Матч за звання чемпіона світу з шахів 1985

Матч на першість світу з шахів проходив з 3 вересня по 9 листопада 1985 в Москві в Концертному залі імені П. І. Чайковського.

Після того, як матч між Карповим і Каспаровим 1984-1985 був перерваний після 48 партій без оголошення переможця, новий матч грався вже за новим регламентом: до 6 перемог, але не більше 24 партій. Право чемпіона на матч-реванш у випадку поразки було скасовано, але з урахуванням того, що таке право було у чемпіона в попередньому матчі, тільки для даного матчу було зроблено виняток. Крім того, трирічний цикл матчів був замінений дворічним.

Головні арбітри - Андрій Мальцева (Болгарія) і Владас Мікенас (СРСР).

Здобувши перемогу з рахунком +5 -3 = 16, Гаррі Каспаров став 13-м чемпіоном світу з шахів. У 1986 Карпов скористався правом на матч-реванш.

Література

• Авербах Ю. Л., Тайманов М. Е. Матч на першість світу Карпов - Каспаров. - Москва: Фізкультура і спорт, 1986. С. 238.
  • Каспаров Г. К. Велике протистояння: Мої поєдинки з Анатолієм Карповим. 1975-1985 (у співпраці з Дмитром Плісецька). - Москва: РИПОЛ класик, 2008. С. 448.
  • Каспаров Г. К. Два матчі: Матч і матч-реванш на першість світу. - Москва: Фізкультура і спорт, 1987. С. 254.
  • Суєтін А. С. Настільки довгий єдиноборство: Записки коментатора чотирьох матчів за шахову корону. - Москва: Московський робітник, 1989. С. 224.