Мутеса II

Мутеса II
англ. Mutesa II
Прапор
35-й Шинку Буганди
22 листопада 1939 - 21 листопада 1969
Попередник: Дауді ЧВА II
Наступник: міжцарів'я;
Мувенда Мутебі II
Прапор
1-й президент Уганди
9 жовтня 1962 - 21 листопада 1966
Віце-президент: Вільям Вілберфорс Кедхамбула Недайоп III
Попередник: посада заснована
Наступник: Мілтон Оботе
Народження: 19 листопада 1924 ( 1924-11-19 )
пагорб Макіндйе, Кампала
Смерть: 21 листопада 1969 ( 1969-11-21 ) (45 років)
Лондон, Великобританія
Похований: Поховання королів Буганди в Касубі, Кампала
Батько: Дауді ЧВА II
Мати: Намасоле Ірене Друсілла Намаганда
Нагороди:
Кавалер ордена Британської імперії

Сер Едуард Мутеса II ( англ. Sir Edward Frederick William David Walugembe Mutebi Luwangula Mutesa II ; 19 листопада 1924 - 21 листопада 1969 ) - 35-й кабака Буганди, перший президент Уганди з 1962 по 1966.


Біографія

Єдиний син 34-го кабаки Буганди від його дружини-християнки. Мав прізвисько "король Фредді".

Царював з 1939, весь час перебував під контролем британського резидента, але в 1953 при спробі обмежити його владу зажадав відділення Буганди від інших колоніальних володінь Великобританії на території сучасної Уганди, і був за це відправлений у вигнання, а звідти повернутий після тривалих дискусій між лідерами громади Буганда і англійської адміністрацією в статусі конституційного монарха.

В 1962 був обраний першим президентом Уганди при активній допомозі Оботе, але згодом розійшовся з ним у поглядах на статус етносу Буганда і королівського домену в незалежній Уганді і був у підсумку повалений.

Операцію по низложению провів майбутній президент Іді Амін.

Повалений кабака помер в Лондоні при туманних обставинах у стані алкогольного отруєння (чи то убитий, чи то самогубство).

Написав книгу "Desecration of My Kingdom" ("Осквернення мого королівства").

Прапор Уганди Президенти Уганди