Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Міністерство закордонних справ Російської імперії



Міністерство закордонних справ Російської імперії - центральне державна установа в Російської імперії, що існувала з 1802 до 25 жовтня ( 7 листопада) 1917; відало відносинами з іноземними державами.

Історія

Засновано указом Олександра I 8 вересня 1802 (маніфест "Про заснування міністерств"). При Освіті МЗС, Колегія іноземних справ Російської імперії (продовжувала існувати до 10 квітня 1832) стала підкорятися міністрові закордонних справ.

Іменним указом від 10 квітня 1832 "Про утворення Міністерства закордонних справ" Колегія закордонних справ була скасована, увійшовши до складу міністерства. За указом, МЗС включав в себе: Рада, Азіатський департамент, Департамент зовнішніх зносин, Департамент внутрішніх зносин та Департамент господарських і лічильних справ, а також 3 головних архіву - 2 в Санкт-Петербурзі і 1 у Москві.

Структура і штат МЗС неодноразово змінювалися.

В 1858 з відання МЗС була вилучена церемоніальна частина, яка була передана в Міністерство імператорського двору та уділів.

22 травня 1868 було затверджено нове "Установа" міністерства: функції останнього передбачали політичні зносини з іноземними урядами, заступництво в чужих краях російської торгівлі і взагалі російським інтересам, клопотання про законну захист російських підданих у справах їх за кордоном, сприяння задоволенню законних вимог іноземців по справах їх в Росії.

Після Жовтневої революції 1917 року на основі МЗС був створений Наркомат закордонних справ.


Міністри закордонних справ і керуючі міністерством

  1. граф Олександр Воронцов (8 вересня 1802 - 16 січня 1804)
  2. князь Адам Чарторийський (16 січня 1804 - 17 червня 1806)
  3. барон Андрій Будберг (17 червня 1806 - 30 серпня 1807)
  4. Микола Румянцев (1807 - 1 серпня 1814)
  5. Іван Вейдемейеру (керуючий Колегією закордонних справ; 1814-1816)
  6. Іоанн Каподистрия (9 серпня 1816 - травень 1822)
  7. граф Карл Нессельроде (керуючий Колегією закордонних справ і міністерством з 1816 року; міністр 1828 - 15 квітня 1856)
  8. князь Олександр Горчаков (15 квітня 1856 - 28 березня 1882)
  9. Микола Гірс (28 березня 1882 - 14 січня 1895)
  10. князь Олексій Лобанов-Ростовський (26 лютого 1895 - 18 серпня 1896)
  11. Микола Шишкін (керуючий; 19 серпня 1896 - 1 січня 1897)
  12. граф Михайло Муравйов (1 січня 1897 - 8 червня 1900)
  13. граф Володимир Ламздорф (9 червня 1900 - 28 квітня 1906)
  14. Олександр Ізвольський (28 квітня 1906 - 14 вересня 1910)
  15. Сергій Сазонов (14 вересня 1910 - 7 липня 1916)
  16. Борис Штюрмер (7 липня 1916 - 10 листопада 1916)
  17. Микола Покровський (30 листопада 1916 - 2 ([[15 березня | 15] 1917)
  18. Анатолій Нератов (керуючий; березень 1917)
  19. Павло Мілюков (березень-травень 1917)
  20. Михайло Терещенко (5 травня 1917 - 25 жовтня 1917).

Література


Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Міністерство закордонних справ Російської Федерації
Міністерство внутрішніх справ Російської імперії
Міністерство закордонних справ Данії
Міністерство закордонних справ України
Міністерство закордонних справ Грузії
Міністерство закордонних справ Бельгії
Міністерство закордонних справ Албанії
Міністерство закордонних справ СРСР
Міністерство закордонних справ Японії
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru