липня 1974
Попередник: він сам як 1 Президент Кіпру
Наступник: Нікос Сампсон
Прапор
Президент Кіпру
7 грудня 1974 - 3 серпня 1977
Попередник: Глафкос Клірідіс
Наступник: Спірос Кіпріану
Віросповідання: православ'я
Народження: 13 серпня 1913 ( 1913-08-13 )
Панагія, округ Пафос, Кіпр
Смерть: 3 серпня 1977 ( 1977-08-03 ) (63 роки)
Нікосія, Республіка Кіпр
Нагороди:
Орден
Кавалер Великого Хреста особливого ступеня ордена За заслуги перед ФРН

Архієпископ Макаріос (Макарій) III ( греч. Αρχιεπίσκοπος Μακάριος Γ ' , В миру Михайло Христодулу Мускос, греч. Μιχαήλ Χριστοδούλου Μούσκος ; 13 серпня 1913 - 3 серпня 1977) - предстоятель автокефальної Кіпрської Церкви (1950-1977), обраний першим Президентом Республіки Кіпр (на посаді в 1960 - 1977).


Біографія

Михайло Мускос народився в селі Панагія в кіпрському окрузі Пафос. У віці 13 років він був відданий у монастир, і все своє подальше життя віддав служінню.

Навчався в монастирській школі, потім у Всекипрськая гімназії. Отримував богословську освіту в Нікосії і Афінах.

У 1938 році прийняв сан диякона.

В 1938 за відмінне навчання отримав запрошення продовжити навчання в Бостонському університеті. В 1942 отримав диплом теологічного факультету.

У 1946 році висвячений на ієрея.

Все ще перебуваючи на навчанні в Бостоні, в 1948 він отримав повідомлення про своє обрання єпископом Китиона.

1962

Мускос, який прийняв чернече ім'я Макаріос, повернувся на Кіпр, що знаходився під британським колоніальним управлінням. Незабаром він перетворився на авторитетного і харизматичного лідера острова, активно виступав за надання національної незалежності й об'єднання з материковою Грецією - Енозіс ( греч. Ένωσις ).

Депортований в 1956 англійцями на Сейшели за підтримку бунтівного полковника Георгіоса Грівасом, що виступив проти Великобританії і Туреччини, Макаріос отримав дозвіл повернутися в 1959.

В 1960 був обраний президентом незалежного Кіпру. Протягом його президентства організація Георгіоса Грівасом ЕОКА неодноразово робила спроби вбивства архієпископа Макаріоса, поки не повалила його в 1974, здійснивши державний переворот і викликавши турецьке вторгнення.

Путч ЕОКА, інспірований режимом "Чорних полковників" в Греції, змусив Макаріоса ненадовго емігрувати в Лондон, проте в 1975 він повернувся на Кіпр і залишався на посаді президента на контрольованій грецькою громадою південній частині острова до своєї смерті 3 серпня 1977.

Попередник:
Посада заснована
Архієпископ Нової Юстиніани і всього Кіпру
1950 - 1977
Наступник:
Хризостом I
Попередник:
Посада заснована
Президент Кіпру
1960 - 1974
Наступник:
Нікос Сампсон (в.о.)
Попередник:
Глафкос Клірідіс (в.о.)
Президент Кіпру
1974 - 1977
Наступник:
Спірос Кіпріану


Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
СНО-III
III тисячоліття до н. е..
Тіглатпаласара III
Гартнарт III
Салманасар III
Григорій III
Сигиберт III
Дрест III
Роберт III
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru